Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarhat állandóan...

Miért akarhat állandóan "etetni" a családom?

Figyelt kérdés

Teljesen normális súlyom és testalkatom van, nem vagyok se kövér, se sovány. Eszek annyit, amennyit kívánok/tudok... viszont MINDENKI a családomban etetni akar.

A nagymamámnak elnézem, szerintem a legtöbb nagymama ilyen. :D

Viszont a szüleimtől már furább... ők például nem is szoktak vacsorázni, de engem képesek órákig noszogatni, hogy valamit egyek már este. Anyukám képes 5 percenként a nyakamra járni valami kajával, hogy "van ám itthon xy étel is, azt is ehetnél!", ha leülünk enni akkor ő szed nekem olyan adagokat, hogy már a látványa is sok (ha meghagyom egy részét, akkor meg a néma sértődéstől kezdve a síráson át az ordítozásig változik a skála, hogy épp hogy reagál), ráadásul a látogatás végén annyi kaját csomagol, hogy vagy egy héten át ugyanazt esszük a párommal, vagy kidobjuk, amit meg gyűlölök. (ha nem akarjuk elfogadni, akkor lsd. az ebéd meghagyására tett reakcióit, itt is ugyanazok + tudom, hogy akkor kidobja, azt meg már írtam, hogy utálom)

Anyósom ugyanez pepitában. Ő is valamit folyton kínálgat, valamit mindig csomagol, ha tőlük megyek néha munkába, akkor csomagol nekem 3-4 db jó nagy péksütit (a focilabda méretűt, amekkorák albán pékségekben vannak) PLUSZ egy nagy adag főtt kaját. Ő szerencsére nem hisztizik vagy sír vagy veszekszik, cserébe ha nem fogadom el vagy nem eszem meg, akkor utána nem hajlandó másról se beszélni velem pár hétig(!), csak arról, hogy ennem kéne.

Nagynéném biztosra megy, ő nem ad lehetőséget a visszautasításra, ő hozza a kaját és kész, felakasztja a kapura vagy lerakja az udvarban valahova.

Nővéremnek is minden beszélgetésnél a kedvenc témája, hogy ettem-e, mennyit ettem, mit ettem, stb.

Néha a párom is nekiáll győzködni, hogy egyek, de őt legalább le tudom állítani.


(Az említett emberek maguk egyébként nem elhízottak, egyáltalán nem esznek sokat, szóval nem arról van szó, hogy nekik az a mennyiség a normális, csak belém akarnak tukmálni mindent - egymással nem ilyenek)


Mi bajuk van ilyenkor az embereknek?? Miért akarnak már kb megtömni mint a libát, ha abszolút nem vagyok kórosan sovány? Miért lenne jó nekik, ha rosszullétig enném magam?


Már mondtam nekik higgadtan és erélyesen is, hogy hagyják ezt abba. Elengedtem a fülem mögött. Hoztam normális érveket, kiabáltam. Kérdeztem a miértet. SEMMI nem használt eddig, nem hagyják abba.


Miért jó ez nekik? Mit csinálhatnék, hogy abbahagyják?


2018. júl. 2. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Részvétem. Csak azt tudom, mit tennék: NEM szedne nekem senki. Ha szedne, felállnék és nem ennék semmit. Ha nagyon macerálna, sokáig nem látna. Aki tojik a fejemre, nem tisztel alapfokon, azt inkább kerülöm. NAGYON irritál a tukmálás. ÁRT nekem, nem tisztel, nem szeret. Ezt közölném vele, hogy így látom, bár én úgyis ordítanék egy ponton, így lejönne neki, hogy nem vagyok lelkes. Pedig nem szoktam családtagokkal ordítani, mivel az én családomban jó fejek vannak, kivétel nélkül, akik nem szólnak bele a személyes dolgaimba.

Nagyon durva, amiket írsz, ilyenekről még nem is hallottam. Ha eddig nem sikerült leállítani őket, kétlem, hogy ezután menni fog, hacsak nem csinálsz valami nagyon drasztikusat :(

2018. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Rendezz vacsorát/ebédet és tömd meg őket Te is. Majd visszavághatsz viccesen,h Te se tudsz sokat enni ha ellenkeznek
2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Tudod ki menne ilyen idiótákhoz... nekem is ez van, aki etetni próbál, vagy szed nekem, annál felállok az asztaltól, és hazajövök.


Sértődjön meg, telibeszrom.

2018. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu, nekem erdélyi anyósom -állítólag ott gigászi, hatalmas, óriási adagok vannak mindenütt, csak én még soha életemben nem jártam sehol Erdélyben - ugyanilyen. Rommápakolja a tányérat, és vérig lenne sértve, ha nem enném meg.


Az meg már csak hab a tortán, hogy néha szekál a súlyom miatt(de ez nem tartozik ide.) Ülőmunkát végzek magas munkaóra-számban

2018. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
bezzeg Afrikában éheznek.
2018. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sportos testalkat lehetsz,nemúgy mint ők.
2018. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is hasonló a helyzet, nagymamám, és szüleim részéről.


Ha nem vagyok éhes, én nem fogadom el, ha pedig elém tennék, mint ahogy a nagynénéd, én tuti akkor sem fogadnám el.


Én ráálltam, hogy határozottan megmondom, hogy nem, vagy ha úgy gondolom, hogy inkább később ennék, akkor azt mondom. Kaját pedig soha senkitől nem fogadok el, semmilyen esetben, mert nálunk tele van a hűtő, és tudom, hogy kidobás lenne.

Minden alkalommal le kell futni ezeket a köröket, de nálunk egyre kisebb az erőszak. Plusz, mióta vegán lettem, könnyebb elutasítani, és meg is értik. De azóta meg feltankoltak pl. vegán fagyiból, hogy "legyen mit ennem". Azt pedig elszoktam fogadni, mert jólesik, hogy ilyen megértőek.

2018. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

Irigyellek a problémád miatt. :D

Nekem bezzeg csak olyan mini adagokat adnak, amennyit ők (a rokonság) esznek, fél fogamra sem elég.

2018. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Szard le.


Amúgy miért nem eszel?!

2018. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Csomó ember a kajával mutatja ki a szeretetet. Mivel egy család vagytok, ezért nem meglepő, hogy sok családtagod ilyen.

Amikor páromékhoz megyünk, a sógornőm mindig akedvenceinket főző, sokat csomagol is. Ha tesóm hoz megyek, direkt olyanokat vesz, amit ő nem eszik, de tudja, hogy én szeretem.

Mikor haza látogatsz,az összes szeretetet gyorsan ki akarják fejezni, azért tukmálnak.

2018. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!