Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a “feháborodásom”?

Jogos a “feháborodásom”?

Figyelt kérdés
Messze laknak anyósomék. Férjem munkája olyan, hogy sajnos főleg hétvégén kell dolgoznia, ezért baromi ritkán, egy évben 2-3-szor tudunk lemenni anyósékhoz. Mindig mondom Neki, hogy menjünk, mert biztos jól esne Nekik. Megtudtam, hogy az Anyukája azt hiszi, hogy én nem akarok menni, mondta Neki a család, a Férjem is, hogy ez nem igaz. Soha nem adtam rá okot, hogy ilyesmit gondoljon. Fiatal, mozgékony, Ő is tudna jönni hozzánk, mondom is többször, hogy jöjjenek, valahogy ez sose történik meg. Múlt héten otthon voltunk pár napot és már kérdezte, hogy mikor kaphatja meg az Unokáját, a kislányunkat 1 hétre. 1,5 éves a kislányunk, nem találkoztunk karácsony óta meg múlt héten. Nagyot nyeltem és mondtam, hogy nincs igazából segítségünk csak Apukám, nem szeretném egyelőre sehol “otthagyni”. Nem szeretnék ebből feszültséget, de nem értem hogy gondolja, fél évente találkozunk. Értem, hogy az Unokája, de azért ez nem így megy... Az zavar az egészben, hogy egyszerűen nem értem, hogy miért kezd ellenem hangolódni. Sokszor hívom skype-on, hogy lássa az Unokáját, küldök róla képet, mégis kezd megutálni, nekem meg ebből kezd elegem lenni.

2018. júl. 25. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kérdés ?
2018. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ne pedálózz annyira nála. Ha valóban hiányoztok neki, akkor majd keresi ő a kapcsolatot veletek.
2018. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Jogos.

Senki nem hagyja ott senkinèl a másfèlèves lányát egy hètre normális esetben.

Persze alakulhat úgy, hogy mondjuk kèt napra muszáj valakire ott hagyni...

Szerintem akkor se lenne jó ötlet, ha napi kapcsolatban lennètek szemèlyesen.


Amúgy egy ritka kellemetlen kèrdès mikor az anyós így kèrdezi.

2018. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanekkora kislányom van, én is hallgatom fél éves kora óta, hogy majd ha otthagyom nyaralni egy hétig... Amíg csak anyatejes volt, valamennyire visszafogták, mert ugye szopizó babát ők se rángatnak el az anyjától, de már eszik és kivédhetetlen, lepasszolható lettem. Nálunk 1-2 hetente látják, alkalmanként legalább fél napra, így ismeri a nagyszüleit a kicsi, mégsem érzem úgy, hogy ettől egy teljes hétre le kéne adnom bárkinek is. Azért van el nyugodtan, mert tudja, hogy mindig ott vagyunk, maximum a másik szobában és jövünk, ha hív. Ezt a mamák úgy látják, hogy ha kimehetünk az ajtón sírás nélkül, akkor már az utcából is és nem is kellünk oda. Ilyen kapcsolat mellett bármikor rájuk bízom fél napra vagy egész napra, ha dolgom van, de ott alvós bulihoz még bőven kicsi. A tiéd is az, és fél évente látnia valakit olyan, mintha a közértes nénire bíznád (erős túlzással), az is többet látja. Vigyázz rá és akkor add oda barkinek, amikor jónak látjátok az apjával, nem akkor, amikor más elrendeli.
2018. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én nem vagyok anya, de a másfél éves kisgyerekemet nem hagynám egy hétre másnál, hiába közeli rokon. Még fel sem fogja teljesen, hogy mi történik és meg is ijedhet szerintem, ha észreveszi, hogy anya hosszabb időre eltűnt. Főleg, hogy a kora miatt valószínűleg nem is fogja fel, hogy a nagyszülőknél van és nem idegeneknél. Nálam ez csak akkor működne, ha vendégül látna minket is a gyereken kívül. Aztán hogy hány napig maradunk, azt meg megbeszéljük. Csinálhatnátok egy olyan rendszert, hogy egyik nyáron nála vagytok x napot, a következőn pedig ő nálatok. Egyébként ha minden ok nélkül utál és goromba veled, akkor a helyedben nem látogatnám, a gyerek is csak addig lehetne ott, ameddig a férjed elviszi látogatóba, és skype-on sem hívnám. Sajnos olyan embernél felesleges teperni, aki már eldöntötte, hogy nem kedvel.
2018. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyhuzamban 2 éjszakát marad max a lányom (23 hónapos) a mamáknál, mindkettőnél. Többet nem. Én sem tudnám 1 hétre ott hagyni senkinél, megértelek.
2018. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy akkor nem velem van a baj.


Kedves első Válaszoló! A kérdés az, amit kiírtam.

2018. júl. 25. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyertelmű, hogy 1, 5 eves gyereket, nem hagy az ember egy hetre a messze elő nagyszülőknél, akik. Kesőbb, esetleg igen, de akkor is egyedül a ti döntésetek.
2018. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akadékoskodni akarok, csak a privát véleményem írom le. Ha a férjed hétvégén dolgozik, miért nem mész te a kicsivel a mamához? Nem vagytok összenőve. Az én szüleim elváltak és utána is vitt az anyukám az apukám szüleihez. Az anyósomat is rendszetesen látogatom a férjem nélkül is. A másik dologról meg az én nézőpontom annyi, hogy másfél évrs gyereket én simán otthagytam a nagyszülőknél, ha olyan dolgom volt. Eleinte nehezen, de az idő igazolta, hogy jól tettem. Két éves volt, amikor 3 hétre kórházba kerültem és az apuka munkába járt, a gyerek meg élvezte a mamával töltött időt. Nem volt neki trauma, hogy idegen embeteknél van, idegen környezetben. De ez az én esetem. Mindenki maga tudja, hogy mit hogyan és miért csinál az életében és a gyerekéében.
2018. júl. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!