Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legillendőbben...

Hogyan lehet a legillendőbben visszautasítani az ajándékokat és a segítséget?

Figyelt kérdés

Nem a segítséggel van baj, nagyon szép tőle és értékelem, tényleg....de amióta saját házunk van, azóta anyukám vesz dolgokat amiket mi nem kértünk, mert mi már kiválasztottuk, hogy milyet szerettünk volna és nyilván más az ízlésünk meg az igényeink. (pl vett egy tűzhelyet használtan és olcsón, ami működik, meg oké örülünk neki de bazinagy és régi, mi kisebbet szerettünk volna venni..nyilván kidobni nem fogjuk, de mégsem ilyet szerettünk volna és most itt kerülgetjük, nem szeretjük). én értem, hogy segíteni akar, de lassan már tényleg mindent összevásárol és egyrészt mi szeretnénk berendezni a saját lakásunkat saját erőből és nem akarom, hogy ennyit költsön rám, másrészt pedig tényleg csak mi tudjuk kiválasztani, hogy mit szeretnénk. próbáltam vele beszélni erről, hogy nagyon örülök, hogy segíteni akar, csak akkor legalább hadd nézzem meg én előbb, mielőtt megveszi, ne nélkülem csinálja, mert pont ez a legjobb rész (amikor az ember végre berendezheti a házat, amiért annyit küzdött) és mégiscsak látni szeretném..de így sem javult a helyzet és lassan tele leszünk olyan tárgyakkal és bútorokkal, amik nem is tetszenek.

Hogyan lehet visszautasítani a segítséget vagy meggyőzni, hogy legalább kérdezzen meg előtte?? nem akarom megbántani sem

(mielőtt belekötnétek, nem vele van bajom, meg nyilván nagyon hálás vagyok, hogy segít..csak ha már segít, akkor tényleg olyanban segítsen, amiben szükség van rá, vagy legalább működjünk jobban együtt.)

köszi



2018. szept. 1. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi cucc hiányzik még a házból, sok? Valami olyasmit kellene talán mondani, hogy megrendeltetek már több dolgot, csak még nem érkezett meg, és nehogy duplán legyen meg, mert már előre kifizettétek. Szóljon mindenképp. Ha annyira zavar a tűzhely, add el, és vegyetek másikat. Oké, biztos lesz rajta veszteség, ha egyáltalán megveszik, de mégsem kuka. Arra pedig mond azt, hogy sajnos elromlott, és a szerelő olyan árat mondott amennyiért nem volt érdemes megjavíttatni. Ezen csak nem tud megsértődni.
2018. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Nyugodtan mond meg az illetőnak, nagyon köszönöd a segítséget, de te az otthonodba kizárólag olyan dolgokat viszel be, amit előtte senki nem használt, mert a hited nem enged mást, és majd te szeretnéd megvenni.


Azonnal be fogja fejezni..mert az emberek ilyenkor felhördülnek, hogy mi van? mégis egy idő után elfogadják ezt, mert tényleg igaz az, hogy az ember az otthonába sosem visz be más emberek által használt holmit. Nem szerencsés, és rengeteg szellemi következménnyel jár-negatív módón.

2018. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm

A használt dolgokkal nincs bajom, csak inkább az, hogy nem olyanokat szerez, ami tetszene nekünk vagy amire vágytunk..

De köszönöm a segítséget, megpróbálok vele mégegyszer beszélni.

2018. szept. 1. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nem mondod azt az egyik ilyen meglepetést meglátva, hogy "anyu, beszéltünk már erről, köszönöm de nem fogadom el", és valóban nem engeded be azt a cuccot a lakásba, nem fog semmi változni.

A végén úgy fog kinézni a lakásotok, ahogyan soha nem rendeztétek volna be... Mintha anyukádnál laknátok...

Őszintén megmondom, én eladnám a nekem nem tetsző dolgokat.

2018. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1x szépen azután bunkón. Máshogy nem megy.
2018. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!