Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van ebből a "hírnévből"...

Elegem van ebből a "hírnévből"! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok de már tényleg idegesít!


Szóval mi pénzesek vagyunk, nekünk van a városban a legnagyobb házunk. Szinte mindenki ismer minket a városban és lassan már azt is tudni fogják h mikor léptem kutya$zarba. Ma is megyek el az úton és két öreg beszélget, köszön mind a 2 és elkezdenek suttogni. Már nagyon elegem van abból h mindenki ismer minket. Ráadásul van egy ikertesóm...mit tegyek? Nem tudom őket kikerülni. Ha meg már tiszta ideg vagyok akkor meg izélnek h mi bajom van...ráadásul egy csomó lány követ a pénz miatt

16/F


2010. jún. 18. 20:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
sz*rj rá.. valamiről kell susmognia a "pórnépnek" ;) mi is szoktunk beszélni arról hogy egyik osztálytársunk mennyire tehetős.. aztán 10 perc múlva megunjuk és el is felejtjük. nem mérvadó.
2010. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem tudsz mit tenni, de hidd el, aki pletykás, nem csak rólad/rólatok pletykál. Én sose voltam gazdag, aztán mégis szájukra vettekm ár az emberek ezért-azért. Mondjuk nagy városban élek, így ki van zárva, hogy mindenki ismerjen, de azért a környékünkön tudják, hogy ki vagyok. Mármint nem csináltam semmi rosszat vagy ilyesmi, csak annyi, hogy fiatal nő vagyok, gyerekem van, férjem viszont nincs, és az utcában kb. mindenki kitárgyalta már, hogy én egyedül élek a gyerekemmel. Na és... Ez csak addig zavart, amíg rá nem jöttem, hogy ezek nem csak rólam pletyiznek. Épp úgy kibeszélik azt is, hogy a szomszéd Jóska alkoholista, hogy a Marika csalja a férjét, hogy a Pista új autót vett és vajon miből, stb. Ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Én pl. jóformán a szomszédaim nevét sem tudom, köszönök nekik és ennyi, illetve lakik a házban pár nagyon kedves ember, idős is, fiatal is, akikkel szoktam a liftben beszélgetni, na pl. ők pont azok, akik nem beszélnek ki senkit rosszindulatúan. Az ilyen emberekkel foglalkozz te is. Mert vannak. Csak a pletykások feltűnőbbek.

Ja, és amúgy itt a mi városunkban ismerek én is olyat, akiről pont azért pletykálnak, mint rólad. De hidd el, az igazi barátai nem azért vannak vele, mert sok a pénze. A legjobb barátja amúgy kimondottan szegény (őt ismerem elég jól), és azon kívül, hogy néha elcsodálkozik, hogy mi mindenük van, abszolut nem érdekli, hogy mennyiből élnek.

2010. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%
Én nem ezen gondolkodnék hanem h így legalább lenne pénzem nyelvtanfolyamokra (de szívesen tanulnám vmi jobb helyen,akár külföldön az olaszt és a finnt), egyetemen tanulásra stb, és örülnék h nem vagyok egy névtelen senki, meg hogy könnyebben tudnék kapcsolatokat szerezni (persze vigyázni kell ezekkel az érdekkapcsolatokkal)
2010. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval, minket nem éppen lep el a pénz, és a totál ellentéted vagyok minden tekintetben. Szívesen cserélnék veled.:D
2010. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy ez a legnagyobb problémád. Majd megtanulnád a dolgot, ha tudnád milyen az, mikor azért súgnak össze, mert nincs pénzed megcsináltatni a tetőt normálisra, vagy nincs pénz ételre.

Úgyhogy ne foglalkozz ezzel!

2010. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

20:17 én nem vagyok olyan :D


Am próbálok mindenkivel kedves lenni de velük nem lehet mert akkor egyből az van h lenézem őket. Nem tudom ki mit gondol de néha szoktam adni a hajléktalanoknak is 500 v 1000 ft-ot. Persze csak azoknak akiken nem látszik h a kocsmában költik el. Például régen volt egy nő a sulinál szinte mindenki csak ba$zogatta én meg adtam neki pénzt mert láttam milyen szomorú. Néha beszélgettem vele és egész normálisnak tűnt ezért többet adtam neki. Egy hónapban tízezret kaptam és ami kellett nekem azt megvettem és a maradékot összegyűjtöttem és neki adtam. Már van azóta munkája és háza. :)

Itt a környéken meg olyan pénzéhesek vannak...amúgy az árvizeseknek adott apám.

2010. jún. 19. 17:30
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi is igen pénzesek vagyunk, és tudok adni egy-két jó tanácsot.

Először is fogd fel úgy, hogy mindenki irigykedik, mivel ez a helyzet... Ha a lányok a pénzedre hajtanak a szívasd meg őket:


- használd ki, hogy szeretnek, legyél mindnek a barátja. Úgyse fognak pénzt kéregetni, annyi eszük van és ha nem adsz nekik, akkor meg gyorsan leszállnak rólad.

2010. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj. De ne csak tudományokat, hanem erkölcstant, tisztességet, komoly filozófiát, ilyen elvont dolgokat. Lehet, hogy valamikor olyan dolgokra tudod költeni a pénzedet, amivel használsz a városodnak, vagy akár még annál több embernek is. Emlékezz csak Széchenyire! És az első voda megalapítójára, Teleki Blankára, és lehetne még sorolni. Sszóval legyél példaadó, és legyen annyi jóravaló eszed, meg annyi tisztesség és lelkiismeret, meg tehetség, hogy jól tudd majd felhasználni a pénzedet. Addig is tanuld a módját a pénz hízlalásának, hogy az is növekedjen.
2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam az előző válaszokat, de azt tanácsolnám, hogy próbálj meg elutazni... A legjobb persze az elköltözés lenne. Egy nagyobb városban nem fog mindenki ismerni és élheted a saját életedet! Tudom, hogy milyen érzés, mert én is kb. hasonló cipőben jártam, amíg el nem költöztem a családomtól (külföld) tanulni és új életet kialakítani.

Azóta nem a pénzeszsákot látják bennem, akit le akarnak húzni, hanem a nőt, a barátot stb. Egyébként meg, ha biztos akarsz lenni abban, hogy a választottad téged szeret és nem a pénzedet, akkor válassz olyat magad mellé, aki anyagilag egy szinten van veled, mert akkor tuti, hogy nem a pénzedre hajt, hiszen neki is van elég... :)

21/L

2010. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Jövöre próbálj ki egy kollit, amúgy légy tök normális az emberek pletykálnak rájuk kell hagyni ha lenne egy orr pirszing akkor arról dumálnának a csajok közzül meg csak azzal barátkoz akit igazán kedvelsz.
2010. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!