Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell eltartani a...

Meddig kell eltartani a szülőnek a gyermekét?

Figyelt kérdés
Több hasonló kérdés merült fel a napokban. Ha a szülők meg is engedhetik maguknak, hogy fizessék a gyermekük ellátását(étel, meleg szoba), mikor jön el az a pont amikor már a felnőtt gyermeknek is be kell szállni a költségekbe? Az ismerősi körömben több olyan fiatal él még otthon, akinek megszakadt 29 évesen a párkapcsolata, új pár keres, nincs kivel, miből költözni és apuval vagy anyuval laknak. Ha felmerül, hogy mennyi a rezsi, több tízezer a fűtés, akkor nagyokat pillogatnak hogy mennyi? Dehát akkor nekem nem jutna magamra semmi.. Nem gáz ez? Hogy lesz ezeknek a fiataloknak saját otthonuk? A kilátástalanságra hivatkozva nem is gyűjtenek mert elérhetetlennek tűnik minden a számukra. Egy 40 éves gyermek is a gyermekünk de ha meg is tehetjük ki kell mondani élj meg magad, de mikor? Nem tehetjük ki az utcára a semmibe.
2010. jún. 23. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
A gyerek viselkedésétől is függhet.Ha pl tanul az orvosi egyetemen, szép eredményeket ér el, akkor bizony 26 évesen is eltartom, legfeljebb megbeszéljük, hogy mire futja, mire nem. Ha dolgozik és otthon él, akkor járuljon hozzá a költségekhez. Ha nem csinál semmit, csak el van otthon - az nem az én gyerekem volna.
2010. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ezt a szülő határozza meg. Ha ő vállalja, hogy fizeti a számlákat a gyereknek, ám legyen. Bár nekem lesülne a képemről a bőr, ha ilyet elfogadnék anyáméktól...
2010. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Elsőnek igaza van,én is így gondolom.

Ha még velünk laknak majd akkor is amikor már dolgoznak,akkor bizony be fognak szállni a rezsibe,minden költségbe.Ha megtehetem természetesen én ezt a pénzt félre teszem a számukra,és majd jó lesz indulásnak ha otthont akarnak teremteni.Plusz,kötelező lesz a fizetésükből spórolni is amíg velünk élnek,havi bizonyos összeget félre utalni.Az a baj,hogy sok családban nem tanítják meg a gyerekeket bánni a pénzzel,és ezért nem tudják beosztani amikor a saját lábukra kénytelenek már állni.

2010. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 27 évesen úgy alakult az életem, hogy szüleimhez kényszerültem költözni-párom, akiért másik városba költöztem elhagyott, a munkahelyem megszűnt, és nem találtam olyan munkát, amiből fenntarthattam volna magam.

Szüleim segítetettek, én is ezt fogom tenni a gyermekemmel.

2010. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Olyan nincs, hogy meddig kell... Aki tudja az sokáig, aki nem az megkéri, hogy szálljon be a dolgokba...

Egyébként, ha már egyszer elköltözött az illető, és utána visszament a szüleihez, akkor szerintem illene már beszállni a rezsibe.

2010. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%

Szia!


Én fiatalon mentem férjhez 22 éves voltam. anyumék befogadtak minket és nem fogadtak el pénzt, soha semmire. én elköltöztem és még a mai napig segítenek anyagilag pedig nem tehetősek. van egy bátyám ő 31 éves, ő otthon lakik velük, és tőle sem kérnek pénzt, pedig van keresete. és nem mostanában fog elköltözni vagy megházasodni, mert nincs komoly kapcsolata. anyumék pedig nem fogják ki rakni, mert ami az övék az a gyerekei is.

2010. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk meg a szülők képéről sülne le a bőr, ha fizettetne a gyerekével. Nagyapám egy hétig nem is beszélt apámmal, mert számlát akart fizetni. Nekem is mondták anyámék,hogy az akkor még leendő férjemmel menjünk hozzájuk lakni, mert náluk nem kell fizetni, és tudunk spórolni, mert anyósék a teljes rezsit + még egy kicsit velünk fizettették ki.


"Veszek én magamnak, kifizetem magamnak gyermekem." Nálunk így szokás. Nem fiezettettek, fizettetnek és én sem fogok fizettetni a gyerekemmel, azért a vízért, amivel megfürdik, meg a villanyért, amit használ, fűteni meg magamra is fűtök. Azért ez szereintem nem eltartás. Eltartás az lenne, ha én fizetném ki az új cipőjét, a moziját, az telefonszámláját, meg a 10megás netjét.

2010. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

13,27 vagyok.

Azt viszont természetesnek tartom,ha bármelyik gyerekem bajba kerül,munka nélkülivé válik...stb,akkor segítjük,eltartjuk ha kell.Kire számítsanak,ha ránk a szüleikre sem?

2010. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek azzal, hogy a gyerek viselkedésétől nagyban függ! Mert ha tanul vagy egyszerűen nem boldogul (például keres, de nem talál munkát), akkor nyilvánvalóan segítem, hiszen az én gyerekem. Kilátástalanságba nem taszítanám. Viszont ha jelét látnám annak, hogy élősködik, hogy nem akar dolgozni vagy tanulni, akkor bizony hozzá kellene, hogy járuljon a költségekhez, illetve a saját lábára kellene állnia.
2010. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13:28-nak: igen, ez a mai világ rendhagyó. Régen, aki akart tanulni, az tanulhatott, aki akart dolgozni, az dolgozhatott. A párkapcsolatok is valahogy tartósabbak voltak. A te helyzetedben egy összetartó család persze, hogy vállalja az átmeneti állapotot, és védelmet nyújt. De gondolom, te is visszafogod az igényeidet, és igyekszel levenni terhet a házi munkáddal a dolgozó családtagok válláról.
2010. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!