Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el apámnak hogy...

Hogy mondjam el apámnak hogy ez nekem így nemjó?

Figyelt kérdés

Na az a helyzet, hogy nekem minden hétvégén ( péntek délután) ki kell mennem a nagyszüleimhez, mert apám egyedül nevel és állítólag "nembírja" és muszály neki pihenni meg stb. közbe meg a kocsmában van. ( most is mamáéknál vagyok) DE nekem ez már igy nagyon rossz...töbször könyörögtem már sírva hogy hagyaludjak otthon hétvégén de hiába...:(


Mit tegyek? Hogy magyarázzam meg neki??


13/l


2010. jún. 18. 20:00
 1/6 A kérdező kommentje:
De nagyon szeretem, szóval megbántani sem akarom
2010. jún. 18. 20:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy pihenésképpen csináljatok közös programot:)
2010. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet egy apának egyedül nevelni egy lányt. Megértheted őt is kicsit, hogy szeretne némi magánéletet. Lehet, hogy kocsmában van (gondolom azért nem alkesz), de nyilván hiányzik neki a beszélgetés a saját korosztályával, barátaival, amit te a suliban egész nap és egész héten megtehetsz. Lehet úgy gondolja, hogy a nagyszülőktől is sokat tanulhatsz és kicsit kimozdulsz otthonról.

Elmondhatod neki, hogy úgyis már csak pár év, aztán te is felnősz, barátod lesz, egyre kevesebbet leszel otthon, talán még olyan iskolát is választhatsz, ami kollégiummal jár és akkor szinte alig leszel otthon. Szeretnél néha hétvégén otthon maradni és esetleg vele elmenni valamerre vagy csak úgy lógni és nem csinálni semmit, mert neked ez fontos.

2010. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Neki is kell egy kis kikapcsolódás,egy kis szünet. Pár év és nem lesz majd kötelező hétvégén a nagyszüleidhez járni,de úgysem fogod kibírni h ne menj el hozzájuk mert érettebb,felnőttebb leszel.


Esetleg próbáld vele megbeszélni h hétközben nem alszol otthon NÉHA,vagy csüt.-pén. nagyszülők,szo.-vas. otthon.

2010. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D majd megpróbálok vele beszélni...
2010. jún. 18. 20:26
 6/6 anonim válasza:
Mond el neki őszintén, hogy szereted és szeretnél vele lenni:)
2010. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!