Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesznek olyan önzőek a...

Miért lesznek olyan önzőek a nők úgy 50/60 felett?

Figyelt kérdés

A rokonságomban ezt tapasztalom (és érdekes, hogy többnyire a nők, a férfiak toleránsabbak): adott egy nagyon értelmes, intelligens nő, aki kellő szigorral és következetességgel nevelte a gyerekeit (fiúkat és lányokat), aztán amikor a lány felnő, csak piszkálja, hogy mikor lesz unoka. Hiába nevelte 20-25 éven át következettéssgre, önbecsülésre, találékonyságra, úgy 20 körül megy a nyomás a lányaik számára, hogy "szüjjé' má", mindenkit rá akarnak erőltetni a lányukra, akiket arra neveltek, hogy megérdemlik a tiszteletet és a szabad véleménynyilvánítást, utána meg azt nyomatják, hogy ki kell nyalni annak a pasinak a popóját, akinek van munkája meg akar gyereket, a nő nem választhat, csak "takaroggyon férho' meg szűni"


A menyeikkel meg még rosszabbul bánnak. Érdekes, olyan anyák is, akik nem kisherceget neveltek a fiaikból, egy bizonyos kor után a fiukat elkényesztetik, a menyeiktől meg azt várják, hogy "főzzön, mosson, takarítson, és szüljön".


Aztán ha a gyerekek meg az unokák úgy döntenek, hogy elköltöznek (munkahely, kalandvágy stb), a nő érzelmileg zsarol, hogy hogy viheted el az unokákat, megérdemlik a nagymamájukat.


Szóval, nagyon röviden, miért van az, hogy tök értelmes és tanult nők úgy 50 felett teljesen megbolondulnak, és elkényeztetik az unokákat meg a férfirokonokat, a nőket pedig kvázi tenyészkancának nézik.


2018. máj. 7. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem, mert amikor az anyukák/anyósok 50 évesek elmúltak a lányuk társra talál és csak az ő velskedési mintájukat tudják átadni (társkeresés-megtartás) mert ezzel sikeresek voltak. (vagy nem).
2018. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Nincs más minta előttük. Aki esetleg másképp csinálta, az meg valószínűleg nem volt követendő példa.
2018. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

szerintem egy nagyon rossz közegben élsz,

"szüjjé' má" "takaroggyon férho' meg szűni" - ez a tradicionális cigányasszony-mentalitás 25 éves kortól,

és nem "tök értelmes és tanult nők" 50 felett.


De te tudod, miért írtad ki így ezt a kérdést, amelynek lényegében semmi értelme és igazságtartalma. A választ is te tudod ezért, ha gondolod megoszthatod velünk.

2018. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, nem érted. 20 éves korig kb. arra nevelik a lányokat, hogy tanuljon, álljon meg a saját lábán, védje meg magát. Aztán úgy 20 felett meg arra, hogy találjon egy férfit, aki hajlandó őt feleségül venni és gyereket csinálni neki és a nőnek max annyi elvárása legyen, hogy a pasi ne játsszon, ne kocsmázzon, és legyen normális munkája. Minden másban a nőnek kell alkalmazkodnia. És a legfeministább nők is így viselkednek.
2018. máj. 7. 15:54
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
“elkényeZtetik”
2018. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk cigányok, a családban nálunk minden nőnek minimum érettségije van, egy-két embernek diplomája (az egyik nagynéném docens, van olyan aki sikeres vállalkozó külföldön). És azt látom, hogy környezettől, neveltetéstől, és végzettségttől függetlenül a rokonságomban minden 50-es és 60-as nő kb. házisárkányként viselkedik, amint a lányrokonok "ivarérettek" lesznek, és követelik az unokákat meg az esküvőket (belemásznak a gyerekeik párkapcsolataiba, a lányaik önbizalmát leépítik a meny-jelöltségnél meg az az elsődleges szempont, hogy mikor akar szülni)
2018. máj. 7. 16:01
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Kikerülnek az ivarérett korból. Röviden: beüt a klimax. Ki így, ki úgy éli meg és vezeti le a családján, környezetén, de tényleg meghülyül a többség ennyi idősen.

Van pár kivétel, de nagyon ritka.

Nem függ társadalmi helyzettől, iskolázottságtól. Szimpla elmebaj. Ja, egy közös pont van mindnél, egyik sem latja be mivé vált.

2018. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

A nőket 10/8-szor tenyészkancának nézik. Nem csak a 60 feletti nők, hanem mindenki. Én nem akarok gyereket, egyáltalán. Sosem érdekelt másnak a véleménye. Ilyenkor mindig jönnek a nagyseggű, mackónadrágos nagymagyaranyák akik jól megmondják, hogy egy rakat szr vagyok, na de bezzeg ők... :D

Nekem ez kb olyan, mintha egy csöves adna életvezetési tanácsokat - nem érdemel figyelmet sem.

Persze volt pár unokanővér, akik nekem szegezték a kérdést még huszonéves koromban, de jókat derültem rajtuk. A 3 gyereke a fején ugrált, mindegyik egy neveletlen idióta, együtt meg egyenesen kibírhatatlanok. Pénz persze nincs, de megy a vita egész nap mindenen. Nekem nem ez az életcélom. Olyan emberek véleményére kell adni, akik le is tettek valamit az asztalra, nem csak kiszrtak pár gyereket és verik magukat, hogy ők mekkora zsenik. Nem azok. A gyerek a legjobb kifogás arra, miért is nem csinált soha semmi hasznosat valaki az életében.

2018. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
De ez a lényeg. A mackónadrágos nagymamaanyáktól (akik csórók és keserűek) a stepfordi mintafeleségeken át a nadrágkosztümös Hillary Clintonokig mindenféle nő megtalálható a rokonságomban, és közös bennük, hogy 50 és 60 között hirtelen elkezdik csicskáztatni a fiatalabb lányokat és mindenáron habos-babos esküvőket meg unokákat követelnek (és nem a harmincöt éves nőktől, hanem akár egy 19 évestől is, és nem érdekli őket, ha a lány nem akar férjhez menni, vagy a fiú sárba se nézi a lányukat, esetleg a lányukat meg is csalták, a lényeg az unoka, "mert megérdemlem" alapon).
2018. máj. 7. 16:18
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes dolgok hangzottak el! Nem értem az általánosítást, a családod elég kis közeg,ez nem korosztályra jellemző! Szülni akkor érdemes, ha megtalálta valaki azt az embert, akit társnak is, apának is érdemesre tart! Ez nem korhoz kötött! Mindenki szíve, joga eldönteni, hogy akar-e gyereket vagy sem! Azért ha valaki három gyereket szül, és tisztességesen neveli, az letesz valamit az asztalra! Nem dicsőség, mert ő vállalta, de elismerést érdemel!
2018. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!