Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le? Anyósom...

Hogyan szoktassam le? Anyósom mindenféle dolgot eltesz, ha kidobom megsértődik. A tejfölös doboztól kezdve a kenyeres zacskón át a mindenféle papírig és dobozig. Hogy majd jó lesz valamire.

Figyelt kérdés
Tudom hogy van ennél nagyobb probléma is,de már van vagy 50 tejfölös doboz,meg egy csomó kacat. 2hónapig nálunk lesz a baba miatt,mi panelban lakunk ő kertes házban.
2010. jún. 21. 16:53
1 2
 11/17 anonim válasza:
79%
Ne te mond neki! A párod! Ő a gyereke, valószínű lenyomták már párszor ezt a vitát, és semmi szükség arra, hogy egy segítőkész nagyit elvadíts. Másfél hónap együttlét után már te is bármit elmondhatsz neki, és az ő tarsolyában is lesz megvitatni való!:D
2010. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy! Örülj neki és legyél rá büszke, hogy ilyen ZÖLD anyósod van. Mert egy kertes házban tényleg elkél az ilyesmi, csak ott éves periódusban kell gondolkodni. A most gyűjtött tejfölösdobozra szükség lezs a palántanevaléskor. Panelban ez lehetetlen, de az a környezetterhelő, és ésszerűtlen magatartás, az hogy mindent dobálunk a szemétbe. Neki van igaza, az az ésszerű és igaz gondolkodás, csak minket va városi életforma hozzászoktat a szemétgyártáshoz. És az tűnik normálisnak, de nem az. Hogy én kétnaponta 60 liter szemetet viszek le!!

Gyűjts neki dolgokat ha van energiád, aztán amikor meglátogatjátok , szállítsd le neki! Így neki is segítesz, örül, hogy nem dobálod el a dolgokat, és még a környezetet is kevésbé terheled.Ha nálatok gyűjti, nem baj, adj neki erre helyet, mondjuk egy kartondobozt a spajzban, s majd elszállítja. Két hónapért kár ebbe beleszólni, úgysem érti, amúgy is a józan ész szerint neki van igaza, csak ez a panel élet(mi is ott lakunk) annyira irracionális!

Különben, rá fog jönni ő is, mennyire nehéz ezt eg ylakásban kivitelezni. De ha szólsz, csak pazarlónak meg szemétgyártónak fog nézni.

Esetleg néha sóhajts fel, hogy milyen kár, hogy ilyen kevés tárolási lehetőséged van, különben te is milyen szívesen eltennél dolgokat. Akkor majd leesik neki, s közben elvisz. Nálunk az a szokás, téli ruha a mamákhoz, rongyoszsák, emlékek: mamához, bútorok, mamához.Befőtt, fagyasztó: mamához! Mert egy lakás tényleg alkalmatlan a tárolásra. (gyerekek: mamához nyárra :)

Én úgy szoktam, hogy nagy kiszerelésű dolgokat veszek, pl. 8 dl-es tejfölt, öt kilós lisztet, meg kannában hordom a tejet az automatából, s így nincs annyi hulladék.Ami ugye hasznos anyag, csak nem bírunk vele. A kenyér papírja megy sütőpapírnak, a zsemlés nejlon meg az asztali szemetesbe, vagy a másnapi uzsonnára..

A kartonokat kisimítva levisszük a szelektív gyűjtőbe, de ha kell amamátoknak, hát hadd vigye haza! Én is gyűjtö anyámnak a pille-palackot, mert abban tud jól eltenni paradicsomlevet. Minden darabnál örülj, amit fel tud használni. Azért már egyszer pénzt adtál, ha ő még tud bele tenni valamit, akkor már fele annyiba került, már spóroltatok. É s a környezetet megint kíméltétek, mert nem fog megvenni egy második dobozt vagy tartót, mégannyi pénzért, és mégannyi terheléssel.(a csomagolást is kifizetjük, sokszor az a legdrágább. pl. ma néztem, a 2l festék majdnem ugyanannyiba kerül. mint a 6l-es)

Közben nem megy haza? mert akkor viheti. Ha nem, akkor érdemes ennyit szó nélkül kibírnod, és tényleg kérdezd meg, mit mire tud használni, és szerintem érdekes lesz neked is, lehet, hogy tanulságos is.

De ne haragudj, hogy nem álltam be sopánkodni, de szerintem ha így nézel rá erre adologra, neked is úgy lesz kellemesebb! Szerintem gondold át! Én megértelek, engem is megöl a kis lakásban a sok lom, de tényleg, ez az irreális.Hogy így kell pazarolni, meg ennyi szemetet kell megvásárolnunk. H a megpróbálsz kevesebb "szemetet" hazavinni, akkor a mami se tud annyi mindent gyűjteni:) vásárolj pl. tejfelt a piacon, viszel edényt, finomabb is, élvezetesebb is megvenni, meg tejfölös pohár se keletkezik. Az üveg jó leszneki, a papírt meg max. eltüzeli, ha másra nem kell - gyújtós sosincs elég úgyse, és annak is lett haszna, nem szemétdomb lett belőle.

A te gyerekednek kell majd felszámolni a szeméttelepeket, meg megtisztítani a Földet, helyrehozni a környezetkárosítást, úgyhogy minden egyes kis doboz megmentésével már neki segítesz. De tényleg hallgass rám, nem vagyok egy elvetemült zöld, de ez a szeméthalom se állapot. És adj anyósnak egy kis szekrényrészt, vagy a pincében egy részt vagy valamit, hogy ott lehet gyűjteni, s úgy rend is lesz.

2010. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

anyám dettó!! :D

lépni nem lehet a lakásában,minden a földön,zacsikban( vagy anélkül),asztalokra alig fér valami,a hűtőt már 2 éve nem takaritotta ki,bent rohad minden.És ahelyett hogy rendet tenne,inkább a szomszéd nénihez viszi a kajákat hűteni. Komolyan az agyam eldobom :S :S :S

Többek közt ezért is költöztem el.

28/L

2010. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
17:19-nél a pont.
2010. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én mamám is dettó=) Viszont mi megértjük és támogatjuk is vagy hogy mondjam.Ahogy az előttem a leghosszabban válaszoló is írta,ez nem szörnyű dolog,hanem inkább jó.Az én mamám 82 éves és nem ehhez a mai "pazarláshoz"szokott és ezt mindig az orrunk alá is dörgöli,hogy náluk nem volt ilyen tékozlás...Pl hogy kidobunk mindent,ami lehet,hogy másnak hasznos,aki csak 2 utcával odébb lakik(csak nem tudunk róla,mert ugye ma má nem olyan a viszony az emberek között)és hogy ők mindent eltettek vagy cseréltek a szomszédokkal.Valakinek volt dobozkája,odaadta a szomszédnak tojásért vagy zacskóért mert nekik az kellett=)

Mi pl a tejfölös,joghurtos dobozt,kartont,papírmaradékot,műanyag flakont,üvegeket a mamának viszünk le mert ő eltesz szintén,igaz a papírhulladékot csak eltüzeli a sparheltbe de akkor is...Az ételmaradékot a kert végébe öntjük ki a trágyadombra(ahonnan a kutyám megeszi:)) Az én mamám ráadásul nagyon feledékeny is és össze vissza pakol mindent és ha mi negyedévente nem tennénk rendet akkor az összes szekrénybe lenne minimum 30 tejfölös doboz,vagy wc papír guriga a konyhaszekrénybe=)Tehát ő sem könnyű eset.Mi is családi házban lakunk,3 utcával feljebb mint ahol ő él,de kiköveteli,hogy mindent levigyünk neki ami nekünk nem kell,csak nehogy kidobjuk ami valamire még jó.Ja és ami még a mániája,hogy a kenyérpapírt vagy selyempapírt is miért gyűrjük össze,ő meg utána vasalhatja ki=)Tehát mi azt is katonásan összehajtogatjuk neki. Próbálj szemethúnyni,főleg ha nem sokáig lesz nálatok,utána meg vitesd haza vele.És igen is ha kell neki tedd félre amit ő is eltesz,neked nem kerül fáradtságba a kuka helyett egy zacskóba tenni,ő meg majd örül neki=) Sok Sikert!

2010. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az anyósom dettó ilyen.Kristálycukros zacskók,lisztes zacskók,vajas dobozok,Stb,stb...

De tudod milyen tök jó cuccok kerülnek elő néha a dolgai közül,vagy pl a gyerekemnek a suliba 10 db vajas doboz kell,akkor a mama már hozza is.:))

Vagy eltűnik a diódarálóm betétje akkor tuti,hogy neki van másik.:)

Nem értem én sem,hogy minek gyűjti,de mivel nem élünk együtt,így nem zavar.

Két hónapig te is kibírod,aztán meg kidobálod.:)

Jobb a békesség!

2010. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egy közepesebb méretű papírdobozt állíts be neki,amibe gyüjtögethet.természetesen megfelelően kitiszttítva a dolgokat.Ha megtellik,akkor válogassa ki,hogy mi az amitől megvállna...esetleg a baba is segíthet szétnyomkodni a tejfölöspoharakat(elég ha ráül),vagy vegyél házi tejfölt üvegbe...
2010. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!