Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen a nagymamám? Nagyon zavaró. Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, Mamámmal lakom már vagy 8 éve. Mostanába nagyon sokat veszekszünk. Ma is sikerült összekapnunk. Ugye én sportolok (napi 8 km futás, este 22óra után) És ez neki nem tetszik, hogy ilyenkor megyek, és ilyenkor mindig mondja, hogy szedjem a cuccomat, és költözzek el tőle, mert nem tudom magam ellátni, nem dolgozom. < Nem értem, hogy jön ez a futáshoz.. de mindig ilyenkor hozza fel! Előbb például azt mondta, hogy egy taknyos ku*rva vagyok, menjek a 4es útra szét ba*szatni magam. (Nem fekszek össze akárkivel). És ilyet szólt ma, hogy úgy kitépné a hajam.. Mondtam neki, hogy ne merjen bántani, mert abba a passzba vagyok, hogy talán vissza is ütök. Hát megtépett. Lefogtam a kezét, ütött tovább. Meg ugye nekem most alakulóban van egy kapcsolatom, és mondta, hogy ha lesz barátom,sose mutassam be neki, mert akkor költözzek oda hozzá! Mikor a volt párommal voltam még együtt, és lekéste az utolsó vonatot, akkor mondtam neki, hogy aludjon nálunk. Mamám mondta, hogy nem érdekli, aludjon az állomáson,(tél volt). Én nem hagytam, hogy megfázzon, kinn aludjon, ezért engem is kizárt. hajnali 5ig kinn kellett lennem, mire jött a vonata. Szerintetek normális az ilyen????? Mit tehetnék, hogy normálisan álljon a dolgokhoz? És ne zárjon ki állandóan, ha késő megyek futni? Stb...
2010. jún. 15. 00:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Nem tudom, hogy hány éves a nagymamád, de ezek elég komoly dolgok már, pláne, ha eddig jó kapcsolatot ápoltatok. Lehet nem túl kedves ilyet mondani, de tudod az idősebb emberek gondolkodása nem csak beszűkül egy bizonyos kor felett előfordulhat ( és persze elő is fordul ) mindenféle agyi leépülés. Sajnos emiatt viselkedhet így a nagymamád.

2010. jún. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a régi fiúddal miért szakítottál? ha még megis vártad vele a vonatot? hidd el nem ide vág de fontos
2010. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért szakitott velem, mert össze ismerkedett egy másik lánnyal. És állítása szerint bele szeretett. Amit nehezen hiszek, mert nem hiszem, hogy egyik napról a másikra kiszeretett belőlem, több mint fél évig voltunk együtt. Avval a másik lánnyal csak 1 hónapot volt együtt- a lány megcsalta. A fiú jött volna vissza hozzám, de velem ezt nem fogja megcsinálni senki, nem vagyok rongy..

köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 15. 00:27
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem az a baj, hogy a mamád már idős, és máshogy gondolkodik. Nem akarom csúnyán mondani, de az öregek néha nagyon "bunkók" tudnak lenni. Nekik más a világképük. nem tudsz ellene semmit tenni. A szüleid meghaltak, vagy elhagytak, hogy nem tudsz velük élni? Nem muszáj rá válaszolni.
2010. jún. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

költözz oda a "faszihoz". Ezt nem tehetnéd meg?

nagyanyád tuti, hogy nem 100-as. Ha nem tudsz elköltözni akkor cipeld el a dokihoz, vagy titokban csempész be neki nyugtatót (perzse csak kismértekkel, oldottan)

2010. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy 17 éves lány és egy nagymama között hatalmas a generációs szakadék. Ez van.

Faszival összeköltözést ebben a korban azért még nem ajánlom, de tanulj és menj el fősulira/egyetemre, minél messzebb koleszba vagy összecuccolva másokkal bérelt lakásba.

2010. jún. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi koze nincs a generacios kulonbsegeknek ahhoz, hogy valaki ilyen modon beszel es teljesen logikatlanul. Azert mondja ezeket, mikor futni mesz, mert csak ezzel tud takarodzni, rosszat mast nem tud rad mondani. Szerintem ne koltozz el fiuhoz azert, mert meg iskolaba jarsz, magadat eltartani nem tudod es ha a baratoddal szakitanal, aludnod sem lenne hol. Semmilyen mas rokonod nincs, akinel lakhatnal? Vagy akivel beszelhetnel, hogy hasson ra? Mert latszik, hogy gyereknek tart, nem egyenrangunak magaval, igy ebbol kifolyolag szerintem nem tudsz ra hatni szep szoval.
2010. jún. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsőnek és a legutóbbinak van igaza, feltehetőleg a nagymamádnak van valami probléma az agyával, ezért viselkedik agresszíven és ezért vannak ilyen téveszméi. Legjobb lenne, ha valahogy elköltöznél tőle, akár barátodhoz, akár úgy, hogy egy albérletbe, ahol többen laknátok együtt más fiatalokkal, úgy sokkal olcsóbb lenne. Ha van bármilyen más rokon, beszélni kellene vele, hogy segítsen valamennyit, anyagi segítség végett esetleg az önkormányzatnál lehet érdeklődni, hogy ha külön élsz, jogosult vagy-e bármilyen támogatásra. Ha 18 év alatt ez nem megy, akkor muszáj lesz várnod, amíg betöltöd a 18-at, de akkor én a helyedben rögtön keresnék valami munkát, és mennék albérletbe. Biztos kapnál valamilyen szociális juttatást is, ha egyedül vagy.
2010. jún. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy hogy a nagymamáddal laksz? Suüleiddel mi van?
2010. jún. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az zavarja, hogy ő ilyen idősen már dolgozott... igaz akkor nem volt kötelező se a 8 ált, se a gimi... és ezt nagyon úgy veszik, hogy lógnak a fiatalok, pedig nem...ha venné a fáradságot és egyszer leülne a matekkönyv fölé, és beleolvasna, lehet hogy nem tudna megmukkani sem...


Én azt ajánlanám, hogy legalább nyárra keress valami könnyű fizikai munkát, vagy egy hónapig, vagy 4 órásat... vond őt, hogy éppen nyári melót keresel, de be akarod fejezni a sulit, ezért ahogy vége a nyárnak Te visszamész tanulni és abbahagyod a melót (fontos, hogy ezt tudja)... Aztán egyszer mond neki (az 1 hónap lejártával) hogy a főnököd tervezi kitenni a szűrödet, mert az ő csemetéjét akarja beprotezsálni...így marad még egy hónap szüneted, amit nem ilyen körülmények között kell majd eltöltened.


Vagy esetleg szimplán segíts többet a házi munkákba, és tedd azt is hozzá mindig, hogy most nem kell tanulnod, és most tudsz egy kicsit segíteni, most van egy kis időd... pl.: mosogatás, portörlés, porszívózás... hidd el egy idős embernek már ezek a feladatok is megterhelőek lehetnek... Aztán kezdődik a suli, akkor mond azt, ha valamit mindig rád akar sózni, hogy mama ne haragudj, h holnap felelünk/dolgozatot írunk és sokat kell tanulnom, így nem tudok segíteni...


A f@szidhoz való odaköltözést pedig ilyen korban még nem ajánlanám, egyszerű okból: függni fogsz tőle, vagy a családjától...és hidd el az nagyon nem lesz jó, mikor azzal áll elő, hogy na tedd szét a lábad...jönnek a haverok is, ha már itt laksz lássuk a hasznodat is...sajna nem lehet tudni, hogy kivel keveredsz össze, és ha vannak távoli tervek (fősuli/egyetem) akkor annak nagy valószínűséggel búcsút mondhatsz...


És hogy a pasid ott aludjon, hát valamennyire érthető, hiszen gondolom nem töltöttek el együtt előtte több időt, ha esetleg lesz következő pasid, mutasd be neki, és próbáljatok valamit tenni a mamátoknak, amiért imába foglalja a nevét: Pl: csöpögő csap megjavítása, vagy valami megbarkácsolása, persze ezeket csak akkor, ha van valami tapasztalata a srácnak, vagy esetleg mikor nehezet kell emelni, de gondolom Te is észre fogod majd venni, mikor a pasidat be tudnád vonni...


Sajnálom a kialakult helyzetedet, de próbáld meg megoldani őket, mert felnőttkorban sokkal keményebb szituációkkal fogsz még szembenézni, és ne feledd légy talpraesett!

2010. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!