Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondtátok el a családnak...

Mikor mondtátok el a családnak, hogy külföldre költöztök?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagyunk a férjemmel, de ha arra gondolok hogy nemsokára bejelentem a családnak, hogy elköltözünk külföldre, hát nem jó érzés fog el... Jó a viszony, de tudom hogy jön majd az érzelmil zsarolás, szóval amíg lehet húzom-halasztom, de tudom nem kéne az utolsó pillanatra hagyni. Ki mikor mondta el?
2018. szept. 29. 22:57
1 2
 1/13 grafno ***** válasza:
100%
En aznap megmondtam amikor megtudtam,hogy biztos a dolog. Vegyes érzelmek voltak. Én örültem. Volt aki irigykedett. Volt aki örült. Ennek már sok éve.
2018. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondtuk el,mivel nics beszélő viszony már egyik ággal sem.
2018. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
90%
A szűk családnak elmondtam, hogy megpályáztam a külföldi állást. Örültek, amikor megkaptam. Így nem érte váratlanul őket, hogy költözünk.
2018. szept. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
mi még csak tervezük ,de már csak anyukám van neki akkor mondanám el ha már mindent elintéztünk munka helyet lakást ,barátaink már most is tudják hogy tervezünk ki költözni .
2018. szept. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Miutan kikoltoztem. Hatizsak fel es egy csaaa majd jovok mondattol kicsivel tobb mint egy het kellett mire rajottek, hogy mostansag nem nagyon vagyok otthon es felhivtak.
2018. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Amikor megvettük a repülőjegyet. Mert akkor már 1000%-os volt a biztosság. Anyukám természetesen nem örült, ment az érzelmi zsarolás, képzelt betegségek jönnek ki nála, bármikor beszélünk, 50 ezerszer megkérdezi mikor megyünk haza. 4 éve megy már ez, és inkább idegesítő. Lelkiismeretfurdalásom sosem volt. Mondjuk októberben hazaköltözünk, de nem miatta/miattuk. A többiek sok sikert kívántak. Te is akkor mondjátok el, ha biztos, és már semmi nem tudja megváltoztatni. Mert mi még azt is megkaptuk tőle, hogy menekülünk, meg 2 hét múlva meggondoljuk magunkat.
2018. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én még otthon éltem és ahogy 100% volt a dolog, elmondtam. Ez kb 1 évet jelentett. Legalább volt idejük hozzászokni a gondolathoz. Nekünk jó a kapcsolatunk, igazi döfés lett volna a szívbe, ha az utolsó pillanatban mondtam volna csak el. Nekem is mondták, hogy ne menjek, minek megyek, de nem érdekelt. Én elhatároztam, hogy belevágok és kész.
2018. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nekem egyszerű, mi is biztos megkapjuk, hogy menekülünk külföldre...
2018. szept. 30. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjál nekik időt, hogy hozzászokjanak a gondolathoz! Egy hirtelen, és megérdemeletlen sokk meg tudja betegíteni a szülőket.
2018. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagytok felnőttek.


Felnőtt embert nem érdekel az érzelmi zsarolás, sem pedig az, hogy "megkapjuk, menekülünk". Nem mindegy, mit mondanak mások?

2018. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!