Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondtátok el a családnak...

Mikor mondtátok el a családnak, hogy külföldre költöztök?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagyunk a férjemmel, de ha arra gondolok hogy nemsokára bejelentem a családnak, hogy elköltözünk külföldre, hát nem jó érzés fog el... Jó a viszony, de tudom hogy jön majd az érzelmil zsarolás, szóval amíg lehet húzom-halasztom, de tudom nem kéne az utolsó pillanatra hagyni. Ki mikor mondta el?
2018. szept. 29. 22:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Én a felnőtt lányomtól megtudtam, amint ő megtudta (hogy egy év múlva indulnak). (Így szól neki az ösztöndíj, férjének a munkahelyi kiküldetés.)

Én örülök, hogy egyből elmondta. Fáj a szívem, ha rá gondolok, de mégis jó már most tudni (elfogadom, érzelmi zsarolást sem csinálnék soha, az ő életük.)

Együtt örülök vele, beszélgetünk a dologról, így sokkal jobb nekem, mint "másik félnek".

Jobb a lelkemnek, mintha közvetlen előtte tudnám meg.

2018. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Előtte 1,5 hónappal, akkor lett 100%-os, hogy engem vettek fel, mi hogy van stb.

Nagyapám kitiltott a házból és úgy halt meg, hogy utolsó beszélgetésünknél kidobott, hogy egy mocskos hazaáruló vagyok és egy rakat katonának kéne megerőszakolnia, majd a Dunába lőnie az olyanokat mint én.

Anyámat csak az érdekelte, hogy mennyit fogok keresni és mennyit tudok majd nekik hazaküldeni, mert pénz, pénz, pénz.

Apámat azelőtt se láttam 14 évig, így szerintem ő még most se tudja :D

Bátyám lepacsizott velem, hogy ő majd jövő hónapban fogja elmondani, hogy ő is egy másik országba megy.

Öcsém sírt, hogy nem fog sokáig látni.

Távolabbi családtagok mind sok sikert kívántak.

2018. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%
semmikor. akkor tudtak meg amikor kulfoldrol ertesitettuk oket. egyedul a nagymamam tudta ot nagyon szerettem es a ferjem is tole el is bucsuztunk. mas senki se tudta csak hetekkel kesobb amikor mar az ausztriai lagerben voltunk 1987 ben volt meg a Kadar rendszer idejen.
2018. okt. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!