Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már nem birom ki ezt az...

Ha már nem birom ki ezt az éltet mit tehetek?

Figyelt kérdés
17 éves vok....tavaly noveberig minden rendben volt az életemmel...de abba a hónapban anyám és apám elváltak...vagyis csak külön élnek,anyámnak van máskije....és én itthon maradtam apámmal....csak ez a családi ház itt nőttem fel....meg minden...anyám akarja h aludjak nála is...mert itthon szoktam aludni...de minden nap elmegyek anyámhoz mert egy faluban élünk,de én nem akarok ott aludni...mert az a ház epp h nem dűl össze,meg enm csak ez,hanem anyám mindég veszekszik velem...es ordibálunk...minden dolgon....de azért csak az anyám...akarmien is.... és nem akarom elveszíteni,de az lez....látszódik rajta h szeret....de néha olyanokat mond ami roszul esik nekem....mindég apámat kritizálja meg stb...neki nem eleg az h ha elmegyek minden anp 2-3 órára.....nem tom h mit csináljak akartam öngyilkos lenni...de nem mertem...szallll...reméelem h itten segítséget kapok....
2010. jún. 16. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még örülhetsz annak ami van. Tavaly váltak el a szüleim, azóta többször nekünk kellett a testvéremmel leszedni egymásról őket, az öngyilkossági kísérleteiket megállítani, minden héten üvöltözős, rendőrséges ügyek. Örülj, hogy nálatok nincs ilyen gond.

Ez nagyon csekély dolog, beszélj anyáddal.

2010. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mond meg anyudnak hogyha nem hagyja ezt abba többet nem mész hozzá.
2010. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sulfur ***** válasza:
100%
Az öngyilkosságot verd ki a fejedből. Most írhatnám, hogy később megbánnád, de ugye ez hülyeség. 17 éves vagy. Lassan a saját lábadra kell állnod. Egy dologra figyelj a jövőben: Te ne tégy olyat másokkal ( főleg akit szeretsz, aki fontos neked), amit nem szeretnél magadnak.
2010. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

Az öngyilkosság nem megoldás.

Mivel mar 17 vagy elég érett vagy ahhoz,hogy értelmesen beszélgess anyukáddal.

Tudom nem könnyű,de amikor éppen nem üvöltöztök akkor próbáld neki ezt elmondani amit itt nekünk is.

Először gondold végig szépen mit szeretnél,ne csak úgy kibökni valamit,hanem alaposan átgondolva,hogy mi lenne a jó neked.

Hogy szereted mindkettejüket,de úgy érzed nem állsz meg készen ilyen változásra,meg kell szokd ezt az új helyzetet.

Az a gond hogy bar ilyen tanácsot tudok adni,de egyébként ebben a helyzetben neked kell erősnek lenned és segíteni magadon.

2010. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ongyilkossag az a legrosszabb otlet ami eszedbe juthatott.Szoval azt felejtsd el azonnal,es valami egyszerubb de foleg ertelmesebb megoldason tord a fejed.

a legfontosabb hogy tudomasul veszed es elfogadod azt,hogy a szuleid kulon elnek.Errol te nem tehetsz es valtoztatni sem tudsz rajta.Tehat ez egy megadott teny, amiben meg kell talald a sajat helyedet. Ne hagyd, hogy olyat surgessen az anyukad toled, amire meg nem vagy kepes.Te otthon vagy a sajat kornyezetedben es ott is a helyed,ettol az anyukadat ugyan ugy szeretheted mintha nala aludnal. Egesz biztos o is nagyon szeret teged es idovel meg fogja erteni,hogy olyat kert toled amit a te lelkiegyensulyod nem tett lehetsegesse.

2010. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most az a baj, hogy elváltak/külön élnek? Vagy az, h nem akarsz ott aludni? Vagy hogy anyád veszekszik? Miért akartál meghalni?! Ennyiért? Más problémát nem olvastam ki a soraidból.


Ad.1: elváltak/külön élnek: nyilván nem volt jó együtt, ezért a döntés. Az én szüleim is a te korodban váltak el, és sokkal jobb volt utána. Inkább, mint nap mint nap cirkuszba járni... Ha ezt még nem érted meg, hát várj pár évet, meg fogod őket érteni.


ad.2: ha nem akarsz ott aludni, mondd meg neki, és azt is hogy miért... mivel szeret téged (ezt te is tudod) biztosan nem akarja, h te kellemetlen éjszakákat tölts el nála...


ad.3: veszekszik. Örülj neki, h van ki veszekedjen veled. Tudod te hány gyerek nő fel szülő nélkül? a fél karjukat odaadnák, ha valaki veszekedne velük. Az ugyanis a törődés jele is. Csak azért kiabál, mert nyomatékot akar adni a mondanivalójának, mert fontos lenne neki, h felfogd/megértsd/megfontold amit mond, mert fontos vagy neki. Az már más kérdés, h nem a legmegfelelőbb a módszer... nyilván ő is feszültebb a különélés miatt... majd elmúlik, ha már látja, hogy felnőttél és tudsz magadról gondoskodni.


ad.4: remélem csak vicceltél az öngyilkossággal. Ilyen "okora" hivatkozva hirtelen kihalhatna az emberiség... A nagy többség lassan elvált szülők gyereke, és tisztelet a kivételnek, de a legtöbb szülő veszekszik (különösen a tizenéves) gyerekével...És arra nem gondolsz, hogy megnyomorítanád a szüleidet - akik szeretnek - azzal, hogy a saját gyereküket kellene eltemetniük? Ráadásul ennyiért?!


De ha van még valami, hát elő vele, én szivesen lebeszéllek a hülyeségről... :)


Nincs/nem volt a környéketeken árvíz? Mert ha igen, inkább szaladj oda segíteni, ott van a nagy gond! És még ők sem dőlnek a tőrükbe, hanem talpraállnak és csinálják...

2010. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb amit tehetsz, hogy megmondod anyukádnak ha továbbra is így csinál nem fogsz átmenni hozzá. De még olyan fiatal vagy. Nem adhatott fel, hiszen még előtted az élet. S bizony még nagyon sok dolog áll előtted. Nem írnám ha nem tudnám.
2010. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!