Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket, hogy érint a sok...

Titeket, hogy érint a sok hagyd el a férjed/barátod válasz?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogy valaki idejön egy problémával, és rögtön jönnek a válaszok, hogy hagyd ott, keress mást, jobbat stb. Nem hiszem el, hogy a válaszadók maguk is ezt tennék, ha ők lennének ilyen helyzetben. A kérdező sok esetben írja, hogy szereti a párját, és nem fogja otthagyni az épp aktuális dologért, erre jönnek a válaszok, hogy hogy képes vele maradni, meg ilyenek. Hova tűnt a tolerancia? Miért nem képesek az emberek elfogadni a hibákat? Nekik is biztos van, de ugye mindig csak egy oldalt hallunk. Jó, van pár eset mikor ez a legjobb, de mostanában csak ezt olvasom megoldásként, pedig szerintem kevés ilyen válaszadó tenné meg, főleg ha szereti a párját, netán a férje/felesége, és még gyerek is van. Azért nem könnyű otthagyni valakit sok idő után, és olyan könnyen vagdalóznak ezzel.

Vagy csak én látom így?

Ez az utolsó, ami nem tetszett, hogy egy nő be akarta festetni a haját vörösre, és a férje nem engedte, és megkérdezte, hogy vajon miért lehetett. Erre jött a válasz, hogy hagyd ott, mert milyen jogon tiltja meg. Gondolom nem megtiltotta, de ha mégis, akkor is van valami beleszólási joga, mert ha belegondolok, hogy én nem szeretem a kopasz férfiakat, a párom le akarná borotválni a fejét, valószínűleg én is a nem tetszésemet fejezném ki. Miért van ez az énközpontúság?

Kicsit összetett lett a kérdésem, bocsánat, csak már olyan régóta zavar ez az egész.


2010. jún. 23. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan dolgok, amik küldő szemmel sokkal jobban láthatóbbak, mint ha az ember benne van, elfogult. Én csak akkor írom azt ha tényleg úgy gondolom, hogy magam is azt tenném, vagy ha úgy látom, hogy az adott szituációban az lenne a legjobb, még ha fájdalmas is. Van olyan viszont, aki csak úgy válaszol valamit, mérlegelés nélkül. Az nem is igazán segíteni akar, csak épp hozzá szól. Emellett azt sem tartom kizártnak, hogy vannak olyan emberek, akik nem csak azért írják, hogy írjanak valamit, hanem mert ténylegesen úgy tennék.
2010. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
*külső
2010. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem szoktam azt írni hogy hagyd el, mert úgysem teszi...leírják ide hogy veri a férje, hogy nem engedi ki az utcára...aztán ha látnak egy hagyd el választ jön a viszontkomment hogy "de szeretem"..úgyse fogja otthagyni minek tanácsoljam? aki h***e haljon meg, már bocs..na és igen ha nem magáras gondol hát kire? nem az a dolgunk hogy mást boldoggá tegyünk elsősorban, mert ha az a bizonyos "más" szeret minket úgyis csak akkor lesz boldog ha mi is azok vagyunk..az meg hogy nem engedem ..hát én ezért még anyámat is simán elküldöm melegebb éghajlatra, nemhogy egy pasit...az én életem, mi az hogy valaki nem engedi? szerintem az ilyen megjegyzések nem egy kapcsolatba illenek bele, hacsak nem bdsm...
2010. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert a kívülállók csak a tényeket látják, abból is csak egy nagyon pici részt, az érzéseket nem tudják átélni. Másrészt nincs lehetőségük meghallgatni a másik oldalt, pedig úgy lenne reális. Látatlanban könnyű tanácsokat osztogatni olyasmiben, amit csak pár sorban olvasnak de nem élnek át.
2010. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy barátnőm kéri a tanácsomat,akkor sem teszek másképp.Meghallgatom azt a felet,aki segítségre szorul,elmondja a helyzetet,nyilván a sajá álláspontját és várja a véleményem.Nem kell helyszini szemlét tartanom,tanukat kérdeznem,és nyomoznom,a tanácsnak nem ez a lényege.Meghallgatom a kérdést és a saját belátásom szerint,az eddigi tapasztalataim és a józan eszem alapján válaszolok a kérdésre,vagyis tanácsot adok.A másikon múlik,hogy megfogadja-e.

Ezen az oldalon sem tehetünk más.Elolvassuk annak a félnek a szemszögéből a dolgokat,ahogy az leírta,ahogy felvázolta nekünk.Mi pedig,ahogy gondoljuk válaszolunk.A sok hagyd el választ valószínüleg a kérdés abszurditása generálja.

2010. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

Egy kapcsolatban szép lassan alakulnak ki a "rangsorok".Persze ha azt hadják a felek.Ha itt azt írja valaki hogy a párja tilt neki dolgokat,azzal csak egy dolgot lehet csinálni.Átbeszélni a dolgot és közös nevezőre jutni.Persze ez csak a kapcsolat elején működik.Később már nem lehet a magát felsőbbrendűnek érző felet leszoktatni a "főnökösködésről".Vagy csak nagyon nehezen.

Szerintem nem kell azért sem felháborodni,ha a férj nem akarja hogy a feleség befesse a haját.Mert így is lehet fogalmazni,nem csak úgy,hogy tiltja.Pl. én is gondolkoztam a hajfestésen,rákérdeztem a páromtól,ő mit szólna hozzá.Azt mondta,ő nem szereti ha valaki festi a haját és nem akarja hogy befessem.És én nem tettem.Nem azért mert megtiltotta,hanem azért mert szeretem,és nem csak magamnak,de neki is tettszeni akarok.Így nem is volt tovább kérdéses a dolog.Ha neki nem tettszik,hát nem festem.

2010. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát, látom elég sok különböző szempont fogalmazódott meg. Végülis valahol mindenkinek igaza van, de úgy látom ebben nem is volt és nem is lesz sosem egyetértés. Ami nem baj, csak néha úgy érzem az emberek maguk nehezítik meg a saját életüket, és sokszor nem is látják. Na mindegy ez nem is lényeg, de köszönöm az eddigi válaszokat, tanulságosak voltak!
2010. jún. 23. 23:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyet is értek, meg nem is. A vörös hajas példa tipikus, és erre azt mondani, hagyja ott, hülyeség. Én sem szeretném, ha a párom olyan módon változtatná meg magát, ami nagyon nem tetszik, vagy taszít. Viszont nagyon sokan akik kérdéseket írnak, igenis a visszaigazolást várják arról, hogy a kapcsolat nem lesz jobb, és lépni kell, csak nem mernek. Én sokszor megbántam, hogy nem léptem időben, ezért sok helyzetben azt mondom, bátrabbnak kell lenni, és lépni, de persze mindig csak az adott illető tudja a körülményeket mérlegelni!
2010. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!