Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesznek olyan önzőek a...

Miért lesznek olyan önzőek a nők úgy 50/60 felett?

Figyelt kérdés

A rokonságomban ezt tapasztalom (és érdekes, hogy többnyire a nők, a férfiak toleránsabbak): adott egy nagyon értelmes, intelligens nő, aki kellő szigorral és következetességgel nevelte a gyerekeit (fiúkat és lányokat), aztán amikor a lány felnő, csak piszkálja, hogy mikor lesz unoka. Hiába nevelte 20-25 éven át következettéssgre, önbecsülésre, találékonyságra, úgy 20 körül megy a nyomás a lányaik számára, hogy "szüjjé' má", mindenkit rá akarnak erőltetni a lányukra, akiket arra neveltek, hogy megérdemlik a tiszteletet és a szabad véleménynyilvánítást, utána meg azt nyomatják, hogy ki kell nyalni annak a pasinak a popóját, akinek van munkája meg akar gyereket, a nő nem választhat, csak "takaroggyon férho' meg szűni"


A menyeikkel meg még rosszabbul bánnak. Érdekes, olyan anyák is, akik nem kisherceget neveltek a fiaikból, egy bizonyos kor után a fiukat elkényesztetik, a menyeiktől meg azt várják, hogy "főzzön, mosson, takarítson, és szüljön".


Aztán ha a gyerekek meg az unokák úgy döntenek, hogy elköltöznek (munkahely, kalandvágy stb), a nő érzelmileg zsarol, hogy hogy viheted el az unokákat, megérdemlik a nagymamájukat.


Szóval, nagyon röviden, miért van az, hogy tök értelmes és tanult nők úgy 50 felett teljesen megbolondulnak, és elkényeztetik az unokákat meg a férfirokonokat, a nőket pedig kvázi tenyészkancának nézik.


2018. máj. 7. 15:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyet, de ha elmondásod szerint ezeket a pasikat egész életükben körbeugrálták, érthető, miért nyugodtabbak.
2018. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
10-es vagyok megint! A kérdezőhöz! És ha meglesznek ezek az unokák, kiveszik a részüket a nevelésben, segítésben? Vagy csak pipálni akarnak, hogy ez is meg van!
2018. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
A nagymamákra gondoltam.
2018. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Valószínűleg igen, de mivel a legtöbb huszonévesnek nincs gyereke, vagy akinek van, az külföldön vagy messze él, nem tudnak aktívan részt venni az unokák életében, őket meg azért szapulják, hogy voltak olyan szívtelenek és a világ másik végére cipelték az unokákat. És ezek csak a nők, nem a férfiak.
2018. máj. 7. 16:43
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem fura, aki 50-60 értelmes nőket ismertem, azok egyáltalán nem viselkedtek így... Ebben nincs is számomra semmi logika.

Egyesek persze nyomatják az unokatémát, de hogy így neveli, aztán 180 fok, normális ember nem csinál ilyet. De egy normális 20 éves lány is lesöpri magáról az ilyen butaságokat és éli a maga életét :)

2018. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem vettem fel, csak furcsállom, mert ez a rokonságomban valami "ragály". Jobbik esetben "intelligensen" arra bírják a lányokat, hogy tanuljanak tovább otthon aztán keressenek egy vőlegényt, rosszabbik esetben pedig a lány még le se érettségizett, de anyuka már tűkön ült, hogy meddig akar várni még a szüléssel meg a házassággal (és nem egy aluliskolázott nőről van szó). Én húszéves, elsőéves egyetemista voltam, amikor anyámra rájött "az unokázhatnék", és nyomatta az esküvő meg gyerek témát (esküvői magazinokat nézetett velem, volt olyan, hogy rá akart beszélni, hogy modellkedjek egy helyi esküvői szalonnak, mert olyan jó lenne engem menyasszonyként látni, jött az eljegyzéssel).
2018. máj. 7. 16:56
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

47 éves vagyok. Felnőtt gyerekeim vannak. Én személy szerint nem erőltetem, hogy nagymama legyek, mert fiatalnak érzem magam a nagymama szerepben. Én személy szerint örülök, hogy elköltöztek, saját életüket élik a gyerekeim. Hétvégén eljönnek, vagy mi megyünk. Megbeszélés kérdése. Jól elvagyunk így is.

Menyekről meg annyit, hogy sokszor van, hogy nem az "anyósjelölt" az aki gondot okoz hanem a leányzó. Szerencsére a fiam barátnőjével is jó kapcsolatban vagyok amiben nagy szerepe van, hogy nem a mi nyakukra költöztek össze. Kedves barátnőm aki velem egyidős egy tündéri nő. Hasonló elképzelése van az életről mint nekem. Ő sem erőlteti az unokát, és ő is örül, hogy a fia külön lakik a feleségével. Támogatja, segíti őket, de ő is élvezi az életet a férjével édes kettesben. Mégis a menye az első naptól kezdve amióta megismerkedtek szidja, pocskondiázza. Mert szerinte levegőnek nézi őket, ami nem igaz. Csak szabad teret adott, és nem avatkozik a dolgaikba. Épp tegnap találkoztam a menyével aki nekem panaszolta, hogy milyen szemét az anyósa, mert bezzeg ők nemsokára mennek Egyiptomba, de még véletlenül sem ajánlotta fel, hogy menjenek ők is. Csak lestem. Csak annyit mondtam neki, hogy a világ mindenkié. Ha Egyiptomba akarnak menni, menjenek, senki nem tiltja, engedély sem kell senkitől. Dolgoznak mindketten, félre tudnak ők is tenni..

Szóval tévedésben vagy ha azt hiszed minden középkorú nő gonosz..

2018. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Nem jöttem rá erre én sem. Nálunk is édesanyám és anyósom is megváltozott, vagy csak eddig nem vettük észre, hogy ilyenek. Mi 300 km- re lakunk tőlük. Átlagban havi egyszer megyünk haza. Volt már olyan, hogy inkább elhallgatták, hogy betegek, csak, hogy találkozhassanak az unokájukkal. Ez önzőség. Nekik jó volt akkor, de hogy a gyerek utána 2 hétig beteg volt, az már ugye csak a mi problémánk volt..
2018. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%
Csak találgatni tudok a miértet illetően, de nálunk kb. ugyanez megy.Mi sem vagyunk cigányok, és van egy 2,5 éves gyerekünk, most megy a "Mikor jön a kistesó?" szöveg, hiába mondtuk el százszor, hogy s e m m i k o r.És meg vannak sértődve. Roppant idegesítő.Mondjuk segítenek azért, unokáznak, ha úgy alakul, de nyilván 90%-ban mi vagyunk a gyerekkel.De mindegy, nem tudják belémültetni :-)Unokára vágynak, vagy őket is kérdezgetik, lesz-e unoka, esetleg rajtuk így jön ki a kapuzárási pánik.De hozzá kell tennem, hogy apám erőlteti legjobban,aztán anyám, aztán az ilyen távolabbi rokonok, szomszéd nénik, anyósom egyáltalán nem.Kétszer megkérdezte, elfogadta.
2018. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Körbekérdezősködtem a családomban és arra jutottam, hogy a családomban a nők eléggé el voltak nyomva (hol jobban, hol kevésbé), és afféle "jutalomként" tekintettek a lányuk férjhezadására/unokázásra. Röviden, úgy gondolkodnak, hogy "azok után, amit a férjem mellett eltűrtem (hol a bántalmazást, hol a basáskodást, hol a trehányságot és a lustaságot), jár nekem az unoka/látni a lányomat férjhez menni olyan férfihoz akit mai szemmel választanék és olyan esküvővel, amit én szerettem volna"
2018. máj. 15. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!