Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne?

Költözzek vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy mit szeretnék! Van egy párom akivel lassan 3 éve együtt vagyunk, hetente csak hétvégén szoktunk tudni találkozni. Ő is dolgozik és én is mondjuk én most nem mert eltörtem a lábam így kényszer pihenőn vagyok. Anyuámmékkal már csak én vagyok itthon a testvéreim már elköltöztek. Anyuék betegesek anyunak 20% már csak a látása és állandóan szédűl a vérnyomása miatt apu ő viszonylag elvean bár cukorbeteg, anyu sosem csinált semmit a ház körül én szoktam és már azt tervezgetik, ha elköltözök hordatni fogják a konyháról a kaját mert anyu már nem bír főzni. Viszont a páromnak nemrég halt meg az apukája 2 éve már lassan és ő sem szeretné egyedül hagyni az anyukáját. Nem igazán tudom mi lenne a jó döntés rossz így, hoy csak hetente néha 2 hetente látom. De nincs szívem itthon hagyni az én szüleimet sem. Meg az is bennem van, hogy ha már költöznék akkor a saját házamba, nem akarok megtűrt személy lenni senkinél. De viszont iszonyatosan szeretem ezt a férfit is csak kevés ez az idő amit együtt vagyunk. Nem tudom, hogyan lehetne megoldani. Mert az is zavar, hogy ő nagyon messze lakik nem tudnám naponta megoldani a haza utat ide a szüleimnél. Mi lenne a helyes megoldás?

2018. júl. 5. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyobb gondjaitok is vannak, mint az összeköltözés. Elsősorban összeköltözés egy nehéz dolog, mert ott ismered meg a párodat igazán. Ilyenkor jönnek elő a legrosszabb tulajdonságok és sokan ekkor jönnek rá, hogy soha sem kellett volna öszejönniük. Másik dolog meg az, hogy mindketten anyuci szoknyája mellett vagytok és nem akarjátok ezt elhagyni. 30 éves férfi azért nem költözik el, mert akkor anyuci egyedül maradna? Látogatni is lehet ám a szülőt, nem kell a popsijába bújnia napi 24 órán át. Telefon is van. Ezek csak hülye kifogások, de igazából egyikőtök sem akar kiszakadni a kényelmes közegből. Otthon tegyetek rended meg a fejetekben, aztán foglalkozzatok a kapcsolatotokkal.
2018. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Párom 19 volt, mikor elköltözött az anyjától 350 km-re. 20 volt, én 18 mikor összejöttünk. 21 volt, én 19 mikor összeköltöztünk, ennek 2 éve, és augusztusban lesz 3 éve, hogy együtt vagyunk. Az én szüleim 700 kmre laknak. Napi szinten tartom a kapcsolatot velük, párom heti egyszer beszél a szüleivel.

Anyukád tervezi, hogy milyen lesz az élete, ha már nem együtt laktok. Tehát ő felfogta, hogy felnőtt nő vagy, és bizony már a saját családodat kéne alapítani, építgetni. A csávód pedig szakadjon le az anyukája melleiről, attól, hogy 2 éve!!!! meghalt az apukája, az élet még megy tovább. De én ilyen anyuci picifiával biztos, hogy nem kezdenék. Elvégre.. 27 éves volt, mikor összejöttetek, és még akkor is mamahotelban élt.. Férfinek meg ne nevezd már, max fiú.

A helyes megoldás az lenne, ha ketten költöznétek külön mindkét szülôtől, vagy szakítanátok a fenébe

2018. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
Maradjatok a szüleitekkel,hiába 30 meg 26 ,ti még lelkileg kiskoruak vagytok akik tejet kapnak,ennyi,én már 16 évesen tudtam mit akarok.. Nem is éltem otthon 19 évesen már..
2018. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

És ha odaköltözne az anyukájával hozzátok? vagy fordítva te a szüleiddel? (Amelyik lakás/ház nagyobb)

Akkor egyikőtök gondoskodna 3ójukról, a másikótok meg mehet a munkájához. És együtt lennétek + megnyugodnátok a szüleitekkel kapcsolatban


(Nem olvastam az összes kommentet, elnézést, ha írta már valaki)

2018. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolótársak! Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy ez egy segítő oldal. Az ítélkezés, az üres, nem előrevivő bírálat nem fogja megoldani a problémáját a kérdezőnek.

És mi van akkor ha nem mindenki egyformán "életrevaló" ha nem mindenki ugyanannyira "tökös és határozott"? Akkor nincs is joga élni? Ha a srác fél vezetni, akkor már nincs is joga leélni az életét. Ha a lány lelkiismeretes és az ápolásra szoruló szülőket nem akrja magujra hagyni, akkor már neki sincs joga a teljes élethez? Komolyan, mint valami "vének tanácsa" a Tajgetoszról.

A rosszindulat még senkit nem segített át a válságon.

Amin érdemes elgondolkodni, hogy ha a tesók elköltöztek, akkor gyakorlatilag a te nyakadba varrták a problémás szülőket. Velük is lehetne egyezkedni. Pl úgy hogy heti 2 alkalommal valaki elmenne kitakarítani, megfőzni, hogy tényleg csak mikrózni kelljen. De ebbe a tesóknak is be kellene szállni. A srác is közelíthetne valamit az álláspontján. Ha valóban szeret.

2018. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!