Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esetleg még tippetek...

Van esetleg még tippetek melókra? Amik ilyen jellegűek, és egyből fizetnek érte?

Figyelt kérdés

A nyár elején már nem volt nagyon lehetőségem diákmunka után nézni, a suli végén pedig 1000rel hajtottam, hogy jó legyen az évvégim, meg is lett a 4,3 as átlagom.

Szóval szeretnék azért júliusban némi kis pénzt keresni, akár alkalmi melóval is.

Azt találtam ki, hogy szines lapokra nyomtatok olyasmi szöveget, hogy vállalok pl: kutyasétáltatást.

Mert ahol lakom sok a panel lakás és parkos övezet veszi körbe, és nagyon sok a kutyatulajdonos.

Szóval ilyesmikre gondolok. Szerintem egy próbát megérne. És ezért akár azonnal fizetnek is, igaz nem sokat, de legalább kapok egy kis pénzt. 17 éves lány vagyok.


2010. jún. 21. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Takarítás,gyerekre vigyázás,kutyasétáltatás,mosogatás,vasalás..:P
2010. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
babysitterkedés?
2010. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Figyu,én is 17 vok,és lány is:D:D nekem se sikerült jó munkát találni,de megvan a lehetőség hogy most is keress...a diákszervezeteknél mindig vannak aktuális munkák,csak felkell hívni a megadott számot és kérdezni...ha megkapod akkor bemész a szövetkezethez,tag leszel(tod szülői engedély meg papírok)és vállalhatod a munkát...ezzel csak azt akarom mondani h nem vagy elkésve szerintem,keresgélj,bármikor lehet jelentkezni...csak a 15-16 éveseket nem engedik egész évben dolgozni,tehát nekik előre kell jelentkezni h nyáron dolgozzanak..de mi már egész évben tudunk válallni,nem muszály,de nem kell hónapokkal előre jelentkezni...remélem érthetően elmagyaráztam :D sok sikert!!:)
2010. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anno örültem volna, hogy egy lány csak elhozza a bölcsiből, oviból a kislányom, míg én hazaérek.
2010. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
már bocs,de én nem biznám a gyerekemet egy 17 éves lányra,akkor inkább fizetek többet,de tudja mi a dolga ha van vmi,meg nyugodtabb az ember.
2010. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
A gyerekemet én se biznám egy 17-18 évesre!
2010. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 múltam,rengeteg mindent próbáltam már de semmi.Diákmunkával sem sok siker.4 év alatt 2 alkalommal kaptam munkát.Érettségim van,egészségügyi suliba járok,de gyereket még rám sem bíztak,pedig kis húgom mellett gyakorlatom is van:) Esetleg ismerősöknél kérdezz körbe hogy nem e tudnak vmit,akár csak pár órás munkát.mostanában úgy vettem észre hogy csak így lehet munkát kapni,hogy ismerős segít bejutni.
2010. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem jók a tapasztalataim. Egyrészt nem olyan időket élünk, hogy az emberek többsége azért fizessen, hogy levidd a kutyáját. Meg hát látod, gyereket sem sokan bíznak korod belire (bár mondjuk ha ismeretlenre nem is, de olyanra, akit már ismerek, én rábíznám az enyémet rövidebb időre, de én meg fizetni nem tudnék érte, szóval ennyi). Aki megteheti, hogy fizet a gyerekre vigyázásért, az meg tényleg inkább fizet valamivel többet, de akkor olyanra bízza, aki vagy tapasztalt (azaz már idősebb, van saját gyereke is), vagy olyanra, aki a szakmában dolgozik, mint pl. óvónő, bölcsis gondozónő, stb.

Itt sokszor olvastam, hogy ajánlgatják, hogy vállaljanak a tizenévesek pl. időseknek bevásárlást, stb. De ez megint olyan, hogy a legtöbb nyugdíjas ezt úgysem engedheti meg magának, tudom, hogy az idősebbek rendkívül spórolósak, a többség még egy jobb féle parizerre sem költ tíz forinttal többet, vagy azért, mert nem teheti meg, vagy mert ezt szokta meg (mármint a takarékoskodást). Aki meg úgy igazán rá van szorulva (mert fizikailag nem tud magáról gondoskodni), azokat jobb esetben az önkormányzat ellátja, vagy nonprofit szervezetek, vagy esetleg családtagok. Vagy itt van pl. a takarítás, ami meg egy bizalmi állás, akinek van takarítónője, az úgysem fog váltani, főleg olyanra nem, aki csak nyáron dolgozna, hiszen neki egész évben kell, aki meg csak alkalmanként hív valakit, az általában ismerős útján keres erre takarítót, akit ajánlanak neki.


Jobban jársz a diákszövetkezetekkel, ott vannak azért alkalmi munkák, mint mondjuk a szórólapozás, hostess melók (kóstoltatás, stb.).


Nem tudom, hol laksz, de pl. én így, hogy nem a fővárosban lakom (hanem "csak" egy megyeszékhelyen), nem találok semmi állandó jellegű munkát. Mint írtam az elején, van gyerekem, de az a helyzet, hogy még azt meg sem tudtam tapasztalni, hogy ez gond lenne a leendő munkaadó számára, mert munkalehetőség sincs. Amúgy egyetemre járok, szóval diákként is dolgozhatnék, de SEMMI munkát nem találok már jó ideje. Oké, vannak ezek az alkalmi dolgok, amiket olykor csinálok is, csak pl. nálunk meg az az íratlan szabály van a diákszövetkezetnél, hogy aki ezeket mindig elvállalja, az nem is kap állandó munkát. Szóval elég durva a helyzet.


Bocs, nem akartam elvenni a kedved, természetesen ne add fel, de vedd számításba, hogy manapság nem egyszerű munkát találni. Amikor középiskolás voltam, volt egy csomó jó munka, és a legjobbak a diákszövetkezetnél olyanok voltak, hogy érettségivel lehetett őket csinálni. Alig vártam, hogy majd én is olyan munkákat végezhessek. Aztán tessék, most van érettségim, de olyan munkák már jó ideje nincsenek, amik nekem középiskolásként annyira tetszettek.

2010. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!