Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az alábbiakról?

Ti mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés
Párommal külföldön dolgozunk, édesanyámnál 4-es stádiumú daganatot diagnosztizáltak, hazajöttem hozzá 2 hétre. Nincs kedvem semmihez, kétségbe vagyok esve mi lesz anyukámmal. Úgy veszem észre páromba nem sok megértés szorult, ő kint maradt és igen jól érzi magát, mióta hazajöttem folyamatosan megy minden rendezvényre, múltkor is felhívtam és üvöltött a zene, iszogattak, jókat nevetgéltek. Én meg legszívesebben sírnèk egész nap. Nem azt várom tőle nyílván, hogy forduljon magába, de míg kint voltam engem szólt le, hogy ne járkáljunk mindenfele, spóroljunk. Most hogy hazajöttem meg olyan érzésem van, mintha ő meg kivirult volna odakint. Én fordított esetben nem tudnék így viselkedni, nyilván èn sem fordulnék úgy magamba, de nagyon bántana, hogy párom legnehezebb időszakát éli, rajta viszont nem érzem ezt.
2018. jún. 16. 15:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A palliatív kezelés nem gyógyít. Inkább hospice-t keressetek neki, hogy nyugalomban teljenek az utolsó hetei. Teljesen fölösleges értelmetlenül cincálni.
2018. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%
A TNM nem olyan értelemben diagnózis, hogy a betegség megnevezése, hanem a stádiuma. [link]
2018. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
79%

Édesanyám rákban halt meg, szintén négyes stádiumban diagnosztizálták. Szeretnék valami bíztatót mondani, de mellébeszélni nem akarok - ilyenkor már sajnos csak időhúzásról van szó. Az idő előrehaladtával édesanyámnak egyre erősebb fizikai fájdalmai lettek és csak szenvedett, a végén már az ágyból sem tudott kikelni, csak ha felhúztam. Senkinek sem kívánom, hogy ilyen állapotban lássa egy szerettét. Azt gondolom, hiába él valaki mondjuk többet egy évvel, ha ez az időszak szinte csak lelki és fizikai fájdalommal van tele, mind a betegnek, mind a szeretteinek.

Az viszont fontos lenne, hogy elbeszélgessetek egy pszichológussal, vagy egy közeli személlyel akiben megbíztok. Akárhogyan is döntötök, mindenképpen nehéz lesz ez az időszak, fel kell rá készülnötök és elsajátítanotok a helyes megküzdési és feszültséglevezetési technikákat. Töltsetek együtt minőségi időt, mindkettőtöknek jót tesz.


A párodnak a helyedben megmondanám, hogy ez így nagyon nem oké, szembesíteni kéne azzal, hogy ez a viselkedése a nem tűrhető kategóriába esik. Aztán az ő döntése, hogy mit tesz, ha folytatja amit eddig, hát az az ő egyéni baja, egyszerűen csak dobd ki.

2018. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!