Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ertessem meg az emberek...

Hogyan ertessem meg az emberekkel, hogy ne kerdezgessenek arrol mikor megyek ferjhez?

Figyelt kérdés
A huszas eveim kozepen jarok, nincs senkim, es nekem igy jo is most. Volt 2 felresikerult parkapcsolatom, az egyik nem olyan regen ert veget. Miatta otthagytam mindent, ami fontos nekem, mert azt hittem, hogy o az eletem ertelme. Hagytam, hogy formaljon es en ereztem magam rosszul, amikor elhagyott mikozben neki sokkal tobb problemaja van, amiket nem sokan toleralnanak kapcsolatban en pedig megtettem. Nem volt sok onbecsulesem es magamat mindig rosszabbnak lattam mint a tobbi embert. Ezek a kapcsolatok veget ertek, es nekem most be kell hoznom a lemaradasom mindent, amit a celjaim elereseert kell tennem, tanulas, munka, es e melle nem fer bele egy kapcsolat jelenleg. De a kivulallok csak egy not latnak bennem, akinek telik az ido, akinek ideje lenne ferjhez menni es akinek mar ideje lenne szulni stb. Senki nem latja mi zajlik a hatterben, es en mar nem pazarolok energiat arra, hogy megprobaljam veluk megertetni mit miart teszek. Hogyan lehetne legegyszerubben, normalisan, kedvesen de hatarozottam tudtukra adni, hogy errol en kerdezoskodjenek?
2018. jún. 11. 09:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellene kedvesen? Ha ő volt olyan bunkó, hogy ilyen személyeskedő kérdést feltegyen ( mert valljuk be egy szinglitől hogy lehet ilyet kérdezni? Ha 10 éve kapcsolatban van akkor több értelme van) akkor neked miért kell kedveskedve hárítani? Én vagy annyit mondanék, hogy mégis mi köze van hozzá. A 90 éves nagymamával lehet kivételt tenni, neki mondanék egy egészen távoli dátumot és ahhoz tartanám magam. Ha meg nem tetszik a "hangnem" felvilágosítanám, hogy hahó ő kezdett bunkozni.
2018. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy. Amíg világ a világ, mindig lesznek kérdezősködők, ha nem a házassággal nyúznának, mert már férjnél lennél, akkor a gyerekvállalással, utána a második gyerekvállalással stb.

Ha valaki nagyon tolakodó, akkor hűvösen jegyezd meg, hogy majd férjhez mész, amikor neked jól esik.

2018. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
81%

Egy érett, normális embernek tudni kell, hogy ilyen jellegű kérdést nem igazán vetünk oda a másiknak, mert 1. érzékeny pontot is érinthet, 2. semmi közünk hozzá. Otrombaságnak tartom, ha lesz párod, akkor a gyűrű miatt fognak cseszegetni, az eljegyzés után a lagzi miatt, utána az, hogy mikor jön már a kis örökös, mikor lesz kistestvére, és így tovább.


Én valahogy így válaszolnék a helyedben: "az emberek akkor szoktak megházasodni, amikor megtalálják az erre alkalmas társat, és amikor más körülmények is meg vannak teremtve. Én most épp a jövőmön dolgozom, nem akarok senki eltartottja lenni. És az Ön lánya fia férjhez ment már?/ A Manci néni mikor unokázik már?". Valahogy visszadobnám a labdát.


Egyébként bőven nem vagy elkésve...nem kevés ismerősöm 30-35 körül házasodik. Vagy később. Ez a TE életed a többinek meg SEMMI köze!


26/N

2018. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Egy -két szavas válaszokat adj az ilyen kérdésekre. 1-2 példa:

Nem tudom.

Nemsokára.

Maholnap.

Majd kiderül.

Amikor úgy hozza az élet.

Bármikor.


Nekem ezeket javasolták. Az élet összes területen használható téma lezáró válaszok. Mosolyogva mondod az egyiket és a témát lezártnak tekinted.

2018. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Mondd,h már házas vagy. 😂😃
2018. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

Hülyeség, mondd azt, megviselt egy nehéz válás, most gondolni sem akarsz erre.

Különösen amíg a gyermekelhelyezésen megy a vita...

😂

2018. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

Evvel az a baj, hogy hiába szoktatod le őket egy kérdésről, jön majd a következő. Mindig lesznek, akiket érdekelnek a jövőre vonatkozó terveid, ha van hozzá közük, ha nem.

Neked kell megtanulni ezt jól kezelni, mert ha férjhez mész, nem ér véget, csak változik. Akkor már az lesz a kérdés, mikor lesz gyerek. Ha lesz gyerek, az első idegen nénike bele fog kérdezni a szoptatás részleteibe. Aztán pedig várják a kistestvért. Aki ilyen típus, attól nem lehet megazabadulni egykönnyen.

2018. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Annakidején majdnem 30 éves koromban én is megkaptam AZ " ideje lenne férjhez menned " mondatot, nemkicsit fájt, azòta férjem és több gyermekem van, az illetô pedig még egyedul van, gondolom, mostanság már érzi, h ez fájò pont is lehet. Utána persze gyerek ügyben is jöttek a tapintatlan kérdések, sajnos ezt tényleg sokan nem érzik. Barátokkal, rokonokkal beszélgetünk tervekrôl, de mikor egy futòlag ismert vki egy felszines hogyvagy válaszát meg sem várva 5-10 méterrôl még idekiabál, h " naés ez a végleges létszám?" az kicst nekem már a bmeg kategòria...na elkanyarodtam, bocs. A Te esetedben én nem finomkodnék. Durva sem lennék, inkább meghökkentô. Pl, h " Hát, momentán a karrierere koncentrálok, csak szexkapcsolat fér vele az idômbe". Aki szeret, úgyis tudja, hol tart az életed, és nem bánt ilyen kérdésekkel, aki meg nem ismer, hadd rökönyödjön meg.
2018. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Mikor én még nem voltam férjnél, kb. olyan válaszokat adtam (komoly képpel, kissé elgondolkodva), hogy: a távlati tervek szerint 30 éves korom előtt ezek meg fognak történni (házasság, terhesség). Aztán rögtön visszakérdeztem valami más témát, hogy pl., na, és hogy bírod ezt a mostani hőséget? Vagy bármi "hülyeséget", ami abszolút nem illik a témához.


Aztán később, mivel 30-ig nem jött össze, kitágítottam, hogy manapság nem kell annyira kapkodni, de 35-ig ideálisan még belefér. :-D Mondjuk utána aztán tényleg férjhez is mentem, pont 35 évesen.


Szerintem azt felejtsd el, hogy megértesd velük, hogy ne kérdezősködjenek. De leginkább így tudod kezelni.

2018. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%
3-as válaszolónak tök igaza van :D én mondjuk nem veszem magamra az ilyeneket, de anyósom folyton nyúzott minket egy unoka miatt - igaz nem az ő kedvéért, de úton van. Aztán, hogy akarunk-e lagzit. Bejelentettük az eljegyzést. Aztán, hogy uniszex babakocsit veszünk-e, hogy a második csemete is tudja esetleg használni :D sosem lesz vége. Fejben mindig kicsit előttünk jár :D
2018. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!