Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon kisgyerek látogatása...

Rokon kisgyerek látogatása elől hogy lehetne kitérni?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak még régebben, akivel probléma van, az apukám oldala. Vagyis az ő nővérének a kislánya, 7 éves. Bármikor találkozunk, akkor mondja, hogy jönni akar hozzánk, hozzam el, konkrétan hisztizik és sír, hogy sosem lehet nálunk... De ez nekem nagyon ciki, mert nem szeretném idehozni. Anya és a férje alapból nem szeretik, ha van nálunk valaki, a kisebb gyerekekért amúgy sem rajonganak. Az unokatesóm elég neveletlen és szókimondó (inkább bunkónak mondanám már), emiatt nem egyszer égett már a fejem mások előtt (pl. olyan dolgokról beszél az asztalnál, amikről nem illik, folyamatosan kiabál, stb). Ráadásul én nem is érek rá egész délután bébiszitterkedni, kéthetente megyek haza 2 napra. Abba az idő be kell belesűrítenem az otthoni barátnőimet, a családomat és általában a barátommal is vagyok... Nagyon fárasztó kisgyerek, fél-1 óra után érzem, hogy elég belőle. De mindig ezzel jön, hogy mikor jöhet hozzánk, meg ő ott akar aludni, stb. Próbálom finomat hárítani, hogy majd a vizsgaidőszak végén, ha kicsit több szabadidőm lesz, vagy majd ha többet leszek itthon. De ilyenkor az anyja is felcsattan, hogy "na persze, mindig ezt mondom". Kellemetlen.
2018. jún. 4. 23:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%

En megkerdeznem mi lenne, ha inkbb en jonnek hozzad a szunetben es aludnek egyszer nalad?

Igergetni nem kell. Foleg, ha semmi kedved hozza. El is kehet mondNi nLtok nincsenek jatekok, anyukadek nem szeretik a vendegeskedest, neked meg sokat kell tanulnod. Ok nyfogni fog, de ez van. Az anyukajVL meg lhetsz még oszintebb, megmondhatod, nem tul sok kedved van hzza, mert egyszeruen nem a te korostalyod es ngyon leszivja z energiaidat, foleg mert egy igazi kis energiabomba. (Igy talan sertodes se lesz belole, mert nem azt mondod, hogy energiavampir :-) :-)).

2018. jún. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem a kisgyerekkel kell megvitatni. Megmondod a nagynénédnek, hogy ritkán jársz haza, nem akarsz egy kisgyerekkel foglalkozni abban a szabadidődben. Esetleg nyáron egyszer kétszer oda viszed, lebeszéled szüleiddel. És ne törődj azzal hogy ciki e vagy sem.
2018. jún. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Mond meg neki hogy neked bőven elég ez a két nap 1 óra után is le fáraszt a kicsi, nincs időd és nem is akarsz ilyenekkel foglalkozni mert nagyon sok terved van amit még szeretnél csináli és ebbe nem fér bele a kicsi, inkább majd ha nagyobb lesz.
2018. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Metionin ***** válasza:
87%

Az anyuka reakciójából ítélve ő is küldené hozzátok a kislányt, valószínűleg így akar megszabadulni tőle pár órára. Pedig neki kellene beszélni a saját gyerekével, hogy figyelj, nem mész a Zsuzsihoz mert dolga van, tanul, stb.


Ne hárítsd finoman. Mondd meg, hogy nem akarod hogy a gyerek odamenjen, mert tanulsz, nem érsz rá és amúgy sem vagy bébicsősz. ha megsértődnek, akkor így jártak.

2018. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, a nagynéném általában totál áthárítja rám a gyerek leszerelését. Pl. kérdezi az unokatesóm tőle, hogy mikor jöhet el hozzánk. Reakció: "Én nem tudom, menjél kérdezd meg XY-tól, hogy elmehetsz-e most." (tőlem)
2018. jún. 4. 23:52
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Megmondod határozottan,h oldja meg ő a gyereke leszerelését,ne rád testálja mert ő szabadulna a problémától,nevelni kelett volna.
2018. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%
Csodálkozom, hogy a kislány sokszor hozzátok akar menni, még sír is miatta. Ha ennyire a terhetekre van, még a szüleidnek is, azt a gyerekek mindig megérzik. Szóval nem igazán értem. Amikor nálatok volt, annak ellenére jófejek voltatok vele, hogy a hátatok közepére nem kívántátok?
2018. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
Nem "hárítja rád" a válaszadást, hanem embernek tekinti a gyereket. 7 éves egyáltalán nem olyan kicsi már, nem kell pelenkásként bánni vele. Ha nem akarod, hogy átmenjen, legyen annyi gerinc benned, hogy megmondod, nem ígérgetsz, nem tologatod az időpontot, és nem mástól várod, hogy átvállalja a kellemetlen feladatot tőled. A magyarázkodásra sincs szükség, hogy a gyerek "bunkó", egyszerűen arról van szó, hogy anyád meg se engedné, hogy a volt sógornője gyereke ott aludjon nála. Nem nálad, miután nem a te lakásodról van szó.
2018. jún. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

Felnőttek közötti ellenérzést a gyerek 'szívja' meg.

Szüleid válása után anyáddal nevelkedtél és ezért apád és rokonsága ellenérzést vélki benned.

A 7 éves kislány viszont nem tehet semmiről.

.

"Az unokatesóm elég neveletlen és szókimondó"

Egy-egy beszélgetés erejéig te is átveheted nevelését úgy, hogy komolyan elbeszélgetsz vele. 7 éves már sokmindent megért.

.

"Abba az idő be kell belesűrítenem az otthoni barátnőimet, a családomat és általában a barátommal is vagyok..."

Kifogás.

Mindez nem lenne baj, ha nem elvált apád nővérének semmiről sem tehető kislányáról lenne szó.

2018. jún. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
3%

Egy gyerek nem hülye, csak még nem nőtt fel(nem felnőtt). Ha érezteted vele, hogy 5822 dolgod van, és SOHA nem érsz rá vele FOGLALKOZNI, játszani, beszélgetni, stb., akkor nem fog hozzád vágyni.


Ami meg a szókimondóságát illeti, nos, én ott akkor az adott helyzetben, amikor olyat mond, amit nem szabad, egyszerűen képen törölném(ha kell, és olyan a helyzet, hogy ott helyben nem lehet, akkor kiráncigálnám a boltból vagy az adott nyilvános helyről, félrehúznám, ha kell, beráncigálnám egy félreeső sarokba, és ott vernék le az arcára két bődületes, hatalmas maflást), aztán miután kibőgte és kicirkuszolta magát, elbeszélgetnék vele, hogy ez nem megy, nem így megy, nem ő fújja a passzátszelet, nem ő a világ tengelye, nem körülötte forog a világ, nem ő diktál, stb.

A lényeg, hogy tudja, hogy miért kapta.

Egyrészt te vagy a felnőtt, adott pillanatban amikor veled van, te FELELSZ érte, stb. és a felnőttek TÉGED ítélnek meg miatta.



Ha ennek ellenére (a csattanó pofonok hatására) sincs változás, akkor én adott esetben - mivel nem a te gyereked -, nos akkor én ezt elmondanám apád nővérének, aztán kínlódjon ő meg akit bepaliz a neveletlen hercegnőjével. Végtére is, neked csak rokonod, nem te neveled, nem a te méhednek gyümölcse.

2018. jún. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!