Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így lemondhatok...

Szerintetek így lemondhatok egy normális párkapcsolatról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


27 éves lány vagyok, és nem szeretnék gyereket. Kicsinek sem szerettem babázni, mindig mondogattam, hogy nekem nem lesz gyerekem. Most sem érzek rá semmi késztetést, nem is érzem jól magam gyerekek között. Persze, lehet hogy egyszer bekattan valami, de őszintén szólva, nem hiszem, hogy ha eddig nem történt meg, akkor majd most.. Viszont egyre többet mondogatják, hogy így egyedül maradok, mert minden férfi akar előbb-utóbb.


Végig gondolva, csak önző észérveim vannak a gyerek mellett. Pláne, hogy nemrég elveszítettem édesapámat, és tudatosult bennem, hogy mi mindennel jár ez az egész. Ki intézne mindent, ha nem én? De emiatt vállalni gyereket, vagy azért, mert talán akkor senki nem lesz mellettem? Úgy vállalni, hogy én nem szeretném, de ha gyakorlatias vagyok, akkor indokolt?


Csak én teszek fel ilyen ostoba kérdéseket? Vagy túlkomplikálom? Hálás lennék a normális válaszokért!



2018. okt. 26. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem minden férfi akar gyereket, mint ahogy nem minden nő. Bennem sem volt soha anyai ösztön, így 30-as fejjel és magas önismerettel már erősen kétlem, hogy valaha előjönne. A férjem lassan 40, ő sem akart soha gyereket - házasságot igen, én azt sem, de vele nem okozott gondot. 8 éve vagyunk együtt, egyikünknek sem változott a hozzáállása a témához, egyikünknél sem jött elő a vágy, sőt. Elvagyunk a barátaink gyerekeivel, amikor találkozunk, de utána mindketten örülönk, hogy ránk nem ez a sors vár. Biztosan szép dolog szülőnek lenni, de én akkor sem ilyen életre vágyom és simán találtam így is társat. Csak azért ne vállalj gyereket, mert a társadalmi norma azt mondja vagy mert azt hiszed, nincs rajtad kívül ilyen ember, mert hidd el, a saját életed és a gyerek életét is tönkretennéd így.
2018. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Nagyon sok férfi nem akar gyereket csak becsúszik mert némelyik nő becsúsztatja trükkel. Sokan meg meddők akasszák fel magukat egyedül,nem jár nekik boldog párkapcsolat, hagyjuk. Nekünk sincs gyerek,mert meddő vagyok,és nem is vágyunk rá őszintén,főleg nem máséra Isten tudja milyen bűnöző genetikával...

40N

2018. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
86%
Nem kell lemondanod azért még a párkapcsolatról! Maradj önmagad, és ne foglalkozz mások véleményével. Ez a Te életed - Te döntöd el mit kezdesz vele. Keress olyan pasit aki szintén nem akar gyereket.. Biztosan találni fogsz, max idő kérdése lehet az egész. Kitartás! Sok ilyet ismerek, de egyébként én is ilyen vagyok, szóval van esélyed hogy találj valakit akivel megértitek egymást. (33/F).
2018. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem már két kapcsolatom ment tropára a gyerek kérdés miatt. Egyikük 5 év után jött rá, hogy gyereket akar, szóval elengedtem. A másik meg trükközött, és azzal akart megtartani, hogy semmilyen védekezés nem 100%-os, különben is majd "vigyáz". Még szerencse, hogy ebben már 17 évesen sem hittem. De ezek után félek is picit a kapcsolatoktól.
2018. okt. 26. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jo, hogy belatod, hogy neked ez igy van es kesz. Tul sok ember csinal gyereket azert, mert ez a "normalis", vagy mert mindenki ezt csinalja, aztan meg magat es a gyereket is tönkreteszi lelkileg. Emiatt biztos vagyok benne hogy nem kell lemondanod a parkapcsolatokrol.
2018. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nutituti válasza:

Én srác ként őszintén szólva a gyermek nevelés és a párkapcsolat között nem vonok párhuzamot, sőt a hagyományos családképtől is kiráz a hideg. 20 éves vagyok és most látom azt, hogy a szüleim akik csodás emberek ugyan, milyen fantasztikus életet hagytak ki csak azért, hogy kreáljanak egy családot és gyermekük ként kezeljenek mindezt csak azért mert ez a ,,normális".

Pont a minap beszéltem velük erről és valahogy úgy fogalmaztam meg, hogy én voltam saját börtönüknek rácsa, és ugyan ők jól érezték maguk ebben családnak csúfolt börtönben, de nem voltak szabadok. Talán egy kicsit bánt is, hogy sokáig korlátoztam őket, így én biztos nem fogok gyermeket nevelni, vagy ha véletlem igen akkor is szem előtt tartom hogy a kötődésre és a szeretetre mi emberek nem véletlen alkottunk kettő külön kifejezést.

2018. okt. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Soha nem akartam gyereket, a terhességnek és a szülésnek még a gondolatától is rosszul voltam. Mai napig is idegesítenek a gyerekek. Szerencsére a férjem sem akart, 42 éve élünk együtt. Szóval ne félj, hogy emiatt nem találsz társat.
2018. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok pasi van, aki szintén nem akar gyereket. szóval nem aggódnék ezen, hogy egyedül maradsz, de max 3-4. randin már érdemes beszélni erről, mert különben csak időpazarlás lenne a dolog, ha a partnered éppen gyerekrevágyós. Meg kell tudakolni mielőbb :)


26f

2018. okt. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15 éve vagyok párkapcsolatban, ebből 10 éve házasságban. A férjem sem szeretne gyereket és én sem. Sosem volt ebből vita. És boldog, teljes (sőt!) életet élünk.


Ismerek még pár ilyen férfit a környezetemben (és nőt is), szóval egyáltalán nem nehéz párt találni...

2018. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!