Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel?

Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet hogy mar nagyon regota van egy problemam ami folyton tonkre teszi a napjaimat. Nem tudom mit kene csinalnom. Mikor kicsi voltam es taborozni voltam, apukam mindig felhivott es olyanokat mondott hogy mar ugyis mindjart vege. Vagy mikor varok valamit: szulinapot, karacsonyt mindig azt mondja hogy ne varjam mert olyan hamar eltelik. Már nem vagyok olyan nagyon kicsi de mégis mikor haza kell jonnom valahonnan egyszeruen majdnem elsirom magamat. Nincs kedvem es olyan uresseget erzek belul. Azert azt tegyuk hozza hogy anyukam nem el velunk es vele sosoem volt olyan jo kapcsolatom. Ez mar olyam betegesse valt nalam hogy igy szamolgatom sokszor a napokat hogy mennyi idehe lett vege az adott "tabornak, napnak barminek".. szerintem ilyenkor nyugtatni akarom magam vagy nem tidom. Elore is koszonom a valaszokat es a segitseget. Halas vagyok

2018. júl. 3. 22:26
 1/7 anonim válasza:
25%
Ha vallásos vagy fordulj a problémáiddal Istenhez, hidd el hogy megkönnyebbülsz. Kiskoromban nem messze tőlem megöltek egy embert, én magamat hibasztattam az eset miatt, most se sikerült feldolgoznom de ha ramtor ez az érzés, akkor arra gondolok hogy Istennek terve van velem. Remélem segítettem
2018. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a választ. En is vallasos vagyok es probalom teljesen rabizni az eletemet Istenre. Tudom hogy neki semmi nem lehetetlen. Csak olyan jo lenne ha nem ereznem magamat ilyen tehetetlennek sokszor. Sajnalom azt ami veled tortent. Mindenki cipeli a sajat keresztjet, de nem a te hibad volt az a halal eset hidd el
2018. júl. 3. 23:35
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Édesapád nem akarja, hogy kötődj a dolgokhoz vagy örülj nekik. Édesanyád elvesztése miatti érzelmi válaszreakcióját ülteti át rád tudatosan/tudattalanul.


Ez tök jó, mert így egy örömre képtelen (az élet úgy is csak egy siralomvölgy), kötődésre és ebből eredően társas kapcsolatra kevéssé alkalmas személlyé nevel, aki önsanyargatással majd nemesíti magát.

Ja ez mégsem jó?


Látok egy ilyen alakot. Nem boldog, de fel sem fogja.

2018. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Igaza van a kettesnek, ez apukád problémája, amibe téged is belerángat. Hogy mit tudsz tenni? Egyelőre imádkozz. Mondd el Istennek, hogy ez neked mennyire fáj. Másrészt ha már nagyobb vagy, akkor nyugodtan beszélhetsz erről apukádnak is, bár szerintem nem fogja fel, hogy mit tesz, ez sajnos nálam tapasztalat. Hány éves vagy?
2018. júl. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:

A keresztény vallás/hit jellemzően 7/24-es türelmet meg ilyesmit oktat. Jézus/Isten meg nem fogja neked azt mondani, hogy állj ki magadért! (Ami nem jelenti azt, hogy akár kenyérrel kell dobálózni.)


Édesapád ma napi szinten ólomsörétet tesz a zsebedbe, a csizmádba. Aztán majd csodálkozol, mi a franc húz lefelé. De persze haragudni majd nem akarsz rá.


A türelem itt nem fog használni, ugyanis hiába vagy türelmes édesapáddal szemben alapjáraton, továbbra is darálni fogja ezeket a mondásokat, gondolatokat, amik tudat alatt mérgeznek. Nekem pl. nagyanyám mondta, hogy [agyilag] "hibás" vagyok, aztán milyen szép eredménnyel zárult, emiatt - is - elbaszódott az önértékelésem.


Aztán gondolkodsz majd azon, hogy a szülő azt mondja, hogy megtett minden tőle telhetőt, még nem jelent túl sokat, mert simán lehet, hogy megtehetett volna többet, csak ő eltakarja azt maga elől, te nem emlékszel, mást meg már nem tudsz megkérdezni majd.


Korodtól függően javaslom iskolapszichológus/SzTK-s/fizetős terapeuta igénybevételét. Ennek a problémának a kezelését, hogy ne sérülj a továbbiakban (és lehetőleg édesapád sem), várhatóan 4-10 alkalom alatt át lehet beszélni.

2018. júl. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a sok segítséget. 16 éves vagyok szóvál még teljesen befolyasa alatt vagyol apukamnak. Tavalyi evben jartam pszichologushoz de nem segitetett nagyon sokat. Mondjuk az igaz hogy nem is nagyon tudtam benne megbizni. Azota egyszer mar mondtam apumnak hogy szeretnek megint jarni de nagyon huzta ra a szajat. Az iskolapszichologusunkat pedig most rugtak ki. Tudom higy elkepesztoen szeret minket apa (van 3 testverem) de egyszeruen már 73 eves. Nagyon mas korban elt mint mi es nagyon nehez vele sokszor!
2018. júl. 4. 09:57
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Távolság

Ez a generációs különbség bizony nagy kihívás. Nem tudom édesapádnak van-e új partnere, de jót tesz. Egyik kollégám apja 80 évesen megözvegyült, de beújított egy új asszonyt, mert az úgymond kell. :-)

Igyekezzetek a fatert a mai világgal lépésben tartani.


Pszichológus neked

Én is járok párkapcsolati probléma miatt, ti. nincs kapcsolatom. Azt vettem észre, hogy amióta szisztematikusan gondolkozok otthon is, jobban használ a terápia. Kell a házi lecke, foglalkizni kell vele.


Pszichológus neki

Apád esetleg a magány mellett életközepi/végi válságban szenved. Nem érez igazi célt. Kirepültök és annyi. Valszeg tart ettől és magához akar kötni a világ rossz és semmi sem tartós dumával.

De aki mindig így gondolja, az nem csinál gyereket.


Itt a vége.

2018. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!