Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lógok ki ennyire a...

Miért lógok ki ennyire a családomból?

Figyelt kérdés

Sokszor elgondolkozom azon, hogy hogy kerülhettem ebbe a családba. Nem vagyok adoptálva, ezt előre kizárhatjuk.

Apám falusi/tanyasi volt és nagyon szegény gyerekkorában, így ennek következtében rengeteget dolgozik, és jó állása is van, ezért a pénz sose gond - de apám ugyanebből kifolyólag alkoholista lett, teljesen beképzelt, anyagias, konzervatív, és bár azért konyít egy-két dologhoz, és meg van a saját esze, de mégiscsak nyolcosztályos elemit végzett, nem tanult tovább, és ez azért előjön.

Édesanyám érettségit is tett, de ennek ellenére, bár szeretem és tisztelem őt, de nem túl okos.


Én, hála az ő támogatásuknak, a műszaki egyetemre járok, rengeteget olvasok, stratégiai játékokat játszok és PhD -zni szeretnék majd.

Semmi közös nincs bennem, és a szüleim között. Nincs miről beszélgetnünk, nem is tudunk. Én inkább liberális vagyok, "bal-libsi", ők erősen konzervatívak. Ők szinte alig értenek valamihez, amit meg tudnak, az a fideszes TV -ból van, és azt hangoztatják. Kb. csak az időjárásról tudunk elbeszélgetni, meg hogy mit ettem, hogy aludtam.

Ezek teszik ki a beszélgetéseink 80-90% -át.


Van egy nővérem és egy öcsém, a nővérem abba hagyta a főiskolát, nem ment neki, és pincérnőként dolgozik, az öcsém azon gondolkodik, hogy tovább se tanul, bár valószínűleg nem is menne neki, vergődik az egyébként gyenge gimnáziumban kettesekkel.


Beszéltem évfolyamtársaimmal, mindnek egyetemet végzett szülei vannak, és mikor én elmeséltem nekik, hogy honnan jövök, csak néztek, hogy hogy csináltam én ezt. Hogy lettem ilyen. És őszintén megmondom, én se tudom, ezért fordulok most hozzátok.


Hogy lettem ilyen, és mit tehetnék, hogy jobban kijöhessek a családommal? Főleg anyumra gondolok, apámat ki nem állhatom.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 24. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem jó bolygatni a multat, mert a kiásott dög szaga rosszabb lesz mint amire számítasz.


Tanulj, képezd magad, és segits majd a tesóidnak, és a szüleidnek.

2018. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, adj hálát az égnek! A gének szerencsés kombinációja. Valamelyik ősöd biztos okos volt, és pont benned jelent meg az ő képessége utódként. Jól kijönni nem nagyon fogsz, ha nincs bennetek semmi közös, maradj az érzelmi szintnél, fogadd el az anyai aggódást, kényeztetést, fejezd ki te is érdeklődésedet, segítségedet a mindennapokban, de ennyi. Felszínes kapcsolat, örülj, hogy kitörtél.
2018. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Üdv a klubban ! Nálunk is ez a helyzet. Anyám szegény múltkor közölte, hogy Romániában a cigány nyelvet beszélik. Szerinte nincs olyan, hogy román nyelv. Van neki esze, de csak ahhoz ami őt érdekli. De a művelődés nem tartozik ezek közé. Szerintem örülj neki, hogy ilyen vagy, én már elfogadtam, hogy a szüleim sajnos nem a legokosabb emberek.
2018. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Más generáció a tiéd, nálunk a családban nincs tetovált, engem pedig érdekel, a nagyszülő is mondta hogy a rokonságban sincs ilyen "csavargó külsejű", ő nem is látott még hasonlót sem...

Kilehet csiszolódni aki hajlamos rá, van aki meg ügyvédként is viszi tovább azt a hülyeséget ami rá maradt genetikai örökségként.


Tudok írni a családunkból példát, a nagymama testvérének a fia, gyerekként is különcködött, hárman voltak testvérek, amíg a többiek az utcában játszottak, Ő olvasta az újságot hátul a fészernél, vagy olyan helyen ahol nem zavarták piszkálták, jól is tanult suliban, képviselte az osztályát versenyen stb, pályaválasztásnál is a testvérek választották a mezei szakmákat, Ő pedig még tovább tanult, amikor már más dolgozott, akkor fejezte be a főiskolát, és rendőr lett, ott megint csak feljebb lépett jócskán, nem tudom milyen pozícióban van, de egy családi látogatás alkalmával szóba jött a munka, és vicceltek vele hogy ha "XY" ba laknál és megbüntetnek gyorshajtásra mondjuk 100e ft-al, be mész hozzá és eltörli a dolgot.


Viszont ennek az egész életútnak van érezhető árny oldala, pl nem szívesen megy haza látogatóba a családhoz ahol felnőtt, mert minden régi, szegényes, Ő meg mára kialakult ízlés világgal bír, voltunk látogatóba mi is, hosszú évek után, és egyszerű emberként amilyen porta, és berendezések fogadtak minket azt hittük hogy egy híres embernél járunk, még az járdája ráeső részét is fűti télen, hogy nehogy havat kelljen lapátolnia... Neki az a tipikus német autója van, amire az egyszerű ember azt mondja benzintemető, a szervizesek meg örülnek mert van munkájuk, hol ott 2 gyerek mellett tart fent olyat, még a kutyájuk is a drágábbik fajta ami kifejezetten nekik való tápot kap.


A nagymama és a testvére meg is jegyezte a háta mögött hogy ahonnan indult a gyerek, úgy lekörözte az egész családot, de még a rokonokat is.

2018. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha nem állsz be a sorba, lehetséges, hogy a sor téved. Nem tom pontosan idézni, de egyszer olvastam egy ilyet:)
2018. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Jaaj de tipikus. A libsi poronty jön ontani az észt, hogy ő mennyire más, mennyire különleges. :D
2018. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Gondolj bele, ha nincs a "tanyasi", elemit végzett apád és a "nem túl okos" anyád, akkor te sem lennél, sőt most nem tudnád őket ennyire lenézni és megvetni a műegyetemről. Úgy látom, hogy ebben a családban nem csak az apa nagyképű.
2018. aug. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HaEv ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Igen, messzire szaladtál az életben a szüleid élet és tanultsági színvonalához képest. Ha anyukád leérettségizett, akkor azért olyan buta nem lehet!

Természetesen semmire sincs garancia, lehet, hogy a postás a biológiai apukád, bár ez egy ilyen kisvárosban/faluban nem maradna titok.

A szüleid biztosan nagyon büszkék rád! Apád nehezen mutatja ki, és persze ott van a férfiúi hiúság - sose fogja beismerni... Ez van. Ő már ilyen.

Hogy mit tehetsz? Ismerd meg őket! Meg fogod érteni, apád miért ilyen, ha megismered az életét. És ismerd meg anyukádat is! Empátia! Nem műszaki fogalom. : )

A tesóid nem olyan képességekkel születtek, vagy csak nem elég kitartók, nem tudom. De emberek nehezebb élettel, mint a tied. Ez a távolság csak nőni fog, ha nem figyelsz!

Csak egy családod van! Ha megnősülsz, se lesz ez másként. A szülőket nem lehet pótolni! Sem a tesókat!

Erőltesd meg magad, és meséltesd őket! A saját gyerekkorukról, fiatalkorukról kérdezd őket! Ismered a sztorijukat, hogyan találkoztak? Na valami ilyeneket! Először anyukáddal beszélgess, ahogy elnézem, az könnyebb lesz.

2018. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mindkét szülőm unintelligens, ehhez társul, hogy mindkettejüknek csak a 8 általánosa van meg. Közmunkások, így az anyagi helyzetünk is szörnyű. Sőt, apukám értelmi fogyatékos is. Nővérem sem éppen egy okos lány. Én világ életemben kitűntem közülük. A családomban ritka az is, ha valakinek érettségije van, de diplomája senkinek sincs. Én pedig másodéves leszek a Semmelweisen, mint orvostan hallgató. Senki sem hiszi el rólam, hogy ilyen családban nőttem fel. Sok dologról nem tudok velük beszélgetni, de ettől függetlenül szeretem őket. 19/l
2018. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem számítottam rá, hogy ennyi komment fog érkezni, köszönöm annak, aki segíteni igyekezett! Ez most kicsit önzően hathat, de örülök, hogy nem vagyok egyedül.


Kedves HaEv!

Próbáltam szüleimmel jól kijönni, de szüleim viszonya nagyon rossz, a váláson gondolkodnak, és nyilván ez már sok sok éve gyűlt, ami ránk, gyerekekre is rányomta a bélyegét.

Ennek következtében nem igazán nyílunk meg egymás előtt, felszínes kapcsolatok jellemzik a családunkat.

Öcsém például számomra egy teljesen idegen ember, nem tudok róla semmit, nem is beszélgetünk. Nem is igazán akar velem, lehet, hogy utál is engem, de szerintem ennél komplexebb a dolog, de a lényeg, hogy nincs túl jó kapcsolatunk.

Apámat tényleg utálom, és megvetem, és nem azért, mert "buta", hanem mert mint mondtam, egy aljas, képmutató, beképzelt ember, csalja anyámat. Egy jó tulajdonságot nem tudok felhozni mellette.

Anyummal jól kijövünk, csak a felszínes kapcsolatot nehezen tudjuk megtörni, ha gyerekként nem alakult ki a mélyebb kapcsolat és hogy nincsenek közös beszédtémáink, vagy közös világlátásunk, közös bármi. Kedves, aranyos, de ez eléggé megnehezíti a dolgot.

2018. aug. 26. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!