Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm egy megromlott kapcsolat...

Tesóm egy megromlott kapcsolatban él. Anyámnak nem kellene hazahívnia?

Figyelt kérdés

Tesóm 24 éves. Kb. 4-5 éve költözött el otthonról egy lányhoz, akivel 2 év után szakítottak. Innen odaköltözött egy másik lányhoz (ő már egyedül él,saját lakásban), aki mellett még látogatta az exet :-( Ez kiderült, de meg lett bocsájtva, aztán megint összevesztek, szóval mióta együtt vannak, csak vita, veszekedés van. Most ott tartanak, hogy tesóm jól elvan, a lány szenved, tesóm mindig becsapja, és nem akar elmenni onnan. Mindenki tudja, hogy csak azért van vele, mert nincs hova mennie. Mármint lenne, haza anyámékhoz. Mivel elég megbízhatatlan, a sulit is otthagyta, munkahelye volt már vagy 5, most is munkanélküli mellett tanul, ezért anyám azt mondta nekem, hogy nem örülne, ha hazamenne, ő már nem akar tesóm hülyeségeihez alkalmazkodni. Tesóm meg a büszkesége miatt nem akarna hazamenni, igaz még nem is hívták.

Nem fiatal még ahhoz, hogy anyám lemondjon róla? Inkább hagyja, hogy szenvedjen egy rossz kapcsolatban? Egy kis szeretettel nem lehetne jobb útra terelgetni?

Nem volt túl jó gyerekkorunk, otthon is csak a veszekedés ment folyton a mostohaapánk miatt, de az a kapcsolat már véget ért, már egy nyugisabb otthon várná haza, igaz kisebb tesóink még ott laknak.

Úgy érzem anyám a felelős, hogy ilyen lett, nem kéne hagynia, hogy szadizza azt a szegény lányt (aki mellesleg árva, nincs aki megvédje). Akármilyen nehéz eset is, akkor is a fia.

Mi lehetne a megoldás?


2010. jún. 17. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád a szárnyai alá venné akkor valószínű, hogy azután sem csinálna semmit.Egy 24 éves férfiért nehogy már az anyja tartozzon felelőséggel?A jóból nem fog tanulni csak a szenvedéséből.Ha tanul belőle egyáltalán.
2010. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves, hogy így aggódsz, de a tesód barátnőjének kellene elzavarnia a tesódat, aki ezáltal rá lenne kényszerítve arra, hogy elgondolkozzon, hogyan tovább... magától nem fogja rendbe tenni a dolgokat. Megértem, hogy nehéz gyerekkora volt a srácnak, de ez nem indok arra, hogy cserébe egy másik ember életét (jelenlegi barátnő) is tönkretegye.
2010. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tesód így vagy úgy de valakinek a nyakán lógna, megértem, hogy anyukád nem akarja pátyolgatni ha eltartani sem képes magát, elég neki a többi tesótokat felnevelnie.

A lánynak kéne kidobnia őt, akár te is beszélhetnél vele milyen ember is a tesód. Bár ez inkább kettejük ügye.

2010. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy most a jó neki, mert a lány pénzéből élnek, viszont otthon legalább anyám figyelhetne rá és ösztönözhetné, hogy menjen el dolgozni, ha igényei vannak. Hosszútávon én így látom helyesnek, mert most lehet, hogy jól érzi magát, de ez nem boldogság, és csak elzüllik. Én még olyan fiatalnak gondolom 24 évesen, nem kéne lemondani róla! A lánynak mindig célzok rá, hogy ne legyen már ilyen gyenge, ne hagyja, hogy ezt csinálja vele tesóm. Anyámnak is mondom, hogy nem jó ez így, de semmi. Tesómmal is próbáltam beszélni, de nem érdemes, mert azt mondja, nem rossz ez a kapcsolat, csak a lánynak kéne változnia sokmindenben :-SSS
2010. jún. 17. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem nagyon tudsz mit tenni. A tesód nógasd azért, hogy dolgozzon, kezdjen valamit magával - bár a leírtak alapján neki így jó, ahogy van. Persze igazad van, de ezen csak a tesód és a barátnője tudna változtatni. Nem hiszem, hogy visszaköltözne anyukádhoz, akkor sem, ha hívná...
2010. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátnönek lenne esze, akkor nagy ivben kidobná a bátyádat. Anyád meg jól teszi, hogy nem hivja, elvégre felnött ember, ideje lenne, hogy felelöséget vállaljon magáért meg a tetteiért.
2010. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyám tesójánál kb. ugyanez a helyzet, sőt, egy kicsit cifrább is. A lényeg, hogy ott is az van, hogy a lány nagyon ragaszkodó, és egyszerűen képtelen elhagyni a nagybátyámat, pedig hiába családtag, én is azt mondom, hogy undoritó, amit művel. Igazából egy 24 éves embernek már nem nagyon tudod megmondani, hogy mit csináljon, hiába vagy a testvére. Mindenki a maga sorsáért felel, nem cselekedhetsz helyettük. Próbálj beszélni velük, külön-külön, bár szerintem nem nagyon lesz hatása, ha eddig se volt.
2010. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24 évesen nem az anyádnak kéne "jó útra terelgetni" a bátyjádat,nagyfiú már.. a csajt se tudom sajnálni,ő meg nagylány majd ha annyira szenved kidobja a bátyádat
2010. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!