Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza, nem furcsa ez így?

Közös kassza, nem furcsa ez így?

Figyelt kérdés
Barátnőm most költözött össze a vőlegényével, aki azt mondta, h úgy legyenek közös kasszán, h ő kiveszi az egész fizetését a bankból és otthon berakja egy dobozba, ez lesz a kassza. Beszéltük a barátnőmmel h mi bankkártya pártik vagyunk és szeretjük azt az "önállóságot" h mondjuk be tudunk menni tankolni kártyával, v egy üzletbe, mert pénzt csak akkor hordunk magunknál, ha tudjuk h kell vmit fizetni. A pasi vállalkozó, jórészt nem számlára kapja a fizetést és mindig egy köteg pénzel lófrál, ő ugye kb minden nap kap. Jó ő is betenné a pénzét a "kasszába", de ez kicsit más. A barátnőmmel egyetértettünk abban h valami kompromisszum kellene, de h mi az passz! Nekem kicsit olyan mintha le akarná törni a szárnyait, h amit keres rögtön adja is oda......mert otthon akarja a pasi kezelni a pénzt! Baljós érzeteim vannak, bár nem akarom a barátnőmet riogatni, de látom ez így neki se klappol!
2010. jún. 23. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
abban kell megegyezni, h MINDKÉT fél berak a közösbe a számlák rendezéséhez. a nők sokat vásárolnak és persze utálják a kpt... ahogy mondtad. úgyh a krapek vegye észre magát vagy a barátnőd álljon a sarkára sztem.
2010. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
kompromisszum lehetne esetleg, hogy a pénz fele megy be a kasszába, de szerintem beszélni kéne róla
2010. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmmel mikor együtt éltünk megbeszéltük,hogy mennyit teszünk fejenként a közös kasszába,persze az összeg felét én a másikat ő.Ebből a kasszából lettek fizetve a kaja bevásárlások meg a rezsi.A többi pénzzel mindenki maga gazdálkodott.Teljesen demokratikus.
2010. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem mi a gond.. Ennél nagyobb problémája sose legyen a barátnődnek.

Legyen kassza, rakosgatják bele a pénzt és legyen mindkettejüknek saját pénze is, akár kártyán, akár kp-ben. Ha ilyesmit nem tudnak megbeszélni, kár volt összeházasodni.


d,jpt

L

2010. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én ízlésemnek kicsit katonás.


Mindenkinek kell annyi önállóság, hogy legyen nála pénz!


A végén még elfelejti, hogy néz ki a papírpénz.


Inkább írják be egy könyvbe, hogy ki mire költött de mindenki tartsa magánál a pénzt!

2010. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nagyon jók a megérzéseid, egy ilyen hapsitól menekülni kell...
2010. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

a barátnőm nem elverni akarja a pénzt, csak ott lenne a kártyán is.....mondjuk a fele, ahogy más is írta, persze ha kell valami nagyobbra azért az a közös kassza része...

A másik az h a pasinál van pénz, azt nem kell megemlíteni ugye, de ha mondjuk a barátnőm akar valamit, akkor előre kéne egyeztetnie, kivenni a kasszából a pénzt, nekem ez kicsit apa-lánya viszonynak tűnik!

2010. jún. 23. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi az esküvőig külön számlán voltunk, közösen fizettük a rezsit (én kicsit többet), a kaját nagyrészt a párom vette, soha nem számoltuk, milyen arányban jött ez ki. De külön volt, hiába laktunk együtt.

Most, az esküvő után intézzük a közös számlát.

2010. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na, pl egy közös számla két bankkártyával?...szerintem ez korrektebb, de aki nem számlára kapja, vagy esetleg vállalkozói céges, mert állítólag ott ez az indok
2010. jún. 23. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Beszéljék meg úgy, hogy akkor a csajszi számlájáról megy a rezsi a pasi meg veszi a kaját kp-ben, és ez egy jó indok arra, hogy ne kelljen kivenni onnan. Egyébként amíg nincs házasság, addig ne rakjon pénzeket dobozba, mert a hapsi ha lelép, és viszi a pénzt, akkor mit csinál.


A csajszi mondhatja még azt is, hogy ő fél otthon tartani, mert ha betörnek hozzájuk, akkor mi van. De ez a vállalkozó pasi, aki mindig köteg pénzzel jár, nekem se szimpi, a húgommal is járt egy ilyen, nem lehet átlátni a pénzügyeit - még az APEH se tudta átlátni...


Szóval ahogy a helyzetet látom, a pasi teljes befolyást akar a csaj pénzére, viszont ő tudna sumákolni, mert nem köteles megmondani, hogy melyik zsebében mennyi van, melyik titkos dobozban rejtett el pár tízezrest. A csajszi meg persze nem tudná letagadni, mert a bankszámla kivonaton rajta van az összeg.


Bár nem kell mindjárt a legrosszabbra godolni, lehet, a pasinak eszébe se jut hogy ez a másiknak gáz lehet, de azért jobb félni mint megijedni.

2010. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!