Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az hogy egy telken élünk édesanyámmal és a párjával. Családi ház lévén itt mindig van kutya, sajnos sok a betörés is. Nem egyszer védett már meg minket. Amióta van eszem a kutyákhoz azóta mindig az én gondjaimra bízzák, de sajnos kb 2 évvel ezelőtt elpusztult a kis kedvencem. Akkor kértem édesanyámat hogy ne hozzanak ide másik kutyát mert nekem még nem esne jól és amúgy is menhelyről szeretnék hozni majd a későbbiekben. Nos, 2 hét nem telt el, ide hoztak egy szaporitótól vásárolt Huskyt. Gyönyörű kutya, de sajnos nem foglalkoznak vele. Nem oltatják, a kutya annyit sem tud hogy marad. Rengeteg energiája van, de nem tudja levezetni. Nappal egy körülbelül 3x3 méteres helyen van elzárva. Azt ígérték kiviszik sétálni, nem tették. Veszélyes a gyerekekre nézve. Nekünk 2 kisgyermekünk van, és szeretném ha úgy nőhetnének fel hogy ne kelljen félniük az állattól, megmerjék simogatni, játszani vele. Szeretnék ide hozni egy kutyát de nem emellé mert esélytelen össze szoktatni őket. Az elöző kutyájuk egy ismerősnél van, mert ugyanígy bántak vele (az láncon volt) és megharapta a kisfiam fejét. Az apukája lélekjelenlétén múlott hogy nem lett tragédia. Édesanyám szerint csak kicsit nyálas lett a fiam feje és amúgy sem lett semmi baja... Mit tennétek a helyemben? Tehetetlennek érzem magam velük szemben.


2018. okt. 22. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
na most akkor kimúlt az előző vagy ismerősnél van?
2018. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban félre érthető. Amelyik kutyus elpusztult, az az én mentett kutyusom volt. 5 évet élt velünk. Édesanyámék kb 3 éve költöztek ide, akkor hozták magukkal a saját kutyájukat akit egy láncon tartottak mert nem volt szocializálva nem hogy más állattal, emberrel sem. Időközben az a kutya elkerült, az enyém meghalt és hoztak egy új kutyát.
2018. okt. 22. 11:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne hragudj, mi nem hihető ezen? Tanácsot szeretnék kérni hogy ha más belegondol ebbe a helyzetbe ahol értelmes ember módjára nem lehet beszélni a másikkal akkor mi a teendő? Külső szemlélőként talán egyszerűbb a megoldás mint gondolom. Nem tudom
2018. okt. 22. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Visszaadnám anyáméknak a KUTYÁJUKAT.
2018. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: mire gondolsz?
2018. okt. 22. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Sajna pénzbe kerül, de felvenném a kapcsolatot kutyakiképzővel és vagy kihívnám házhoz, vagy én járnék hozzá, illetve olyan is van, hogy elviszi, foglalkozik vele, visszahozza. Nekünk pl ez sokat segített anno.

És nem egetverő összeg.

2018. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Kerítsétek le az udvart, ha nem hajlandóak normális kutyatartóként viselkedni.

Gyerek mellé ez a fajta amúgy nem ajánlott.

2018. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Kettéosztanám a telket, magunknak leválasztanám a felét, hogy be se lehessen látni, tartsák a kutyájukat a saját udvarukba.
2018. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Az oltás KÖTELEZŐ. Az állatorvos még ki is jár házhoz, azt hiszem évente 2x, plusz ha megbeszéled vele, akkor bármikor.

Neked is és a gyerekeidnek is érdeke lenne, hogy megkapja a kutya az oltásokat. Én a helyedben beadatnám neki saját pénzből, annyira nem nagy összeg.

Plusz ha annyira kutyát szeretnél, ne újat vigyél oda, hanem kezdj el foglalkozni a meglévővel. Mindegy, hogy eredetileg anyukádé, akkor is ott él veletek és akkor is kutya. Ha őt meg tudod nevelni, na akkor már készen állsz egy saját kutyára is.

Őt meg sajátítsátok ki és kész, anyádék úgysem törődnek vele. Nem is értem, miért kéne másik, ha egyszer már van ott egy, amelyikkel foglalkozni kéne, nevelni és szeretni. Ő is megérdemli, ne büntesd azért, mert anyádék ostobák.

2018. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egy 3*3 méteres helyen elzárt kutya miben veszélyes a gyerekekre?
2018. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!