Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek egy életunt...

Hogyan segítsek egy életunt férfin?

Figyelt kérdés

Egy munkanélküli képzésre járok családos anyaként és ott van egy átlagos férfi, aki lassan negyven éves, de ez nem látszik rajta, mert jó ha harmincnak kinéz.

A tanfolyamon volt időm megismerni és személyében egy udvarias, nagyon segítőkész embert ismertem meg.

Tudom róla, hogy egy éve vált el, elveszette a munkáját, feladta az otthonát és most a szüleinél él, mint munkanélküli. Látom, hogy a férfiassága a romokban hever és sokszor elmondja, hogy minden reggel úgy ébred, hogy meg akar halni.

Teljessen leírta magát mint férfi és úgy tűnik eltűntek a céljai, de igazából már barátai sincsenek.

A tanfolyamon, azért néha előbukkant, hogy mennyire sokkmindenhez ért, mennyi mindenben tud segíteni, és a vizsgákon nagyon magabiztos, azzal szinte magával ragad mindenkit.

Szeretnék neki segíteni, de sem munkát, sem házat nem tudok neki adni, ahogy a társa sem lehetek. Néha meg hívtam hozzánk beszélgetni, de úgy tűnik társaságban csak begubódzik, nem olyan mit négyszemközt.

Van valakinek tapasztalata-e téren? Vagy csak én látom értékes embernek öt? Mindenesetre szerintem nem ezt a sorsot érdemelné, de azonkívül, hogy szorítok neki, hogy jobbá forduljon az élete és végre legyen családja, azon kívül mi mást tehetnék?


2010. jún. 23. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
ha magabiztos idővel rendbe jön
2010. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

lelkileg legyél mellette, támogasd, elöbb utóbb talpra áll ha érzi, hogy van olyan személy akivel mindent megbeszél:) egyébként rendes töled, hogy segíteni szeretnél neki.

22/L

2010. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igazából beleszerettél, és nem tudsz mit kezdeni a dologgal. A komolyabb "segítség" szerintem ezek után az lesz, hogy elkezdesz vele kavarni. Nem véletlenül vagy te is munkanélküli tanfolyamon. Segíts magadon és a családodon.
2010. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az utolsót nem kommentálom, de barátság is van a világon. És igen, sajnálom öt, mert értékes ember, csak valahogy ezt ő nem látja.
2010. jún. 23. 16:21
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Családos anyaként a családodon és főleg a férjed férfiasságán segíts! Az idegen nagyontehetséges férfiak megmentését bízd a magányos nőkre! Nem ér ez neked ennyit. Annyit akartam előbb írni csak:



MENEKÜLJ!!! AMÍG NEM KÉSŐ!

2010. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van akinek ez a csajozós dumája egyébként. Ha annyira segíteni akarsz, hozd össze a férjeddel, KETTEN ők menjenek el horgászni, meccsre, csajozni. Terád itt nincs szükség.
2010. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
" de úgy tűnik társaságban csak begubódzik, nem olyan mit négyszemközt. " Látod? Neked csinálja, mert te ilyen segítőkész vagy, nálad ez jön be. Ha annyira nagy lenne a baj valóban, a párodnak is előadná.
2010. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mit képzelnek itt egyesek?

Férjem van, két gyerekem, a házasságunk boldog és a férjem már találkozott ezzel az illetővel többször lakalommal is, nem a férjem háta mögött intézem a dolgaimat, nálam ez nem szokás.

Empátiáról még nem halottatok, már bánom az ő nevében is, hogy mertem itt tanácsokat kérni.

2010. jún. 23. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
16h 13-as Vannak emberi kapcsolatok anélkül is,hogy az ember beleszeretne.Segits neki,mint haver,ha magabiztos rendbefog jönni.De azt nemértem a házát meg mindent miért kelett feladni?Más is lett még munkanélküli elis vállt,de talpra állt.Valamit titkolhat. Szenvedélybeteg is lehetett játékgép vagy hasonló.Attol függetlenül én is segitenék neki.Azért vagyunk emberek nem? Igaz ez mostanság egyre jobban nem divat.
2010. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

16:35ös köszönöm.

Úgy tudom a házat azért adta fel, mert annyira szerette a feleségét, hogy lemondott róla a javára. Elég érzelmes ember és elég nyíltan kimutatja az érzelmeit.

Hamarosan véget ér a tanfolyam és utána nem hiszem, hogy sokat fogok vele tudni találkozni, csak nem értem, hogy miért adja fel az életét.

2010. jún. 23. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!