Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg apámnak,...

Hogyan mondjam meg apámnak, hogy változtatni szeretnék?

Figyelt kérdés

Már régóta érzem azt, hogy nem a saját életemet élem. Apa "megfojt" itthon, parancsol, dirigál, sérteget, megaláz, lelki terrorban tart és egyebek. Változtatni szeretnék. Ott szeretném hagyni az egyetemet és fel szeretnék költözni Pestre. 1 évig dolgozni szeretnék, kicsit rágyúrni a német nyelvre elvégezni valamilyen tanfolyamot, majd 2012-ben jelentkezni a BME gépészmérnök szakra.

Ez mind szép és jó de apa nagyon hirtelen haragú, el nem tudom képzelni, hogy mit tenne/mondana ha ezt elmondanám neki. Ő nem azt látná, hogy egy kis pihenő után újra egyetemre mennék, és végre azt tanulhatnám amit igazán szeretnék hanem azt, hogy én egy hülye idióta vagyok, amiért otthagyom az iskolát, mindennek lehordana majd elvenné a kedvemet az egésztől.

Azonban ha itt maradok, én bekattanok. Nem tudok idehaza kiteljesedni, nem élvezem az életemet. Már nem egyszer megfordult az öngyilkossággondolata s a fejemben.

Kérlek segítsetek.


2011. jan. 4. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen megszöknék, és levélben írnám meg.
2011. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 M@x ***** válasza:

öngyilkosságra ne is gondolj!

Mondd neki a szemébe amit akarsz és ha bánt akkor fel is jelentheted akár

2011. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen nagykorú leszel, ki az, aki megakadályozhat abban, hogy azt csinálj, amit igazán szeretnél?

Apádnak meg sehogy nem tudod megmondani, mert nagyon is jól tudja, és ezt ki is használja.

2011. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:

Drága fiam! Apádtól engedélyt kell kérned arra, hogy az életed úgy éld, ahogy az neked a legjobb?

Ugye, hogy nem kell. Egyszerűen rettegsz attól, hogy mit fog szólni a dologhoz. Akkor most gondolkodj el azon, hogy mit tehet veled. Ordítani fog, mint egy állat. Vszeg elmond mindenféle marhának. Ezeket szépen végighallgatod, de nem kell erre reagálni semmit.

Parancsolgatni fog. Ugyan mit? Megszabja, hogy mit kell tenned? Na, és hogyan akarja megakadályozni, ha te más véleményen vagy? Vagyis, erre sem kell reagálnod semmit.

Ha van arra anyagi lehetőséged, hogy Pestre gyere, akkor nosza...

Kinek az életét éled? Apádét, vagy a sajátodat?

Ha meg apád annyira odavan azért a suliért, amibe most jársz, hát iratkozzon be oda ő maga, és végezze el.

Tessék elfogadni, hogy felnőtt lettél! Magad döntesz az életedről, és apád akárhogy ordít is, már nem rendelkezhet felőled.

Tedd azt, ami neked a legjobb, és nem ami az apádnak. Ha te úgy érzed, ez a suli nem a te világod, akkor változtass! Fiatal vagy, keresed az utad, keresed a céljaidat. Az ember néha mellékvágányra fut. Miért kéne abban a suliban maradnod, ami már nem igazán érdekel? Csak azért, hogy apád ne ordítson? Jaj, ne viccelj már!

Egyszerűen állj elé, közöld vele, hogy így, és így döntöttél, és mostantól ez és ez lesz. Pont. Ennyi.

Aztán ha ordítani akar, hát tegye.


Mégegy: A BME Gépészmérnöki karán a fizika, a matek, az anyagismeret kőkemény lesz! Kössed fel alaposan a gatyádat! És bekerülni se egyszerű.

Sok sikert kívánok!!!

Anyádnak meg adj egy nagy puszit!

2011. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál már 18 akkor én már rég nem lennék az apámmal!

Írnék neki egy levelet..amiben részletesen taglalnám azt hogy éreztem magam mig vele éltem és hogy miért tettem amit tettem.Érezze azt hogy a viselkedésével és stílusával elijesztett maga mellől és hidd el..talán nem azonnal és időbe fog telni,de felkeresne.

Ne álmodd az életet,éld az álmaidat...

Alakítsd az életed!!!

Hajrá!

2011. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat,bár személy szerint én is ebbe a csapdában vagyok,Itthon munka nélkül de még iskolába-bár már nem vagyok iskolás korú-és most e-miatt nem is tudok munkába menni.Ha meg elmennék dolgozni az én életemről abszolút le kellene mondanom,mert apám minden hülye munkát rám akar erőltetni.De nem hagyom magam megmondom neki,hogy ez nem az én ügyem,ezt te főzted edd is meg!

Ja és még valami ha most nem lépsz és vársz akkor később nehéz lesz lépned.

Valamint ha lépsz a saját ügyedben akkor állj ki mellette még akkor is ha nem lesz egyszerű!

Sok sikert!!

2011. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!