Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek egy életunt...

Hogyan segítsek egy életunt férfin?

Figyelt kérdés

Egy munkanélküli képzésre járok családos anyaként és ott van egy átlagos férfi, aki lassan negyven éves, de ez nem látszik rajta, mert jó ha harmincnak kinéz.

A tanfolyamon volt időm megismerni és személyében egy udvarias, nagyon segítőkész embert ismertem meg.

Tudom róla, hogy egy éve vált el, elveszette a munkáját, feladta az otthonát és most a szüleinél él, mint munkanélküli. Látom, hogy a férfiassága a romokban hever és sokszor elmondja, hogy minden reggel úgy ébred, hogy meg akar halni.

Teljessen leírta magát mint férfi és úgy tűnik eltűntek a céljai, de igazából már barátai sincsenek.

A tanfolyamon, azért néha előbukkant, hogy mennyire sokkmindenhez ért, mennyi mindenben tud segíteni, és a vizsgákon nagyon magabiztos, azzal szinte magával ragad mindenkit.

Szeretnék neki segíteni, de sem munkát, sem házat nem tudok neki adni, ahogy a társa sem lehetek. Néha meg hívtam hozzánk beszélgetni, de úgy tűnik társaságban csak begubódzik, nem olyan mit négyszemközt.

Van valakinek tapasztalata-e téren? Vagy csak én látom értékes embernek öt? Mindenesetre szerintem nem ezt a sorsot érdemelné, de azonkívül, hogy szorítok neki, hogy jobbá forduljon az élete és végre legyen családja, azon kívül mi mást tehetnék?


2010. jún. 23. 15:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hitgyülis vagy a férjeddel együtt és a szegény marhát próbáljátok bevinni.
2010. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Idióta barmok!!

Annyira nehéz felfogni hogy vannak még értékes szeretnivaló emberek??!

Csak őket elnyomja a társadalom, s van aki nem bírja ezt a terhet, végül megrogyik. Pedig jó ember.

S hát persze hogy mennyire igaz a mondás: Szegény embert még az ág is húzza!

Na ő egy ilyen ember.

Szerintem barátokra mindig szükség van. Lehet nektek sincs túl sok belőle. Akár hármasban is csinálhatnátok programokat. Egy egy séta, vagy egy sima baráti beszélgetés. Idővel biztosan oldódni fog ő is társaságban.

A lényeg hogy lásson valami szépet az életből, találja meg újra a reményt.

Segíts neki!

2010. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:41


Szerinte a kérdezőnek is a hármas felállás tetszene. :))))

2010. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!