Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket, hogy érint a sok...

Titeket, hogy érint a sok hagyd el a férjed/barátod válasz?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogy valaki idejön egy problémával, és rögtön jönnek a válaszok, hogy hagyd ott, keress mást, jobbat stb. Nem hiszem el, hogy a válaszadók maguk is ezt tennék, ha ők lennének ilyen helyzetben. A kérdező sok esetben írja, hogy szereti a párját, és nem fogja otthagyni az épp aktuális dologért, erre jönnek a válaszok, hogy hogy képes vele maradni, meg ilyenek. Hova tűnt a tolerancia? Miért nem képesek az emberek elfogadni a hibákat? Nekik is biztos van, de ugye mindig csak egy oldalt hallunk. Jó, van pár eset mikor ez a legjobb, de mostanában csak ezt olvasom megoldásként, pedig szerintem kevés ilyen válaszadó tenné meg, főleg ha szereti a párját, netán a férje/felesége, és még gyerek is van. Azért nem könnyű otthagyni valakit sok idő után, és olyan könnyen vagdalóznak ezzel.

Vagy csak én látom így?

Ez az utolsó, ami nem tetszett, hogy egy nő be akarta festetni a haját vörösre, és a férje nem engedte, és megkérdezte, hogy vajon miért lehetett. Erre jött a válasz, hogy hagyd ott, mert milyen jogon tiltja meg. Gondolom nem megtiltotta, de ha mégis, akkor is van valami beleszólási joga, mert ha belegondolok, hogy én nem szeretem a kopasz férfiakat, a párom le akarná borotválni a fejét, valószínűleg én is a nem tetszésemet fejezném ki. Miért van ez az énközpontúság?

Kicsit összetett lett a kérdésem, bocsánat, csak már olyan régóta zavar ez az egész.


2010. jún. 23. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szoktam zsigerből azt írni, hogy hagyja el, hacsak nem alapvető hülyeségeket ír a kérdező, minthogy jó ember, már nem is ver, csak néha üvölt a gyerekkel stb.. De azért azt is be kell látni, hogy a másik véglet, a beszéljétek meg sem célravezető. Ezzel sincs kisegítve a kérdező. Én a sokk szerű problémamegoldást szoktam javasolni :)
2010. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Persze, ezt értem, de nem is azokra gondolok, ahol verik a feleséget meg ilyesmi, azért ennyire én sem vagyok toleráns :)
2010. jún. 23. 21:21
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

De arra nem is lehet nagyon megoldást találni.Van,aki kreatív,és úgy válaszol,mint például én is,de van,amikor én is besokalok.És akkor már nekem esne szarul,ha tovább zaklatnák azt a nőt...mert lehet,hogy az én tanácsomat fogadta el,és úgy csak rosszabb lett neki:S

De én sem írom oda azt mindig,hogy "hagyd el!" ...csak amikor már nagyon szükséges.

2010. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert talán nem tudják rendbetenni a dolgokat, aztán mégjobben lekötelezik magukst, és aztán nem tudnak szabadulni egymástól egy életre? És ezért más szív, pl a gyerekük (ahogy pl én is)? Tudod először azt mondja meg milyen színű lehet a hajad, legközelebb meg már a boltba sem mehetki egyedül és így tovább a végén szolga leszel. Igen milyen jogon tiltja meg? Ha szeret akkor úgy is szeret. Ha nem gondol magára az ember akkor később mindketten nagyon megszívják. Meg különbenis kire gondoljon. Neki sem jó, a másiknak sem jó. Aki mégis ki felé önzés ha elhagyják egymást? Szerintem elég durva eseteket írnak ide.
2010. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azzal még nincs is gond,ha azt tanácsolják hogy haddja el a párját.Ott kezdődik a baj,ha valaki ezt meg is fogadja.Annál nagyobb butaságot nem is csinálhatna valaki mint hogy olyan ismeretlen ember tanácsát fogadja meg,aki még csak a szituációt sem ismeri teljesen,csak egy oldalról hallotta.Azaz még csak nem is hallotta,csak olvasta neten.
2010. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Sok válaszból úgy tűnik,hogy a férfiak mind felelőtlenek,élvezik,ha bánthatják a párjukat, a nők pedig mind földreszállt angyalok. Ma divat a válás, a felelőtlen gyerekvállalás,mert a nő mindenáron anya akar lenni. Ha az lesz,akkor már csak a gyerek létezik a számára,elkényezteti,a férjjel való törődés kimerül a főzesben meg mosásban. A gondjai már nem érkdelik. Azután csodálkoznak,hogy a férfi beleun a kapcsolatba. Divat azt hinni és hirdetni,hogy egy gyereknek csak az anya a fontos,és egyedül is eltudja tartani a gyerekét. Ami vagy igaz,vagy nem. Főleg olyanok érvelnek a válás mellett,akik maguk sem voltak képesek életben tartani a kapcsolatukat.

Ideje lenne megérteni végre: egy kapcsolatot állandóan ápolni kell. Az apa éppen olyan fontos, mint a gyerek. Tolerálni kell a másik hibáját,megbeszélni és együtt megoldani a problémákat,és a nőnek is beismerni,ha hibázott.

2010. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Most én sem tudok egy olyan esetet sem,ahol ne lett volna célravezető a szakítás.Ami kapásból eszembe jutott,az a nő,akit szinte bezárva tart a férje,van két gyerekük,de a nő azt sem döntheti el jóformán,hogy mi legyen az aznapi vacsora.Erre nem tudok olyat tanácsolni,hogy majd idővel,meg beszéld meg,mert nem tegnap kezdődött és ennek az embernek szült két gyereket.Azzal pedig nem tudok mit kezdeni,hogy szereti,ez az ő hülyesége.Vagy szenved tovább és áltatja magát,hogy szereti vagy végre felnött nőként éli az életét,olyan emberként,aki tudja mit akar.

Ha egy kapcsolatban elhangzik a nem "engedem" kifejezés,ott már baj van.Társak!Nincs alá és fölé rendeltségi viszony.Max. elmondhatja,hogy drágám szerintem nem állna jól a vörös és nekem nem tetszik,de megtiltaltani vagy megengedni nem az ő hatásköre.

2010. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Az előttem szóló hozzászólása az egyik legigazabb, és legértelmesebb amit itt láttam az oldalon valaha is.
2010. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
nem az előttem szóló, hanem az azelőtt szóló. közben beírta ő is a hozzászólását.
2010. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ide a legtöbbször már akkor írnak, amikor a szándék amúgy is már megfogalmazódott a a szakításra.Eddig még csak olyan keserves panaszokra válaszoltam, hogy sokszor pergett a könny a szememből az emberi nyomorúság és megalázás láttán. Akkor már mégsem írhatom a szegény kérdezőnek, hogy üljetek le beszélgetni, közben igazítsd vissza a pofontól kificamodott állkapcsodat.

Egy ember, akit a kérdező társnak választott, valamikor kifordult magából, és már nem társ, hanem valami sokkal kevesebb.Nem szabad elfogadni, mindenki a jót és az igazit érdemli.

Ezért válaszoltam én nem is egy kérdezőnek, hogy hagyd ott.

A hajfestős kérdéssel nem találkoztam, de megkérdeztem volna, hogy hogy jutott eszébe a nőnek engedélyt kérni.

2010. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!