Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetkezési vállalat ellen...

Temetkezési vállalat ellen hol tudok panaszt tenni?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

2009 decemberben a terhességem alatt meghalt bennem a magzat, és a halott kisfiamat szültem meg.

A kórházban elmondták, hogy lesz boncolás, lesz szövettani vizsgálat, és ha megvannak az eredmények, akkor elhamvasztják, és kiadják nekem, a kecskeméti köztemető irodájába menjek el (Csongrádi út 3., a szolárium mellett), ott keressem Kovács Gabriellát. Oda is mentünk, érdeklődtünk, hogy mikor kaphatjuk meg, erre a nő telefonált, és azt mondta, hogy nem adják ki, üvegbe teszik, tartósítják. Erre én mondtam neki, hogy nem erről volt szó, ő már nem egy pici megzat volt, hogy ilyent csináljanak, és erre azt mondta, hogy nincs mit tenni, semmi segítőkészség nem volt benne. El akartam kérni a telefonszámot, amit felhívott, hogy majd én beszélek velük, de arra sem volt hajlandó, hogy megadja. Visszamentem a kórházba, ahol kedvesebben fogadtak, és ismét megbeszéltük, hogy kiadják. Újra mentem a kisfiamért, erre a kezembe adott egy urnát, amire másnak a neve van írva, én meg teljesen kiborulva mondom neki, hogy ő nem az enyém, még bocsánatot sem kért, elővette a számlát az orrom alá dugta, hogy ott van az aláírásom, én meg mondtam, hogy én nem a Bernadett vagyok, majdnem vitatkozott velem, jó, hogy nem fogom magam igazolni neki, otthagytam, mondtam, hogy jövő héten visszajövök, addigra intézze el. Már harmadszorra mentem a halott kisfiam hamvaiért, amikor végre megkaptam, egy nagyon csúnya műanyag urnában, erre azt mondja, hogy miért nem mondtuk, hogy el akarjuk vinni, mert akkor egy szép urnába rakták volna. Hogy lehet valki ennyire hülye? Erre már nem találok szavakat. Mit gondolt, egyáltalán minek mentem oda? Végre elhozhattam, egy másik vállalkozónál vettünk neki egy nagyon szép urnát, ketten az apukájával töltöttük át a hamvakat. Már eltelt egy kis idő, kezdek egy kicsit csillapodni, már tudok tiszta fejjel gondolkozni, de ez az eset még mindig nagyon bánt, az embert a legnagyobb fájdalmában még hülyének nézik, semmi segítőkészség nincs benne, flegma és bunkó, ilyen nőt emberek közé sem engednék, nemhogy ilyen helyen dolgozzon. Ez nem vádaskodás, és nem rágalom, azt írtam le ami történt, ez az igazság, és azért írtam, hogy minnél több ember elolvassa, mert ha ilyen helyzetbe kerül, akkor kerülje el ezt a helyet, és az isten mentse meg az ilyen emberektől. Nem tudom kihez lehet fordulni ilyen helyzetben? Szeretném ha sok emberhez eljutna ez a történet, főleg Kecskemét és környéke.


2010. márc. 23. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az önkormányzatnál lehet panaszt tenni ellenük.Ott próbáld meg.
2010. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Szomorú ami veled történet, de halva született babákat nem szoktak "kikérni", nem szokták eltemetni
2010. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Borzamlas, amit itt leírtál.

elsőként őszinte részvétem így ismeretlenül is.

Azt tudod tenni, hogy az összes lehetséges fórumon ezt leírod. Elmegy a pics@ba az ilyen irodakukac. Mégis mit képzel magáról.

2010. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

dehogynem szoktak,főleg ha már sokhónapos terhesen...

(anya testvére 6 honapos terhesen kellett hogy megszülje halva a picit,rendes koporsban lett eltemetve,nem is hamvasztva,pappal,sok emberrel,minden mint egy "normál" embernél)


önkormányzathoz menj be,kártéritést is kérhetsz

2010. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

09.34 érdekes, amit írtál. Ha ez így lenne/ van akkor módosítani kell rajta.

Az édesanya és az édesapa joga, hogy eltemeti vagy nem a magzatot. Elég baj, ha erről van egy jogszabály.:-((

2010. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte részvétem kedves kérdező. Elszorult szívvel semmilyen tanács nem jut eszembe. A temetkezési vállalkozásban dolgozó nő szívtelen, rosszindulatú, érzelmi intelligencia fejlődésében megrekedt emberként éli az életét. A vállalkozásnak kell hogy legyen panaszfüzete, amelybe nyugodtan beleírhatod a történteket, s azt is, hogy miért ennyi idő után teszed a panaszt. Az önkormányzat felé kötelesek bemutatni 30 napon belül. Van lehetőséged különböző fórumokon leírni a történetedet. Ha van lehetőséged, akkor ügyvéd segítségével jogi útra vinni a problémád.
2010. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

9:37-es nincs jogszabály erre

Csak nagy általánosságban a szülők nem szokták kikérni a baba holttestét

2010. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
bocsi az előzőt 9:40-esnek válaszoltam
2010. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Részvétem, sajnos mást nem tuidok hozzáfűzni!
2010. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A jogszabály az, hogy ha a 24. hetet betöltötte, fél kilónál nehezebb, és 30 centinél nagyobb, akkor a szülőknek kötelességük gondoskodni róla, akkor is ha csak az egyik van meg, de ha kisebb, kérésre akkor is kiadják, nálunk megvolt mind a három.
2010. márc. 23. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!