Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy pár-külön temetkezési hely?

Egy pár-külön temetkezési hely?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg még nagyon messze van mire erre sok kerül,de most elgondolkodtam.

Családi sirhely van nekünk is,mefg pároméknak is...egymástól kb 150km-re...akkor ha meghalunk nem egymás mellé leszünk temetve?

Vagy anyám meg motohafaterom,szintén két külön családi sirhely,őket is külön kell majd ha odakerül a sor?

vagy ez hogy szokás?


2010. jún. 14. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a házaspárokat közös sírba temetik. Természetesen abban a városban,ahol meghaltak. De erre nem lehet előre választ adni.
2010. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagypapáméknál ez úgy lett megbeszélve, h amelyikük előbb meghal, az ő szüleinek sírhelyébe temetik majd őket.
2010. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyre kevésbé szokás. Sokszor halnak meg különböző helyeken a házaspárok, egyre több az urnás temetés és egyre több aki szétszóratja a hamvait.

Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, tehát nem árt, ha a család tudja, hogy hogyan és hová szeretnének temetkezni a tagjai.

2010. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülők temetése már a gyerekek feladata, ők pedig valószínűleg egymás mellé szeretnék a szüleiket. Persze, családi sírhely, meg minden... de egy házaspár már önmagában külön család lehet (kinek mi a családról alkotott képe), tehát úgy vélem, egy párnak egy sírban a helye, külön kis családként. De kívánom, hogy ezen még jó sokáig ne kelljen gondolkodnotok!
2010. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
bár tényleg,enmgem hamvasszanak,azt meg gorják ahova akarják,nemkell még a sirhelyért is fizetni:D meg tul sok zombis filmet láttam,meg tetszhalottast:D
2010. jún. 14. 08:49
 6/10 A kérdező kommentje:
kérdés egyébként onnan jutott eszembe hogy meghalt egy rokon,akit a gyerekek nem hajlandóak a felesége mellé temetni,pedig többször mondta mig élt,hogy ha meghal,akkor legalább a testük ismét együtt lesz...és mégsem...
2010. jún. 14. 08:50
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem akkor már mindegy....
2010. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam.

Nekem volt egy válásom, gyerek maradt, a mostani férjem pedig rettentő fiatalon elvesztette a feleségét. Annak idején ő dupla sírt vett a feleségének, hogy majd mellé kerüljön. De ez elég furcsa lenne, s ő azt mondta, inkább együtt legyünk.

Viszont itt borul az elmélet, hogy a gyerek intézi majd, mert ugye az én saját gyerekem nem akarhat az édesapja mellé temetni, hisz elváltunk.

Így viszont majd az elhunyt feleség marad egyedül. Ráadásul ő még csak nem is szülei mellett van...

Én nem hiszem, hogy akkor már mindegy, mert talán a halottnak igen, na de képzeld el mondjuk a gyerek szempontjából, akinek többszáz km-re vannak eltemetve a szülei...

2010. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

anyámék külön lesznek,ez tény (bár remélem ez minél később következik be)

furcsa lesz,mert én rokonságomból eddig mindig egy fix itt meg...furcsa...

2010. jún. 14. 09:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeritnem az egész egy lényegtelen probléma, aki meghalt, annak úgyis mindegy, akik meg eltemetik, azok úgyis azt csinálnak, amit akarnak. Nekem eszembe sem jutna ezen problémázni.
2010. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!