Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hova költözzek?...

Mit tegyek? Hova költözzek? Fontos!

Figyelt kérdés

Apám azt mondta hogy költözzek a pasimhoz, mert azt mondtam neki, hogy teljesen elszakít tőle. (Bejárok rendesen suliba, suli után egyből megyek haza, csak hétvégén vagyok vele, de ok nélkül ezt is "meg akarta tőlünk vonni"). A kereszt szüleimhez is költöznék, csak apám nem beszél velük, és velem sem tartják a kapcsolatot a tesóm miatt. :/ Ha meg felhívnám őket, nem tudom mit mondanának. :S Mit tegyek?

17L


2012. ápr. 3. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Maradj otthon és békülj ki anyukáddal
2012. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tartják veled a kapcsolatot, miből gondolod, hogy oda költözhetsz hozzájuk? Alkalmazkodnod kell anyukádhoz, még fiatal korú vagy. Egyelőre még ő tart el!
2012. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így kezdődik a mondat: APÁM. Akkor miért az anyjával béküljön? Gratulálok a válaszolóknak :-)))


Kérdező,

a kereszt szüleidhez ilyen esetben ne költözz szerintem. Maradj otthon, beszélgess sokat az apukáddal, hangsúlyozd hogy jól tanulsz, nem lógsz a suliból, segítesz a házimunkában stb. Előbb-utóbb meg fog enyhülni.

Hány éves a barátod? Mióta vagytok együtt? Miért nem találkozhatsz vele?

2012. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ezt a papáddal kellene megbeszélni, mi a kifogása a fiúddal szemben, miért nem engedi, hogy legalább hétvégén találkozzatok? Ha hét közben rendesen tanulsz, besegítel a házimunkába? Valami oka csak van, hogy tilt tőle. Le kell ülni és megbeszélni.

Az elköltözést én sem tanácsolom, inkább a nézeteltérések tisztázása vezet hosszútávon eredményre.

Egész életedben úgysem fogod tudni megtenni azt, hogy ha valahol nem találsz megértésre, akkor elfutsz, elmenekülsz. Le kell ülni, és még ha kompromisszumok árán is, de közös megegyezésre kell jutni a papáddal.

2012. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A barátom 18 éves, a nyáron lesz 19, és 9 hónapja vagyunk együtt. Nem tudom hogy miért nem engedi.
2012. ápr. 3. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

ha nem tudod mi a baja a barátoddal, akkor kérdezd meg tőle. ne hagyd, hogy üres fecsegéssel terelje a témát, húzd ki belőle mi a konkrét baja. ha tudsz, változtassatok rajta.

köss kompromisszumot: hétvégén elmehetsz a barátoddal sétálni pár órára, cserébe többet segítesz otthon, elmész postára csekket befizetni, lenyírod a füvet, takarítasz, lemosod a kocsit.

adj valamit, jó eséllyel kapsz is érte cserébe.


amikor ennyi idős voltam, még nem volt komolyabb barátom, de nagyon szerettem koncertre járni. ahhoz, hoyg anyum engedjen, mindig megcsináltam a házimunkát, takarítottam, igyekeztem normálisan tanulni, és a szórakozás miatt sosem lógtam a suliból.

2012. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pár órát sétálni???:O Jézusom :| Hát az semmi. !!! Így is keveset vagyok vele:/
2012. ápr. 3. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

ja, hát ha telhetetlen vagy...

18 évesen én hétvégente találkoztam a barátommal péntek estétől szombat estig lehettünk együtt, hétköznap telefonon beszéltünk. nem pitsogtam.

majd ha felnőtt, dolgozó ember leszel, akkor akár együtt is lakhatsz vele.

2012. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!