Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élünk a párommal 3éve....

Csakazért kérdése:

Együtt élünk a párommal 3éve. Ő 18év házasság után vált el a feleségétől. Eddig Minden rendben volt, de a volt felesége kórházba kerül és azóta mintha kicserélték volna rengeteg időt tölt a kórházban vele. Szerintetek szakítsak vele?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 13:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Már csak azért is megérdemli az ex, hogy 18 évet kibírt az mellett, akinek tette neked 3 év után nem tetszik.

Ha így folytatod, melletted kibír még 15-öt?

.

"Szerintetek szakítsak vele?"

Talán az lenne a legjobb megoldás, hiszen bizonyítanád empátia-hiányod.

2018. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

Van 1 közös fiúk. Még jó, hogy szorosabb a kapocs köztük. Amúgy egy elöttem hozzászólónak igaza van. Nem tudjuk milyen körülmények közt váltak el. Lehet nem ő akart válni, te ezt nem kötöd az orrunkra, de mindegy is.

Van 1 kolégám, aki elvált az asszonytól, de 1 lányuk is van. Soha nem fog nekik teljesen hátat fordítani, pedig van új nője. De soha nem lesz vele olyan a kapcsolata, mint a volt feleségével. Pedig szidja, hordja a nőt, de ha kórházba kerülne akkor minden nap látogatná.

Hát akkor mit vársz egy olyantól, aki még szereti a volt felségét?

2018. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem a kérdezőt, hogy nem esik jól neki ez az egész, azonban magát a szituációt is megértem. Az én exem (gyerekeim apja) is kórházban van, több-kevesebb szünettel, de nagyjából egy éve. Mi is járunk be hozzá a gyerekekkel, pedig semmit a világon nem érzek már iránta, mint férfi, és új párom is van, akit viszont mindennél jobban szeretek. Mégis, amikor nincs más, aki segítsen neki, akkor csak ott vagyok én, és nem tudom megtenni vele, hogy bajban hagyjam. Amikor rosszul volt, akkor aggódtam érte.

Ha valaki valakinek egyszer olyan fontos volt, hogy közös gyerekeket vállaltak együtt, akkor azzal egy életre össze van kötve. Nem, nem párkapcsolati szinten.


A rosszindulatú (valószínűleg elhagyott feleség) hozzászólónak nincs igaza, ennek nagy valószínűséggel nincs köze a férfi-nő kapcsolathoz. Az ember-ember kapcsolathoz annál inkább. A kérdezőnek valószínűleg nincs oka féltékenykedésre, mert most is ő a párja szerelme, és nem az exfeleség.

Türelem, kérdező. És empátia. Ez a titka a békének.

2018. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
49%
Meglehet kövezni hogy milyen gonosz vagyok, de szerintem ez nem normális. Egyrészről biztos hogy leülnék a párommal és megbeszélném vele a dolgot hogy ő hogy éli meg ezt a helyzetet és hogy engem közben megbánt. Másrészről 18év ide-oda, 3 éve te vagy a párja. Ha annyira menni akar az a minimum hogy megkérdezi elkíséred-e, mert neki fontos lenne. Egyébként a volt feleség szempontjából is hogyha évek óta külön vagyok valakivel, és mindketten új életet kezdtünk, a gyerekek is felnőttek, nem várom el hogy engem ispátoljon..ez már nem az ő dolga..
2018. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Hol olvastátok azt, hogy kérdező miatt váltak el? Mert semmi ilyesmit nem írt, de ti már egyből kombináltok meg gyűlölködtök (tisztelet a kivételnek). Elárulom, nagyon sok ember nem azért válik el, mert van valakije, hanem ezer más oka is lehet.
2018. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs olyan békés válás, ahol a volt férj ennyire patyolgatja a volt feleséget, gyerek ide vagy oda. Én is abszolút empatikus vagyok, de ez már messzemenően túlzás. Ott még van kötődés, szeretet ha a férj még ott is éjszakázik. Mindegy hogy ki hagyott el kit, mert ha nő akkor azért furcsa miért kell most ennyire a volt férje, ha meg a pasi hagyta ott, akkor nem tudott a nővel együttélni...
2018. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17%
Búfelejtő vagy..
2018. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miattad vált el?
2018. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!