Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon kisgyerek látogatása...

Rokon kisgyerek látogatása elől hogy lehetne kitérni?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak még régebben, akivel probléma van, az apukám oldala. Vagyis az ő nővérének a kislánya, 7 éves. Bármikor találkozunk, akkor mondja, hogy jönni akar hozzánk, hozzam el, konkrétan hisztizik és sír, hogy sosem lehet nálunk... De ez nekem nagyon ciki, mert nem szeretném idehozni. Anya és a férje alapból nem szeretik, ha van nálunk valaki, a kisebb gyerekekért amúgy sem rajonganak. Az unokatesóm elég neveletlen és szókimondó (inkább bunkónak mondanám már), emiatt nem egyszer égett már a fejem mások előtt (pl. olyan dolgokról beszél az asztalnál, amikről nem illik, folyamatosan kiabál, stb). Ráadásul én nem is érek rá egész délután bébiszitterkedni, kéthetente megyek haza 2 napra. Abba az idő be kell belesűrítenem az otthoni barátnőimet, a családomat és általában a barátommal is vagyok... Nagyon fárasztó kisgyerek, fél-1 óra után érzem, hogy elég belőle. De mindig ezzel jön, hogy mikor jöhet hozzánk, meg ő ott akar aludni, stb. Próbálom finomat hárítani, hogy majd a vizsgaidőszak végén, ha kicsit több szabadidőm lesz, vagy majd ha többet leszek itthon. De ilyenkor az anyja is felcsattan, hogy "na persze, mindig ezt mondom". Kellemetlen.
2018. jún. 4. 23:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
31%
Szegény kislámy :(
2018. jún. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, hogy miért nem lehet a szemébe mondani anyának is, meg a lánynak is, hogy neked ennyi közös időtöltés bőven elég. Neked egyáltalán nincs igényed arra, hogy több időt töltsetek együtt, keveset vagy itthon, és neked is megvannak a magad programjai, a magad társaságával.

Miért kell hitegetni, ha eszed ágában sincs elvinni? Nem hülye csak, kicsi. Anyuka reakciója meg ne érdekeljen.

2018. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
Ennek a kislánynak csak egy bűne van. Rossz helyre született. Gondolom ha anyád testvérének a gyemeke lenne, minden további nélkül játszanál vele. Esetleg még az is lehet a háttérben hogy anyád nak ellenszenves a kislány, mert apád rokona. De erről ő nem tehet. Amúgy nem muszáj hazavinni. Vidd el játszótérre, vagy csak szedjetek virágot. Az meg hogy így viselkedik lehet szeretet hiány jele is. Ha a saját anyja is le akarja passzolni, mit vársz?
2018. jún. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Itt pár ember nagyon el van tévedve... :D

Nem az a gond, hogy apa rokonai. Ugyanis a válás miatt nem lett rosszabb egyik oldallal sem a kapcsolatom, apával is jóban vagyunk. Egy ilyen kislányért akkor sem rajonganék, ha pl. az anyám lánya lenne. Ez apától, a válástól teljesen független. Továbbá gyereket nem fogok bántani, pofozgatni. A sajátomat sem, nemhogy másét.

2018. jún. 5. 08:33
 15/27 anonim ***** válasza:
62%
Én senki majmát nem gardíroznám.
2018. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%

Nyilván, ha ennyi időd van, nem akarod, hogy más ossza be. Érthető, ha az anyja szeretne pár szabad órát, de ezért nem kéne megnehezíteni a dolgod.

Én megmondanám az igazat, elég belőle egy óra bőven, nem vágysz többre. Nem erőszakolhatja rád

2018. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, állítsd le őket még most, ez nálunk odáig fajult, hogy egy teljes nyárra "rám bízták a gyereküket". Gyakorlatilag heti két napom volt bármire is, amúgy a lányra kellett vigyázni.


Nem mehettem sehová, mert ment a hiszti, a takarodj itthonról, stb.

A végén meg kaptam egy tábla csokit "köszönetképp".


Mondd meg, hogy az Ő gyerekét nevelje, pesztrála Ő, NEM a Te feladatod.


Pont.

2018. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11%
Meg kéne tanulni olvasni itt némelyeknek. Nem anyuka akarja ráerőszakolni, a kislány kéri, hogy ott alhasson. A 7 éves gyerek még komolyan veszi, amit mondanak neki. Tehát, ha a kérdező képtelen azt gerincesen felvállalni, hogy nem alhat ott, és nincs rá több ideje, akkor mindig rá fog kérdezni, és várja az ígérgetés teljesítését. Az meg sokat elmond a családi környezetről, hogy senkit nem látnak szívesen, nem tudnak mit kezdeni a kisebb gyerekekkel, és egy olyan embert sikerült kitermelniük, aki nem mer egy végtelenül egyszerű helyzetet őszintén és határozottan kezelni. Ennyit erről.
2018. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg neked kellne megtanulni olvasni. A legvalószínűbb helyzet hogy anyuci nem óhajt a saját neveletlen kölykével foglalkozni- és mondogatja neki hogy az uncsitesóéknál ez is milyen jó, az is milyen jó. a kiscsaj meg persze hogy őrjöngve hisztizik mert menni akar. Amúgy meg gyereknevelés első szabálya: hisztinek SOHA nem engedünk.
2018. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van a 8-nak. Ès legyen vér a pucádban megbeszélni dolgokat nem kertelni..
2018. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!