Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok szabályok...

Mennyire vagytok szabályok szerint élő család?

Figyelt kérdés

Vannak szabályok amik szerint éltek? Hogyan néz ki a napotok?

Olyanokra gondolok, hogy pontos időben fekvés-kelés, ha vallásos család imádkozás,stb.


2018. aug. 28. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nem nagyon vannak szabályok, csak olyan általános hogy igyekezz jól tanulni, legyél kedves, ne hallgass túl hangosan zenét, ne éjszakázz ha holnap suli stb. Nem vagyunk vallásosak vagy bármi. Engem jelen állapotban nem zavarnak, nem tartom túl erősnek vagy lazának ezt. Szeretetben élünk és ez fontos.


17l

2018. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk hétvégente voltak úgymond “szabályok”,hogy vasárnap reggel pl 9kor együtt reggelizett a család,vagy a vadárnapi ebéd Mamánál..De konkrétan nem volt időhöz kötve pl az alvás vagy a fürdés..Mondjuk olyan alap dolgokat mi is betartottunk,hogy nem hallgattuk túl hangosan a zenét/tv-t..De amióta egyedül élek sincsenek ilyen szabályaim,inkább egy napi rutin alakult ki ami szinte mindennap bevált,de ha mondjuk holnap nem pontban 11kor kerülök ágyba sem lesz világvége.
2018. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Fogalmam sincs, mi számít normálisnak, nekem/ nekünk így néznek ki a napjaink


Hétköznap 6:20-kor kelek, zuhanyzom, öltözök, sminkelek, közben 7-7:10 közt felkal apám is. Váltunk pár szót, aztán becsukom a kutyát és elmegyek dolgozni.

8-16:20ig ott vagyok, meló után néha bevásárolok, apu közben itthon elvan( nyugdíjas): szerelget, tv-zik vagy átmegy a tesómékhoz unokázni vagy elmegy a kisboltba.

Hazajövök, átöltözök elmosogatok és/ vagy főzök, megetetem a kutyát, én is meglátogatom tesómékat (2 utcányira laknak).

Apuval beszélgetünk kicsit, aztán híradó/ olvasás/ hobbik, fürdés- fekvés. Filmezek vagy ágyból netezek picit, éjfél körül alvás.


Hétvégén 8:30-9:00 közt kelek, ha itthon vagyok, takarítok, főzök, 3467. alkalommal mosok. De van, hogy hétvégente elmegyek kirandulni stb. Ilyenkor csak vasarnap jövök haza.

Vasárnap kb semmit nem csinálok,olvasok,filmezek, esetleg, ami maradt szombatról még megcsinálom.


Szabályokból nincs olyan sok, csak ugye a hétköznapi kelés, meg az, hogy a híradó "szent" :D

2018. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleimnek csak 1 szabálya van, Karácsonykor, szülinapkor mindig összeülünk egy közös ebédre. Az év többi napján nincsenek szabályok. Mondjuk csodálkoznék ha lenne, mert anyám az az imádni valóan "lökött" nő. Életvidám, állandóan nevet, néha gyerekesen viselkednek, hülyülnek a nevelőapámmal együtt. Van amikor hétvégén hajnali 2-kor rábeszél, hogy csak úgy autózunk 1 órát, zenét hallgatva, dumálgatva..:) ezek jó dolgok, mert ilyenkor lehet mindenről dumálni vele..:) Persze ilyenkor figyelnünk kell, hogy anyum ne hozza haza a 12-dik macskát, kutyát amit lát az utcán.. A múltkor egy kis borzot talált..(szerencsére nem hozta haza, csak nézte, hogy szépen, egészségesen visszamegy az erdőbe..:) Szóval a szüleim lazák

25/F

2018. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Nincs takarodo meg ilyenek,mivel mindenkinek más az életritmusa munkabeosztása,a vallástol meg ovakodunk generáciok ota,jo okkal,mivel csak hülyités pénzszerzés...
2018. aug. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon minimális szabályok voltak amíg otthon éltem. Kb az amit az első is leírt. Kiskoromban a lefekvés volt megszabva csak, de mindig korunkhoz illő reális időpont. Alsó tagozatban ébresztettek, utána azt sem. Hétvégente/szünetekben aludhattunk ameddig akartunk kivéve ha előre megbeszélt program volt, mindegy hogy az nagytakarítás, vagy utazás. Ok nélkül nem voltunk felkeltve.


Egyetlen dolog ami tényleg "kőbevésett", hogy este 10 után nincs fürdés. Kicsi a lakás, hallani a vizet és a pára miatt penészedtünk így mindig szellőztettünk fürdés után, a már alvókra pedig nem nyitottuk rá az ablakot főleg télen.

A buli utáni valóban 2 perces fürdésből nem volt gond, de éjszaka tabu volt a pancsolás.

Ez is élhető és teljesen érthető szabály.

2018. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
11%
nagyon
2018. aug. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Otthon:

- 9-ig legkésőbb keljek fel

- segítsek anyának (míg élt), mamának ha kell

- naplementéig! érjek haza

- ha elmegyek, szóljak vagy írjak egy cetlit (nyáron, már kamaszként)


Mostohaanyáméknál:

- 7-kor reggeli (hétvégén, ünnepekkor is, KÖTELEZŐ)

- fél nyolckor rendrakás, aki addig nem ért le, az nem evett

- minden mosás után vasalás (2-3 kosár ruha) alsógatyákat is

- szombatonként kötelező nagytakarítás, ablakpucolással

- délben pontban ebéd, este 6-kor vacsora (utána bezárta az előszoba ajtót, és hiába voltál éhes, reggelig nem mehettél konyhába)

- elmenni nem lehetett, mert simán kizárt > "véletlen" benne hagyta a zárban a kulcsot

- vasárnap kötelező istentisztelet (nekem nem, mert nem vagyok megkeresztelve)


Szóval jah, mostohaanyám kissé idióta, irányításmániás nő.

2018. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem nagyon vannak szabályok, ez akettő jutott csak eszembe:

- ha valaki elmegy otthonról, akkor szól, hogy hova megy és kábé mikor ér haza


- a házimunkákat felosztjuk egymás közt, egy dolgot általában ugyanaz az ember végez, attól függően, hogy ki mit tud/szeret jobban


Ezen kívül pedig az általános szabály: élni és élni hagyni. :) Eddig bevált, jól megvagyunk.

2018. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk kicsi gyerekeink vannak,szóval azért vannak szabályok. 9-ig ágyba kell kerülni mindenképp, fürdés után csak csendes játék van.ilyesmik..
2018. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!