Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos vagy sem? (Kérdésed...

Ez jogos vagy sem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Párommal most sikerült házat "vennünk".

Ö kapott hitelt mivel nekem most járt le a gyesem.

Anyósom egy olyan kijelentést tett egy ismerősünkre utalva de úgy éreztem felém célzott.Hogy az ismerősünk is vett házat ott a férfira lett íratva és a srác kijelentette 4 év együtt járás után hogy a lánynak semmi joga sincs a házhoz.Anyósom azt mondta jogos mivel a fiú állta a hitelt,stb...Nekem ez kicsit szarul esik.Én nem akartam hogy a házból bármennyi rész is a nevemen legyen.De ha ö így gondolja az elszomorít.Mivel úgy érzem oké a párom veszi fel a hitelt de utána az "én pénzemből"élünk meg mivel az övé a hitelre rezsire megy ki...(közös kaszán vagyunk amúgy)Olyan érzésem támadt mintha nekem ebbe beleszólásom nincs mert én nem adtam a házba pénzt!!(A ház ára nem sok 1 milla.)


2010. jún. 20. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Akik csak együttjártak,ott kilehetett semmizni a másik felet.

Viszont a házasság ideje alatt szerzett minden vagyon és minden adósság is közös. Válás esetén a ház fele a tied,akkor is,ha nem a te neveden van.

2010. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Rettentő rossz érzés lehet. Akkor most amit te kapsz pénzt az mi? Minden közös bevétel közös. Akkor most miből fog enni? A ház sarkát fogja lerágni. Nagyon utálatos dolog az ilyen kijelentés.
2010. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Vigyázz az anyósoddal, eléggé gátlástalan lehet.Közös kasszából veszitek, úgy illik kettőtök nevére kell íratni.

Mindegy ki nevén van a hitel.Mindkettőtöket be kell jegyeztetni a földhivatalba.1/2,1/2 tulajdoni arányban.

2010. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Párom a munka helyétől kapja a pénzt,nem vagyunk házasok csak "élettársak".Engem eddig nem érdekelt a tulajdoni hányad.Magamnak nem is de a fiamnak szeretem volna részt belőle,ha nem is a felét:(

fáj a párom anyukájának ez a kijelentése:(

2010. jún. 20. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele,hogy mit mond az anyósod.A fia is így gondolja?

Én kicsit másképp csinálnám a dolgokat.Ugyan egy kasszán vagytok,de úgy látom nagyon is megvan,hogy én pénzem,te pénzed.

Ha már így áll a dolog,akkor ne a srác fizujából menjem az egész hitel és a tiédből a megélhetés,hanem a srác fele fizuja és a te fele pénzed a hitelre és a másik ké félből meg lehet élni.Így senkiben nem az marad meg,hogy a srác fizette ki a hitelt,a te pénzed pedig csak úgy elillant.Ha pedig ez a felállás,akkor bizony kérném,hogy a nevem kerüljön a tujaldoni lapra,mert én is fizetem a hitelt.

Ne hagyd,hogy az anyósod belekeverjen a kapcsolatotokba,de ne hagyd azt sem,hogy olyan helyzetbe kerülj,ami megalázásra ad okot,egy esetleges válásnál.

2010. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiad a pároddal közös gyermeketek? Ha igen,akkor nem kell aggódnód,mert a fia fog örökölni az apja után,akkor is,ha nem vagytok házasok.Ha pedig elválna az utatok,akkor is kötelessége gondoskodni a fiáról,így a gyerek nem fogja kárát látni annak,hogy ti nem házasodtatok össze és minden a férfi nevén van.
2010. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fiam nem tőle van,előző házasságomból.
2010. jún. 20. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha házasok vagytok, akkor teljesen mindegy, hogy mi kinek a nevén van. Közös szerzemény, 50-50%. a ház is, a hitel is.
2010. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Mivel nem vagytok házasok csak élettársak,ezért a közös vagyon sem fele-fele arányban oszlik meg,hanem mindenki annyit kap belőle,amennyit beletett.

A fiadnak elvileg ehhez a lakáshoz semmi köze.Ha valaki kapni fog belőle valamit,az te leszel,persze,ha a bíróság megítéli,mert annyira azért nem egyértelmű a helyzet,mivel a lakás a párod nevén van és a hitelt is ő fizeti.

Én úgy csinálnám,ahogy fentebb is írtam,hogy mindenkinek a fele pénze a hitelre,fele pedig a közös életre megy,de így a ház fele tulajdonjogát is kérném.

2010. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a helyzetet mielőbb papírozzátok le, mert különben nagyon megszívod. Csak élettársak vagytok (nem bejegyzett élettársi kapcsolat, feltételezem), a törvény szemében kvázi "lakótársak", ennyi. Ha nincs a neveden az ingatlan egy része, akkor abból neked a nagy büdös semmi jár. Hiába éltek a te fizudból, senkit nem fog érdekelni, ha esetleg kenyértörésre kerül a sor, vagy rosszabb esetben, ha meghal a párod. A gyereked pedig végképp nem kap semmit. Még ha számlákkal igazolod is, hogy minden mást te fizetsz, akkor is maximum csak méltányossági alapon szúrnák ki a szemedet vmi kis "kompenzációs díjjal". kényes és kínos kérdés is egyben, de mindenképpen meg kell beszélnetek, és ÜGYVÉD ÁLTAL ELLENJEGYZETT MEGÁLLAPODÁSBA FOGLALNI!!! Ilyen világot élünk, védd az érdekeidet ( az ő pénze a házra megy, a tiedet meg felélitek, pedig akár te is inkább tartalékolhatnál vmi befektetési formában...) gondolj csak arra, hogy manapság már a házasság se garancia semmire.
2010. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!