Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljunk?

Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

A történet röviden.

Apósom 2001-ben meghalt.Az Otp sokáig követelt tőle egy nagyobb összeget,amit végül is átadott a faktoring behajtási osztálynak.Évek óta tartó levelezés avval zárult,hogy személyesen bevittük a halotti anyakönyvi kivonatot,meg a közjegyző által írt hagyatéki lapot(nem volt semmi vagyona,így nem örökölt senki)

A faktoring lezárta az ügyet avval,hogy nincs kitől behajtani,és vége...(ennek már több éve)

Ma mégis kaptunk egy levelet,jobban mondva az elhunyt apósom kapott,egy bizonyos Alpha Financial Service-től amiben leírták,hogy az OTP átadta az ügyet nekik,hogy az apósom tartozik pénzzel..

Gondoltam felhívom őket,de mivel külföldön élünk így fogalmam sincs,hogy a 06-99 kezdő számú telefon ingyenes-e.Vagy egyáltalán kellene reagálnunk? Hiszen már többször bevittük a dokumentumokat!Már lezárta a faktoring az ügyet..

Felháborító,hogy ennyi év után még mindig zaklatnak minket!!

A másik gond a férjem részéről van,és szintén OTP-vel.

Írtam,hogy külföldön dolgozunk.A párom 4 évvel ezelőtt amikor kijött dolgozni megszüntette az OTP számlaszámát,és szerződést bontott velük.Mivel csak úgy lehet megszüntetni a számlát ha NULLA forint az egyenleg vagyis nincs semmi tartozás(mert ugye ha lenne akkor addig nem szüneti meg a bank).Szóval a bankkal a szerződés megszűnt.4 éve nincs semmi kapcsolat a bankkal,de mégis jött egy levél,hogy tartozik(25.000 forinttal) Ez,hogy lehetséges,ha már nincs szerződés köztük? Sajnos még bevinni sem tudom a szerződésről készült papírokat,mert nem tartózkodunk otthon..

Ilyenkor mit tehetünk?

Már kezd elegem lenni az OTP-ből!!

JA! Azt nem indokolták meg,egyik esetben sem hogy milyen tartozás,csak annyi,hogy van..

Mi legyen a következő? feltudom hívni a számot?ingyenes a 99-es körzetszám??Megint nekünk kell újra és újra igazolni,hogy halott az apósom??vagy,hogy a szerződés már rég fel van bontva??

Köszönöm a válaszokat előre is..


2010. jún. 16. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb hogy a Financial Service cégnek egy levélben elkülditek a halotti anyakönyvi kivonat másolatát, meg ha van valami papír az OTp-töl azt is.

Kerestesd elö a szerzödés törlést, és küld el nekik a másolatot. De lehet valami más a tartozás, meg kell nézni a levelet mit írnak.

2010. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kulfoldrol biztos, hogy nem ingyenes a szam.

szerintem faxoljatok el a papirokat, esetleg forduljatok az otp internetes ugyfelszolgalatahoz, ha nem akarsz orakat telefonalgatni.

2010. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nos mint írtam ez a gond.A papírok otthon vannak,mi meg külföldön.

A levélben nincs megindokolva a tartozás oka,csak az,hogy van.

Amikor én kijöttem(én 1 évvel később jöttem a férjem után) én is bementem az OTP-be és szerződést bontottam velük.Ezért tudom,hogy csak akkor szüntetik meg a számlaszámot,csak akkor bontják fel a szerződést ha minden tartozást ha van utolsó fillérig kifizeti az ember.

Emlékszem nekem volt a számlámon pénz,de kevesebbet adott ki a bank mert a végösszegnél levonták a különböző díjakat amiket még rendezni kellett.(számlavezetési díj,stb) Mivel ez ki lett fizetve,így nulla összeggel lezárták.A férjem számlája is megszűnt.De semmi iratot nem tudok elküldeni,mert azok Magyarországon vannak.4 éve nem voltunk otthon,és 4 éve nem jött semmi értesítő...

Az apósom ügyében aki 2001-ben halt meg több éven keresztül csak küldtük,faxoltuk a leveleket! Ezek nekünk is pénzbe kerültek,ahogy az is hogy személyesen odautaztunk...De ennek is több éve már!Még abban sem vagyok biztos,hogy legutoljára nem az eredeti dokumentumokat küldtük el,és ki tudja,hogy ennyi év után tudok-e másolatot kérni ha esetleg haza mennénk...

2010. jún. 16. 17:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,hogy a 99-es körzetszám ingyenes-e,mert mi ingyen tudunk vonalas telefonszámot hívni..(csak a mobil számok fizetősek...) Mindent ami vonalas,az ingyen van nekünk..(kivéve a 90-es emelt díjas telefonszámok..)
2010. jún. 16. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
A 99-es egy vonalas körzetszám, azt hiszem Győr-Moson-Sopron megyei, tehát ha a vonalas számokat ingyen hívhatod, akkor ezt is ;)Amúgy jobb ha minél előbb tisztázod, engem is nemrég megkerestek egy banktól (nem OTP), amivel kapcsolatban állok, h 24 e. Ft. azonnali tartozás van az áruhitelemen....bementem a fiókba tisztázni a dolgot, ott közölték, hogy semmilyen elmaradás nincsen, tévedés volt.Előtte meg volt, h egy napon többször is kerestek különböző ügyintézők ugyanattól a banktól, h tartozásom van, és azonnal fizessem ki.....már arra is gondoltam, h valami csalás állhat a háttérben, mivel a bankban nem is tudott senki róla, h megkerestek volna egyáltalán telefonon, mivel nem is volt miért...
2010. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

Végül is úgy döntöttem,hogy nem telefonálok(hiszen azt le is lehet tagadni) hanem levelet írok.

2010. jún. 16. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Írj nekik e-mailt. Írd meg, hogy x alkalommal közölted és igazoltad a halálesetet.Azt is, hogy tovább ne zaklassanak.

OTP-nek írd meg, hogy tegyék rendbe a nyilvántartásukat, ekkor és ekkor 0-val lezártátok a számlát.Közöld, hogy kb.mikor és melyik fiókban.Ide is írd, hogy ha még egyszer jogtalanul pénzt akarnak tőled , akkor zaklatásért és a kiállt stressz miatt nem vagyoni kártérítést fogsz követelni.Hidd el, ez egy olyan trágya cég, csak ebből értenek.

2010. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


Pontosan ilyen levelet akarunk írni...Köszönöm a segítségedet.

2010. jún. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!