Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a szomorúságot a szememből?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben sok minden összejött,hiába próbálom meglátni a szépet és a jót,egyszerűen nem tudom felhőtlenül boldognak érezni magam..Ezt mások is észreveszik,és mindig kérdezgetik mi a baj,aztán elkezdek mesélni mert érzem,hogy jó lenne róla beszélni,de aztán mégis azt mondom hogy hagyjuk az egészet,ne beszéljünk róla..ezt sem értem,miért nem nyílok meg,de most az érdekelne elsősorban,hogy el tudom valahogy tüntetni a szomorúságot a szememből? 19/L
2010. jún. 23. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem el tudod tüntetni4 Hidd el, hogy mindenki a maga módján sokszor szomorú, bánatos. De ez van..Nincs mit tenni.Szokták mondani az okosok (akiknek szerencsére, jóra fordult az életük), hogy mindenki maga alakitja az életét. Na hát ez csak abból a szempontból igaz, hogy meg kell probálja az ember mindig szépnek látni az életet. Gondolj azokra az emberekre akik olyan közegbe születtek amiről nem tehetnek, akiknek se fedél a fejük fölött, se ételük, meg betegek..stb lehet ezt sorolni. Én ha bánatos/szomorú vagyok akkor mindig ezeken elgondolkozok és rájövök nagyon szép az élet, még akkor is ha tele van sok nehézséggel.

Légy vidám, és sokat mosolyogj!

Sok sikert hozzá!

2010. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BlackSword ***** válasza:

Ahogy régen megmondták: a szem a lélek tükre... Mennyire igaz... Oda ülnek ki először az érzések és a gondolatok... Még ha az ember mosolyog is, akkor is mögé lehet látni, mert a szem elárul...


Nem sok mindent írtál... és nem is könnyű ebben tanácsot adni... Könnyű lenne azt mondani, hogy gondolj valami szépre... ezt csak egy darabig lehet fenntartani, mint minden -akár önmagunknak is készített- ikkuziót... Hiszen valljuk be az csak önmagunk becsapása...


Meg kell találni a probléma gyökerét, és azon kell változtatni... De így nagyon nehéz segíteni... Talán ha eljárnál sportolni, az adna egy kis önbizalmat, elkezdenél valamilyen hangszeren játszani... Persze az elején mindkettő nehéz, és úgy tűnik, hogy sohase jut az ember a végére, sose tanulja meg... A zene jó, mert ha minden nap gyakorolsz, akkor addig minden kiürül a fejedből, és nem is gondolsz semmire... Mondhatni megszűnik a kűlvilág... Tapasztalatból mondom... Én örültem, amikor az első komlyabb darabomat úgy tudtam eljátszani gitáron, hogy meg is ismerték...


Remélem tudtam valami hasznossal szolgálni...

2010. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Senki nem felhőtlenül boldog, vagy csak nagyon rövid időre.

De azért, hogy boldog légy, neked kell tenned. AKARNOD kell; ha nem gondolod komolyan az egészet, akkor mindegy.

Magad alakítod az életed. Keress valamilyen hobbit, járj el ide-oda. Nincsenek barátaid?

Légy önkéntes valahol; akkor majd rájössz, hogy mennyi szépség és jóság rejlik egy hálás szempárban... bizony, a boldogságot keresni kell.

Amúgy menj el pszichológushoz, ma már egyáltalán nem gáz. Csak segíthet rajtad. y azon keresztül nézze a világot, mégsem találta

2010. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,igyekszem megfogadni őket!
2010. jún. 24. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!