Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme ennek? (Lent)

Mi értelme ennek? (Lent)

Figyelt kérdés

Azt látom hogy sokan akik ebbe a kategóriába kérdést írnakynem is várnak választ csak hogy igazat adjanak a többiek.

De maga a probléma, ha egyáltalán létezik,nincs megoldva, mert az építő jellegű válaszok le vannak pontozva,ha írsz az illetőnek,vagy ő ír neked ott meg minden másról folyik a duma, csak a lényegről nem.


2018. aug. 25. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Máshol is így van ez, sajnos.

Megerősítést várnak, hogy a buta tettük igazából teljesen jó és helyes döntés volt. És hogy biztos buggyant az ember, aki rászólt, hogy mégis mit csinál.

A probléma csak az, hogy maguknak sem vallják be, hogy hibáztak. Sokkal egyszerűbb lenne így.

2018. aug. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, más kategóriákban is jelen van ez,bár nem mindenhol szerencsére.Elég elkeserítő ez a tendencia.
2018. aug. 25. 02:39
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg ez megy itt. Ha nem nyalod a kérdező se.ggét, hogy igen szemetek a szülei, az anyósa, a férje-felesége, meg jogos ez, jogos az, le vagy pontozva. Nem is akarnak megoldást, csak egoerősítést, meg bólogatást.
2018. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert néha annyira nem kap az ember megértést, hogy innen vár egy kis támogatást hátha...


Vagy nem bírja a kritikát, vagy nem ért egyet vele.


Egyébként van, hogy leb@sszák az embert itt úgy, hogy a 80%-ának a tömegnek pedig nincs igaza! A kérdező jön ki hibásnak a végén. Nagyon nagy igazságosztók is vannak itt, vagyis azt hiszik magukról, pedig nagyon rosszul látják a dolgokat. Vannak akiknek jók a meglátásaik.

Van hogy a kérdező tanácstalan, vagy megerősítésre vár igen, mert olyan helyzetbe kerül. Én is írtam már ki kérdést, kaptam hideget meleget. Nem akadtam ki a negatív válaszokon, bár nem esett jól mind. Néha túl nyersen fogalmaznak. Igaz, néha én is tudok úgy...

Az meg hogy van aki nem tud szöveget értelmezni... hát most azzal tudok mit kezdeni? Ha nem érti meg a szép szót!

2018. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"sokan akik ebbe a kategóriába kérdést írnakynem is várnak választ ... minden másról folyik a duma, csak a lényegről nem"


Hát igen, mert - hiába van benne a szabályzatban, hogy ez itt kérdés-felelet dolog - sokan vannak, akik igaziból beszélgetni akarnak. És ha az a tapasztalat, hogy a moderátorok hagyják, akkor miért ne?


"az építő jellegű válaszok le vannak pontozva"


Én meg inkább azt kérdezem, hogy mi értelme azért járni ide, hogy a százalékát növelje valaki? Anélkül rosszul érzi magát az egója? Mással nem tudja kicsit felturbózni, csak a lájkolásokkal meg más ilyen virtuális hülyeséggel? Süssön inkább egy tortát, vagy szerelje meg a csapot, sokkal több sikerélményt ad.

2018. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokan vannak, akik csak megerősítést akarnak kapni, vagy azért írnak ki egy kérdést, hogy a válaszolók az abban szereplő rokont, párt, akárkit kezdjék szidni.


Viszont aki azért ír ki kérdést, mert tanácsokat vagy véleményeket vár, az szerintem ki tudja mazsolázni a válaszok közül azokat, amelyeket hasznosnak talál. Nyilván a beszólogatók, okoskodók szinte minden kérdésnél megjelennek, velük viszont nem kell foglalkozni, ahogy a pontozással sem.

2018. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan összekeverik a kanalat az étellel, pedig hát a kanállal és az ételt esszük, nem fordítva.

Ugyanúgy nincs ennek sem értelme, mint ahogy annak se igazán, hogy rengeteg a direkt bántó, nyegléző, visszafordító válaszoló.

Ez elvileg egy segítő és informálódó webszájt lenne. Ahol bizonyos tanácstalanságok esetén valaki infót vagy segítséget, ötleteket kérne a problémája megoldására.

De sokan átesnek a ló túlfelére az objektivitással és átmennek bántó, minősítő ítélkezőbe. 'Ásd el magad', 'Szánalmas vagy' 'Csak nyafogsz' 'Kamuzol' stb stb stb tipikus gyk klisék és sztereotípiák.

Előrébb lesz velük bárki is? Nem!

Amit te írsz, olyan is van. Pl egyszer valaki kiírta, hogy minden fiatalnak kötelezően kellene olyan orvosi vizsgálat, ahol a nemiszerveket is megvizsgálják és ezt kérdésbe csomagolta, mintegy igazat adást várva.

Ilyeneknek be szoktam írni, hogy "Mit szeretnél tudni?"

Legrosszabb esetben jelenteni is lehet, hogy értelmetlen a kérdés, vagy hogy nem derül ki, mit akar megtudni.

Ami az építő válaszokat illeti, sajnos ott is sok a túlkapás. Udvariasságot, kulturált, értelmes párbeszédet hírből sem ismerő egyedek úgy osszák az eszet, mintha ők szarták volna a spanyolviaszt. És mindezt nem véleményilvánító vagy építő jelleggel, hanem exkatedra, vitathatlan, megmásíthatatlan tényként, arrogáns fölénnyel.

Az arroganciával meg az a baj, hogy még a legrealistább igazmondást is ellenszenvessé teszi.

2018. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!