Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ausztriába mennék ki lakni,...

Ausztriába mennék ki lakni, de a család nem enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elmúltam már 18, meg nagyjából tudok németül is beszélni. De a szüleim nem akarják, pedig szerintem jár nekem is egy új élet, tele lehetőségekkel. Most mit csináljak? Megtakarításom is van (kb. 3 havi fizetés), ott meg úgyis fogok valami munkát elvállalni.
2010. jún. 18. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szard le őket!
2010. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
először legyen munkád kint. Hogy gondoltad, kimész, laksz a híd alatt, aztán majd kapsz valami munkát? 3hónapi pénzzel?
2010. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi neked a 3 havi fizetés, de ha összesen 300000 ft, akkor még az legfeljebb 1 havi kajára meg lakbérre elég kint. Ha nincs munkád, akkor miböl akarsz megélni - ott se rád várnak, hogy adhasanak neked munkát.

Elöször keress MO - ról biztos munkát, meg szállást, gyüjts még legalább háromszor ennyi pénzt, és akkor van esélyed, hogy el tudsz kint indulni.

2010. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Menny!!!!!
2010. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem célszerű majd csak lesz valahogy alapon kiköltözni.
2010. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem irod azt, hogy valami elő lenne ott készitve, belemész a bizonytalanságba. A szüleid már tapasztaltabbak, keress először ismerőst aki segit neked , esetleg már munkalehetőséggel fogad. A megtakaritott pénzed hamar elmegy a lakbérre és a megélhetésre. Szüleid féltenek, aggódnak érted, örülj neki.
2010. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

el kell, hogy keserítselek. én a határ mellett lakom közvetlenül, és tudom mi a helyzet. nincs munka. ha van, akkor kell munkavállalási. azt meg most már nem fogsz kapni, még ha hiányszakmád is van (építőipari,gépész, villanyos szakmunkák elsősorban).

év elején megállapítanak egy kvótát, és azt elég hamar elszórják.

a "nagyjából tudok németül"-t meg felejtsd el. tárgyaló szinten beszélek németül, mégsem kaptam állást.


szóval először is keress egy céget, aki alkalmaz, kiváltja neked a munkavállalásit.

vagy lakj kint legalább 3 hónapig hivatalosan, ekkor megkapod a tartózkodási engedélyt.


ugye feketén nem akarsz dolgozni? ha csak nem szereted, ha átvernek, s nem fizetik ki a munkabéred, papír nélkül meg reklamálhatsz akárhova.


sok sikert.

2010. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a helyzet Ausztriában munka ügyben, csak annyit fűznék hozzá, hogy mivel nagykorú vagy, nincs szükséged a szüleid engedélyére. Ez a te döntésed. Mondjuk a tanácsaikat érdemes megfontolni, végülis idősebbek, lehet, hogy nekik van rálátásuk azokra a dolgokra, amikre neked még nincs.
2010. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz velük, ne az ő életük! Én is mennék innen ha lehetne, mert előbb utóbb be fogok kattanni:)

Menj!

2010. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ott 3 havi fizetés ráadásul magyar fizetés szart sem ér.Egy valamire való albérlet több ezer euró kislány.Tapasztalatból beszélek hidd el,én is szállón laktam mikor kint dolgoztam de ott annyi marhával van összezárva az ember hogy csak na,lopnak,retkesek ,büdösek,isznak és még sorolhatnám.Az albérlet meg majdnem annyi lett volna mint a keresetem.Nagyon gondold meg,az osztrák megnézi kinek adja ki a lakását ráadásul úgy gyűlölnek bennünket mint a szart.De te tudod kimész aztán majd meglátod,de ha mész akkor úgy hogy már van munkád,mert nem egy olcsó hely az tuti.
2010. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!