Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet egy osztályf...

Szerintetek lehet egy osztályfőnökkel családi gondokról beszélni úgy, hogy ne mondja el senkinek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tőle függ, meg minden(amúgy 61-61 éves, de elég fiatalos). De van olyan, hogy neki muszály valamit lépni, ha én csak azt szeretném, hogy valaki meghallgasson?? köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 13. 18:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

19:02 ez most kicsit megnyugtatott! köszönöm!


és hogy menjek oda hozzá? mit mondjak neki?

2010. jún. 13. 19:03
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán komoly baj van, mint az előttem lévő is írta, súlyosan ami veszélyezteti a testi-lelki épségedet, akkor a tanár köteles lépni (és ez így helyes sztem). Ha viszont csak "kisebb" problémáid vannak, pl. nem értenek meg otthon, veszekednek a szüleid veled vagy egymással...stb., akkor nyugodtan beszélgethetsz vele bizalmasan, ha megkéred, akkor biztos nem mondja el senkinek.
2010. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tanár vagyok, osztályfőnök. Ha egy diák bármilyen jellegű problémáját rám bízza, megbízik bennem, akkor ezt megtiszteltetésnek veszem. Igyekszem neki segíteni, de mindenképpen úgy, hogy ne ártsak. Ez az elsődleges szempont.

Ha mindenképpen úgy érzem hogy lépni kell, akkor is megbeszélem vele, kérem a véleményét. Engedélye nélkül nem szólok senkinek. Remélem a te osztályfőnököd is így gondolja. Elég idős, ezért tapasztalt, sok mindent látott-hallott már. Bízz benne!

2010. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy nem iskolai témáról mikor tudnál vele kicsit hosszabban beszélgetni - akkor tudja, hogy a tizpercben nem lehet elintézni, nem a tanulással kapcsolatos - és megbeszéli, hogy mikor lesz ideje rád.

Egyébként öt is köti a titoktartási kötelezettség, ugynaúgy, mint az orvosokat vagy ügyvédeket.

2010. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszönöm! mostmár tényleg bízok benne, remélem jól teszem.

de mit mondhatnék neki, hogy tudnám arrébbhívni?

2010. jún. 13. 19:11
 16/21 A kérdező kommentje:
19:09: akkor csak nem mondja el senkinek! remélem, tud segíteni úgy, hogy csak velem beszél, hogy hogy bírjam ki ezt a 3 évet még.
2010. jún. 13. 19:13
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyén függő, az én ofimnak akkora mocskos szája van, volt már olyan h kitalálta h egyik kollégája (aki minket tanít) terhes, de szerintem csak azért volt mert ő akart lenni helyette, volt már olyan h kitalálta h az egyik csaj azért bőg mert haldoklik a nagypapája, közbe meg az volt az igazság h a csaj hazudott a barátnőinek és elege lett a színlelésből.


Ha úgy érzed h megbízol benne akkor mond el neki, de ha nem akarod h következménye legyen tedd hozzá azt is...

Sok sikert!

2010. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ő elég..sznob..talán nem ez a legjobb szó.. olyan.. látszik, hogy tapasztalt, olyan úrinős.. de szeret minket.
2010. jún. 13. 19:23
 19/21 anonim ***** válasza:
Odamész hozzá, és megkérdezed, hogy mikor tud rád szánni néhány órát, mert nagyon szeretnél vele beszélgetni. Akkor megmondja, hogy mikor van ideje arra, hogy csak rád tudjon figyelni. Biztos, hogy nem fog visszaélni a bizalmaddal. Minél előbb beszélsz vele annál jobb. Gyakran egy kívülálló már azzal is sokat tud segíteni, ha végig hallgat. Ha meg tényleg baj van, segít átgondolni a lehetőségeket, de mindenképpen elviselhetőbb lesz az életed.
2010. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
igen, én is remélem. És azt is, hogy már holnap rámér.
2010. jún. 13. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!