Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza, nem furcsa ez így?

Közös kassza, nem furcsa ez így?

Figyelt kérdés
Barátnőm most költözött össze a vőlegényével, aki azt mondta, h úgy legyenek közös kasszán, h ő kiveszi az egész fizetését a bankból és otthon berakja egy dobozba, ez lesz a kassza. Beszéltük a barátnőmmel h mi bankkártya pártik vagyunk és szeretjük azt az "önállóságot" h mondjuk be tudunk menni tankolni kártyával, v egy üzletbe, mert pénzt csak akkor hordunk magunknál, ha tudjuk h kell vmit fizetni. A pasi vállalkozó, jórészt nem számlára kapja a fizetést és mindig egy köteg pénzel lófrál, ő ugye kb minden nap kap. Jó ő is betenné a pénzét a "kasszába", de ez kicsit más. A barátnőmmel egyetértettünk abban h valami kompromisszum kellene, de h mi az passz! Nekem kicsit olyan mintha le akarná törni a szárnyait, h amit keres rögtön adja is oda......mert otthon akarja a pasi kezelni a pénzt! Baljós érzeteim vannak, bár nem akarom a barátnőmet riogatni, de látom ez így neki se klappol!
2010. jún. 23. 16:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez nem indok, mert vállalkozónál is lehet kérni, h számlára utalják a pénzt, vagy ha tényleg nincs rá lehetőség, akkor megkapja a fizetést, elmegy a legközelebbi automatához vagy bankba, és beteszi a számlára. Meg lehetne oldani, ha akarná. Ez így nagyon fura. Tényleg inkább olyan, mint egy apa-lánya kapcsolat. Ezzel a módszerrel nagyon jól tudja megfigyelni a csajt. Most még csak meg kell kérdeznie, h mikor vehet ki a kasszából pénzt, a következő meg az lesz, h azt is meg kell kérdeznie, h mikor mehet ki a lakásból? Én biztos nem hagynám magam a barátnőd helyében.Beszélj vele, és ha nem hisz neked, mutasd meg neki a válaszokat.
2010. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

anyám vállakozó,ő maga sem tudja mennyi pénz folyik át a kezén haonta,és abbol mennyi ami tisztán az övé...

nemhogy mostohafaterom...(bár ő papucs,náluk igy működik ahogy barátnőd párja tervezi,mostohafaterom kártyája anyámnál,ha kell pénz,anyám ad...)

én ezt nem csinálnám


közös bankszámla két kártyával és kész

2010. jún. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

féltem a barátnőmet, nekem ez a vállalkozó téma kicsit sumák, én is cégnél dolgozom.....ahogy valaki említette, igen Apeh is indok és hát néha a hajam égnek áll, amit a barátnőm mesél a kedveséről...ő most nagyon szerelmes, bár mondom, látom rajta, h ez azért nála is hibádzik.....mert kb tényleg az van h a pasi annyit rak be amennyi neki tetszik, ill. át se lehet látni, h ő most mit dolgozott, mennyiért és hogy abból ő most mennyit is tarthat meg....mert ha fizetni kell az adót, akkor röpködnek a számok!

köszönöm a válaszokat, mindenképp azt tanácsolom neki, h ebbe így ne menjen bele.......

2010. jún. 24. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!