Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lógok ki ennyire a...

Miért lógok ki ennyire a családomból?

Figyelt kérdés

Sokszor elgondolkozom azon, hogy hogy kerülhettem ebbe a családba. Nem vagyok adoptálva, ezt előre kizárhatjuk.

Apám falusi/tanyasi volt és nagyon szegény gyerekkorában, így ennek következtében rengeteget dolgozik, és jó állása is van, ezért a pénz sose gond - de apám ugyanebből kifolyólag alkoholista lett, teljesen beképzelt, anyagias, konzervatív, és bár azért konyít egy-két dologhoz, és meg van a saját esze, de mégiscsak nyolcosztályos elemit végzett, nem tanult tovább, és ez azért előjön.

Édesanyám érettségit is tett, de ennek ellenére, bár szeretem és tisztelem őt, de nem túl okos.


Én, hála az ő támogatásuknak, a műszaki egyetemre járok, rengeteget olvasok, stratégiai játékokat játszok és PhD -zni szeretnék majd.

Semmi közös nincs bennem, és a szüleim között. Nincs miről beszélgetnünk, nem is tudunk. Én inkább liberális vagyok, "bal-libsi", ők erősen konzervatívak. Ők szinte alig értenek valamihez, amit meg tudnak, az a fideszes TV -ból van, és azt hangoztatják. Kb. csak az időjárásról tudunk elbeszélgetni, meg hogy mit ettem, hogy aludtam.

Ezek teszik ki a beszélgetéseink 80-90% -át.


Van egy nővérem és egy öcsém, a nővérem abba hagyta a főiskolát, nem ment neki, és pincérnőként dolgozik, az öcsém azon gondolkodik, hogy tovább se tanul, bár valószínűleg nem is menne neki, vergődik az egyébként gyenge gimnáziumban kettesekkel.


Beszéltem évfolyamtársaimmal, mindnek egyetemet végzett szülei vannak, és mikor én elmeséltem nekik, hogy honnan jövök, csak néztek, hogy hogy csináltam én ezt. Hogy lettem ilyen. És őszintén megmondom, én se tudom, ezért fordulok most hozzátok.


Hogy lettem ilyen, és mit tehetnék, hogy jobban kijöhessek a családommal? Főleg anyumra gondolok, apámat ki nem állhatom.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 24. 20:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok ismét. Biztos már nem hiszed el, de évekig emberi kapcsolatok vizsgálatával foglalkoztam és rengeteg olyan emberrel találkoztam, mint te. Ha elolvasod a kérdésedet, akkor rájössz, hogy mi a probléma veled. Az egy dolog, hogy apádat utálod, de a többi családtagot miért veted meg ennyire? Kit érdekel, hogy te diplomás leszel és a többiek nem? Van egy megfelelési kényszered a családod és magad felé is és most, hogy úgy érzed előbbre léptél, mint ők, úgy tűnik lenézed őket, pedig ők is legalább olyan áldozatok, mint te, főleg a két tesód. Kíváncsi lennék, hogy a két tesódnak milyen a viszonya egymással és anyukátokkal? Írtad, hogy idegeneknek érzed a tesóidat, szerintem erról te is tehetsz, jó nagy %-ban. Sajnos már sosem lesz olyan a viszony közöttetek, mint kéne, gondolom ezt te is érzed, de jobb még lehet. Tudom, hogy büszke vagy magadra, hogy többet értél el, mint az apád, aki miatt tele vagy lelki sebekkel, de ne úgy közeledj a tesóidhoz, hogy na buta prolik, itt jön a tesótok a műegyetemről, mert dedós dolog. Nehéz lesz kijavítani, amit a szüleitek elrontottak.
2018. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!