Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a hugommal?

Mit csináljak a hugommal?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves hugom.

Én 16 vagyok.És elég tehetősek vagyunk.Szép nagy családi lakás meg minden és ha nem vagyok,otthon akkor mit csinál rögtön megy és rendezkedik a szobámba.Beleolvas a naplómba meg ilyenek.Felveszi a ruháimat.És ez nagyon zavar.Ha rá szólok akkor apám és anyám velem izélnek,hogy miért nem engedek a kisebbnek.Meg ilyenek.A múltkor pedig azzal jött,hogy Ő el szeretne menni nyaralni..Megyünk majd mondták a szülinek és erre ő gyorsan laptop elő és nézi a külföldi nyaralásokat és apámnak 3 állása van.Különösen nem zavrja,hogy mennyire fáradt meg ilyenek:@

Segíts mit tehetnék....köszi

Zsani16/L


2010. jún. 17. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

légy türelemmel. ő a véred, nézd el neki, ha 10 évesen még nem tud felnőtt ember módjára viselkedni :)

kitartás.

2010. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Menj oda hozzá,és mondd el neki tapintatosan,hogy beszélni szeretnél vele,mert ez így nem mehet tovább!Mondd el neki,hogy nem szeretnéd,ha bejárkálna a szobádba,elolvasná a naplódat,összetakarítana.Mondd,hogy majd te összetakarítassz,ha kedved tartja és ha szükséges.Mondd neki,hogy kérje el a ruháidat,ha felakarja venni!Mondd el apudnak is meg anyudnak is,hogy idegesít téged ez a helyzet.A gazdagságotokat ne fitogtasd másnak,mert akkor sosem lesznek igazi barátaid-mindegyik csak kihasznál.

Ne úgy mutatkozz be,hogy "Heló én vagyok Zsani a 16 éves lány,akinek egy csomó pénzze van,és tessék kihasználni..":S mert ez gáz-_-"

2010. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Zárd be az ajtódat. A kistesók tudnak idegesítőek lenni, majd kinövi. A szüleid szerintem azért hagynak rá dolgokat mert nem akarnak vesződni a hisztijével. Ez nem valami jó de kitartás!
2010. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kishúgok márcsak ilyenek, főleg ha kicsit el vannak kényeztetve. Ülj le a szüleiddel, mondd el nekik, hogy szükséged van magánszférára, segítsenek abban hogy a húgod megtanulja tisztelni ezt. Ha meg van időd próbálj meg vele nagylányosan dumcsizni, ossz meg vele olyan "titkokat" amitől fontosnak érzi magát, néha bolondozzatok együtt, Te add rá a ruháidat és akkor egyáltalán nem lesz neki olyan nagy "buli" ha a hátad mögött csinálja. A naplódat pedig dugd el egy tuti helyre, az csak rád tartozik.
2010. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Talán amikor Te születtél a szüleid még nem éltek akkora jólétben mint most, ezért a húgod már így nőtt fel, hogy mindig mindene megvan, biztosan elkényeztették a szüleid. Sajnos mást nem tudsz tenni csak várni, amíg kicsit érettebb nem lesz. Próbáld megértetni vele, hogy az hogy van saját szobája, számítógépe..stb. azt annak köszönheti, hogy a családja megdolgozott érte, tehát semmi nincs ingyen... stb.


A szobád ajtajára pedig zár. ;D

2010. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Réti bubuzér ***** válasza:
Kommunikáció! Ha ezt mondjuk a húgodnak magyaráztad volna el, akkor máris beljebb lennél :)
2010. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
miért kellett beleépíteni sztoriba hogy jól éltek? ha csóró lennél is bemenne a szobádba szétpakolni.
2010. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan fene gazdagok vagytok, akkor miért zavar, hogy nézi a külföldi utazásokat?
2010. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a kishugod baratkozni szeretne veled?Nalunk en voltam a legkissebb es a novereim,valahogy mindig kikozositettek,pedig en felneztem rajuk es,csak a kozelukben akartam lenni.Probalj meg vel egy kicsit testverkent viselkedni,mert a kicsik mindig kivancsiak a nagyobbak vilagara.Ha tobb dolgot megosztanal vele,lehet,hogy nem turkalna a holmid kozt.Persze nem,arra gondoltam,hogy mutasd meg neki a naplodat.Nem akarod,hogy beleolvasson,akkor vidd magaddal.
2010. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem,mert kissebb toled,attol meg kezelhetned emberkent.Attol,hogy kizarod az eletedbol,ellensegessen viselkedsz vele meg nem oldodik meg minden.A tiltott gyumolcs mindig edesebb.
2010. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!