Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád a “lefizetést”?

Elfogadnád a “lefizetést”?

Figyelt kérdés

Hároméves a kislányom, és a megunt, felesleges dolgait el szoktam adogatni internetes oldalakon párszáz-ezer forintért. Az egyik nagybátyám felfedezte a hirdetéseimet, és mivel viszonylag ismert család tagja vagyok, kitalálta, hogy szégyent hozok a családomra ezekkel a hirdetésekkel. Azt mondta, ő mindent megvesz dupla áron, csak ne tegyem ki a hirdetéseket (illetve a meglévőket vegyem le).

Ti mit csinálnátok? Egyrészt baromira irritál, hogy gyamkodni próbál felettem, és rohadtul nem érdekel, ki mit gondol rólam/rólunk. Másrészről pedig azt gondolom, hogy ha ilyen hülye, akkor fizessen.


2018. szept. 2. 11:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne adhatnád el a cuccokat? Hülyeség lenne porfogónak tartani, a pénzt meg tuti hogy úgyis a gyerekre költöd... Te jól jársz, aki megveszi jól jár, mi is itt a probléma,
2018. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%
Nem adnám neki oda,mert ő azért venné meg ,hogy kidobja a kukába,arra pedig nem adom el. Megmondanám neki a magamét hogy mekkora sznob marhának tartom és egyébként foglalkozzon a saját dolgaival ,és letiltanám ahonnét csak lehet.
2018. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Azt mondta, neki ezek nem kellenek, vigyem el adományba.
2018. szept. 2. 13:50
 24/38 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy fogadnám, d ugja fel magának egyébként, azt csinálsz, amit akarsz. Eléggé sznob, minden lében kanál és képmutató nagybátyád van. Bort iszik, tudod.... Most ha én utálom a frészbukkot, akkor nem nézegetem, nem??
2018. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
61%

Mivel engem kérdezel - én elfogadnám.

Mivel nem engem kérdezel, hanem a saját érzéseiddel és gondolataiddal nem tudsz dűlőre jutni, azt tanácsolom, hogy dönts úgy ahogy az ösztöneidre hallgatva döntenél és tartsd magad ahhoz a döntéshez. Ellenben, ha ez a döntés az, hogy nem mész ebbe bele, akkor köszönd meg a felajánlást és mond meg, hogy miért nem és kérd meg, hogy ezt tartsa tiszteletbe. Ha meg elfogadod, akkor is köszönd meg és mond meg, hogy ez véletlenül se jelentse azt, hogy ő gyámkodik feletted, mert ezt te nem akarod.

2018. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem adnám el neki.

Gondolom a kukában landolna csak ha megveszi, így meg legalább valaki jól is jár a jóáron beszerzett holmikkal.

2018. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
50%
Mondd, hogy nem fogadhatod el mert így más olcsón tud jóminőségü holmikhoz jutni, a befolyt pénzt pedig rászorulóknak utalod.
2018. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
54%
"befolyt pénzt pedig rászorulóknak utalod." Miért is kellne ezt tennie?
2018. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
58%
Semmi, de semmi beleszólása nincs. Én ezt közölném vele is. Megkérdezném azt is, hogy mennyire unalmas az élete, ha az én dolgaimmal foglalkozik. Ha használt fogpiszkálót árulnék a neten, ahhoz sem lenne semmi köze.
2018. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Pont annyi köze van, hogy felajánlja, hogy megveszi. Úgy, ahogy más vevő is. De köteles senki eladni neki.

Plusz családtag és megindokolta, hogy miért szól bele.


Azért ez a "semmi köze hozzá" duma elég vitatható. Az ellenben nem vitatható, és abban egyetértek, hogy nem köteles senki eleget tenni az ő kérésének.

2018. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!