Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy nem kellene...

Jól gondolom, hogy nem kellene megtenni?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok, van egy kisfiunk. A házasságom messze nem tökéletes, bár házzal, autóval mentem a házasságba a férjem és családja elég lekezelően bánik velem, olyan pökhendien, felsőbbrendűen. Az egésznek valahol ott a gyökere, hogy szerették volna, ha nálunk is egész évben megy a rokonoskodás, jövés-menés. Kicsi gyerek, munka és pluszmunka mellett ez nekem nem megy, meg egyébként is szerettem volna a privát életemet megtartani magamnak.

Most aztán bármit teszek, le vagyok "blamálva", érzelmileg teljesen mellőzöttnek érzem magam. Persze az, hogy napi 6 órát alszom, két melóm van gyerek mellett és így két fizetésem, az oké....

Pár hete új cég költözött az irodaházunkba, vele együtt érkezett egy férfi. Amikor először láttam, eszem ágában sem volt semmi vele, még csak nem is tetszett, zavart, hogy egy gyűlésen állandóan bámult... Aztán napról napra összefutottunk, pár szót beszéltünk. A szemét nem tudta levenni rólam, ha az irodaházban találkoztunk. Aztán bevallotta, az első pillanattól tetszem neki. Kétszer-háromszor találkoztunk (semmi komoly csókon, beszélgetésen kívül). Az ő házasságukban nincs gond, mint elmondta legalábbis, és nem tudja megmondani, miért teszi...Tegnap nagyon kért, hogy találkozzunk, beszéljünk.

De én úgy érzem, "itt kéne abbahagyni", felesleges az én házasságomba még egy tőrt döfni, vérzik az már ezer sebből, az ővét meg ha jó, ne kockáztassa.

A barátnőm szerint hülye vagyok. Itt egy férfi, aki a tenyerén hordozna, én meg elűzöm.

Hordjatok le, ha gondoljátok, hogy eddig sem kellett volna eljutnom, mert én valahogy ribinek érzem magam már az eddig történtekért is.


2010. jún. 22. 04:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
cseréld le a férjedet,de ne házasemberre.így még lehetnek szép éveid.
2010. jún. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Jelenleg csak szerencsétlen vagy, rossz házassággal. Ha félrelépnél egy utolsó, szánalmas r*ngyó lennél. Pláne gyerek mellett kurv@lkodni meg aztán végképp nagyon gáz.


Ha viszont az anyagiak rendben vannak (márpedig gondolom úgy vannak), a házasságod tényleg csapnivaló, akkor válj el. Pár hónap és úgyis találsz valakit, de a szingli lét se olyan rossz. Akkor nyugodt lelkiismerettel ismerkedhetsz, akár ezzel a pasival, akár egy másikkal. De legalább nem leszel egy olcsó rib@nc... Szerintem megéri.

2010. jún. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,hogy először tegyél rendet magadban és csak utána gondolkozz egy új kapcsolaton. Nekem tegnap volt az a nap és már nem bántam meg!
2010. jún. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól gondolod.
2010. jún. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

A gyerekeidre kellene elsősorban gondolnod,nem a saját "szórakozásodra"! Minden házasságban vannak rosszabb időszakok,és tenni kell azért,hogy jó legyen! A gyerekeknek az az érdeke,hogy az apjuk-anyjuk mellett nőjenek fel.

Először tedd rendbe a házasságod! Tartsd a kapcsolatot, ha nem is napi szinten a férjed családjával! Az egyik állásod hagyd ott,és foglalkozz többet a családoddal! Ha van házad,kocsid,akkor talán nincs feltétlen szükséged két állásra! Ha ennyit dolgozol,akkor nagyon kevés időd juthat a gyerekeidre is! Pedig egy asszonynak és anyának nem lehet fontosabb dolga,mint a gyerekeivel foglalkozni,és szerető otthont teremteni nekik! Nem a pénzhajhászás a legfontosabb az életben! Nem írod,hogy a férjed mennyit keres,hozott-e valamit ő is a házasságba? Ha nem,akkor te ezt a szemére hányod-e ? A férjednek is lehetnek gondjai,azokat megkellene beszélnetek,és mindent megtenni a rendbehozásukra!

Nagyon felelőtlen anya az,aki minden "sérelem" megoldására a válást választja! (Mellesleg az is,aki ezt javasolja). Kiteszed a gyerekeidet a válás viszontagságainak,te keresel egy másik pasast,ha kiderül,hogy ő sem jobb,mint a férjed volt,akkor keresed a következőt? Hogy viselik el a gyerekeid majd,hogy az anyjuk egy ribi?

Ami a szóban forgó férfit illeti. Ha saját bevallása szerint jó a házassága,akkor miért akar szeretőt tartani?

Mit szól a felesége,ha erre rájön? Munkahelyen különösen nem lehet egy viszonyt sokáig titokban tartani!

Ha nem térsz észhez,két családot fogsz tönkretenni!

Ha folytatod a munkahelyi csókolózást, a munkatársaid is igen kellemetlen helyzetbe hozhatnak téged. Igaz,hogy ma nem "bűn",ha egy asszony szeretőt tart,de talán egy anyának a gyerekeire is kellene gondolnia,nemcsak a saját óhajaira!

30 éve házasságban élő asszony.

2010. jún. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minden házasságban van mélypont. Nekünk is volt. És lám sikerült megoldanunk! 2 évig küzdöttünk, mire sikerült a régi kerékvágásba visszaállni. Javaslom neked is, próbáld helyrehozni a házasságod, már csak a gyermek miatt is. Persze, ami nem megy, nem kell erőltetni, de ha meg sem próbálod? Szerintem te egy intelligens, okos nő vagy. Kérlek gondold végig ezt az egészet. Az új munkatárs, az csak egy hirtelen fellángolás, hidd el. Próbáld elfelejteni, a férjedre és a gyermekedre koncentrálni. Anyosódék jöhetnek utána, az már mellékes. Külön család vagytok, ne hagyd magad!
2010. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed IS lekezelően bánik veled, akkor itt az ideje egy nagy beszélgetésnek.


A másik fickó

- nős

- új seprő jól seper

- nagy lelkiismeret furdalás lenne a vége

- korai egy új kapcsolat, előbb az előzőt tett rendbe, vagy zárd le.


Nem gondollak annak, amit te vélsz, csak ki vagy éhezve szeretetre, törődésre. De ez így, hidd el, csapda.

Ne sétálj bele, önként, dalolva.

2010. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

De sok álszent ember van itt!Ribancozni azt tudnak!


Szerintem,akkor válj el, ha tudod,hogy már mindent megtettél a házasságodért és mégsem működik jól!Persze beszélnetek mindenképp kell a férjeddel!Azt gondolom, hogy a gyereknek nem biztos,hogy jó veszekedős,szomorú szülőkkel!Régi felfogás az,hogy anyu-apu maradjon együtt akkor is ha ebbe beleőrülnek,mikor meg kirepül a gyermekük, akkor mehetnek a pszichiátriára meg a kocsmába, hogy a sok sérelmet lenyomják!Nagyon fontos,hogy tiszta legyen a játszma,ne verj át senkit és a legfontosabb,hogy te sem légy átverve!Sajnos az az érzésem, hogy ez az új pasi,csak játszik!Sok sikert neked!(Amúgy titokban azt üzenem,nem leszel ribanc,ha csókolózol és senki nem tudja meg!Legalább sikerül tisztábban látnod!)

2010. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól gondolod,tényleg nem kellene megtenni,belemenni egy ilyen kapcsolatba.Addig hagyd ezt abba amíg nem késő.Először a saját életeteket próbáld meg rendbe tenni,válj el ha úgy érzed menthetetlen a házasságod.Aztán keress új kapcsolatot,de csakis független férfi személyében.Hidd el nagyon fájdalmas lehet ha beleszeretsz,és csak szerető lehetsz.Nagyon lealacsonyítod ezzel saját magadat.Nem valószínű,hogy Ő felrúgná a házasságát,ha mégis azt ne miattad tegye.Ne okozz magadnak még több problémát mint amennyi van.

Az otthoni körülményeket viszont nem tűrném a helyedben.Ha a férjeddel nem tudjátok megbeszélni a dolgaitokat,akkor nagy a baj.Miért van rátok ekkora hatással a családja?Ő miért engedi ezt?Vagy Te miért nem tudod rendbe tenni Őket,távol tartani magatoktól?

2010. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha valamelyik válaszadó visszanézne ide, akkor:

A "harminc éve asszonynak": nincs két egyforma házasság. Örülök, hogy a tiéd jó. Hagyjam abba a munkát: oké, az lesz aztán a jó a gyereknek, ha se angol, se úszás, se ruha... nem tudom, harminc éve hogy ment, de most az az egy fizu nagyon kevés.

Ja, nem munkahelyen csókolózok, azért gondolkodj már, tudod oda dolgozni megyek. Nem minden nő ribanc, aki dolgozik és nem kizárólag férjfüggő.... Igazad van, meg kell oldanom a férjem problémáit: hazahoz 85e Ft-ot, abból 10e ft benzinre, 25e cigire, minden este 3-400 Ft keksz vagy süti, a cipő 20e Ft - nál kezdődik neki, soroljam? Igyekszem és igenis a gyerek végett igyekszem, és minden kritikát eltűrök, de azt, hogy a gyermekem ellen lennék azt nem...

Amúgy: azóta lezártam a dolgot.

Nem a férjem miatt, nem a házasságom miatt. Pont azért, mert ha van 5-10 perc felesleges időm, akkor azt a fiammal töltöm, nem mással.

És megkönnyebbültem, hogy lezártam.

Minden kedves ésszerű választ adó, jóindulatú válaszolónak köszönöm a megerősítést.

2010. jún. 29. 05:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!