Hova költözzek?

Figyelt kérdés
A lakótársam elvesztette a munkáját nem talál semmi mást, a rokonaihoz fog költözni. Egyedül nem tudom fenntartani a lakást, költöznöm kell de nekem nincs hova mennem. A fizetésem (talán) éppen lenne elég ahhoz, hogy egyedül éljek, és nem ismerek senkit, aki lakótársat keres, teljesen idegennel pedig nem szeretnék összeköltözni, mert rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Mit tudok tenni, hova menjek?
2017. okt. 17. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyetemekhez és írd ki, hogy lakótársat keresel.

Az előző rossz tapasztalatod meg arra jó, hogy jobban ügyelj és azt a hibát ne kövesd el még egyszer.

2017. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keres egy másik szobát ( ha van..)

elhiszem hogy csak idegennel leszel egy albiban, de inkább mint hogy te egyedül tarts fel egy egész albit, ami nagyon nehéz!!!!! napról napra fogsz élni :(

2017. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék akkor ha épp elég a fizetésed rá, közben pedig érdeklődj, hátha találsz egy megbízható személyt aki oda költözne. Lehet, hogy most nincs ilyen, de 1-2 hónap és találsz valakit, addig meg csak kihúzod valahogy a saját keresetedből.

Én laktam már elég sok emberrel, igaz sajnos vannak idióták is, de olyan is elfordul, hogy nagyon jó fej emberrel hoz össze a sors.

2017. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Maradj és kérdezz után a haveroknál. Vagy hirdesd meg. valaki biztos akad egy-két hónapon belül, addig meg kibírod valahogy.
2017. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én magam mellé keresnék lakótársat, nem költöznék tovább.

Ez egy hatalmas előny: a tulajok sok esetben nem szólnak bele, csak kis mértékben, hiszen te fogsz együtt lakni, neked (is) fontos a szimpátia. Plusz, mivel te vagy a "régebbi" bentlakó, így sok megszokott dologban az új lakó fog alkalmazkodni hozzád, mondhatni, kicsit több szavad lesz (nyilván emberi keretek közt).

Amúgy én körbekérdeznék egyetemen csoporttársak, évfolyamtársak között. Még ha idegenek is, még mindig jobban informálhatók, mint egy hirdetésre jelentkező akárki.


(Egyébként saját tapasztalat: anno azonos helyzetben, miután megjártam hasonlóan a random bérlőtársakkal, én inkább vállaltam, hogy élek egyedül, szűkösen, alig-pénzből. Azt a szabadságot nem pótolhatta semmi, imádtam.)

2017. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!