Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell eltartani a...

Meddig kell eltartani a szülőnek a gyermekét?

Figyelt kérdés
Több hasonló kérdés merült fel a napokban. Ha a szülők meg is engedhetik maguknak, hogy fizessék a gyermekük ellátását(étel, meleg szoba), mikor jön el az a pont amikor már a felnőtt gyermeknek is be kell szállni a költségekbe? Az ismerősi körömben több olyan fiatal él még otthon, akinek megszakadt 29 évesen a párkapcsolata, új pár keres, nincs kivel, miből költözni és apuval vagy anyuval laknak. Ha felmerül, hogy mennyi a rezsi, több tízezer a fűtés, akkor nagyokat pillogatnak hogy mennyi? Dehát akkor nekem nem jutna magamra semmi.. Nem gáz ez? Hogy lesz ezeknek a fiataloknak saját otthonuk? A kilátástalanságra hivatkozva nem is gyűjtenek mert elérhetetlennek tűnik minden a számukra. Egy 40 éves gyermek is a gyermekünk de ha meg is tehetjük ki kell mondani élj meg magad, de mikor? Nem tehetjük ki az utcára a semmibe.
2010. jún. 23. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Erdekes dolgokat irtok... Nekem is lesulne a pofamrol a bor,ha a mai napig a szuleimnek kellene tamogatnia anyagilag. Szerintem a mai fiatalsag azert is ilyen leha, mert tul sokat segitenek a szulok es nem emiatt nem eleg talpraesettek. Nalunk nem divat a szulokre tamaszkodni elkoltozes utan. A masik... miert szulnek a mai lanyok a szulei hazaba? Plane, ha se penzuk, se munkajuk? Szerintem ez felelotlenseg es a szuleiket nem hibaztatom, mert ok erejukon felul probalnak segiteni, de kerdezem - minek kell a gyerek,ha seggetek meg kilog???

25N

2010. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Aki tanul, szerintem azt természetes, hogy segítik, ha tudják. Ha meg nem tudják, akkor nyilván közösen kell valami megoldást találni. Azért mert valaki nem járt egyetemre, és 18 évesen elkezdett keresni, 20 évesen meg elköltözött, nem ér többet. Sőt, később meglátja a hátrányait is majd.
2010. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Amig kitanittatom. Utána keressen munkát és tartsa el magát. Különben olyan önállótlan lesz, mint manapság olyan sokan...

Fel sem merült bennem, hogy egyetem után a szüleimhez költözzünk, kivettünk egy pofás albérletet és rögtön oda mentünk. Mikor saját házunk lett, akkor vállaltunk gyereket.

Szülők, ha akarnak épp, akkor sehitenek, de sose kértünk, még épitkezéskor se. ait adtak, megköszöntük, elfogadtuk, amit kölcsön adtak, azt is megköszöntük és első adandó alkalommal visszaadtuk.

2010. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Ősszel leszek 20 éves, megyek főiskolára. Most érettségiztem (év vesztes vagyok + 5 éves volt a gimi), a szüleimnek eszükbe nem jutna hogy egy érettségivel kitegyenek az utcára.

Diákmunkával annyit keresek, hogy legyen költőpénzem és ne tőlük kelljen kérnem. Nekik ez is hatalmas segítség.


Szerintem a szülő dolga, ha eltartja a gyerekét akár 50 éves koráig is. Ezért nem szabad senkit sem lenézni vagy megkövezni. Ha a szülő vállalja, miért ne tegye meg?

Nincs előírva, hogy a gyereknek mikor kell kirepülnie.

Ismerek olyat, aki 30 évesen költözött külön, amikor félre tudott tenni pénzt egy lakásra.

Lehet, hogy én is 24-25 éves koromig tanulni fogok, és biztos vagyok benne, hogy a szüleim nem fognak csak úgy kitenni az utcára.

2010. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi is szülőknél lakunk,hol anyósomék,hol anyumék,de nálunk azért van így mert így tudjuk megoldani a munka miatt.Mi mind2 helyre adunk pénzt +veszünk még ezt azt a szülőknek.És ugye ami marad magunkra költjük,persze a másik fizetését pedig elrakjuk,mert ugye sohasem lehet tudni mikor akad egy jobb meló a távolba,és ugye akkor kell a pénz(albérlet,rezsi stb),azért is gyűjtögetünk.

22/L

2010. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!