Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám mért tömi anyum...

Nagymamám mért tömi anyum fejtét ennyi marhasággal? Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

A gimnázumban ahova járok nulladikos, vagyok, Hogy hol az maradjon titok. Szerény véleményem szerint egy igen jó gimnázumba járok, csak sajna eléggé messze vagyok anyától, ezért kollégista lettem. Edék minden szép és jó, de most jönnek a képbe az anyagiak és nagyanyum. Havonta 15. 000 Ft kapok anyától, plusz a kolidíj és az útiköltség. A kapott 15. 000 Ft-ből „csak” tizet költök el. 5-öt a ruhákra 5-öt a drogériás cuccokra (testápoló, sampon, betét, stb.) 5-öt meg félre rakok. Szerintem én egy eléggé érett tini vagyok, tudom, hogy havonta mire kb. mennyit, költünk, hogy miért mennyi a reális ár, meg ilyesmi. Tudom anya mennyit, keres és így tudom, hogy nem nyomorgunk! Nem is érzem úgy. Persze azért szívesen besegítek otthon meg minden, de tudom, hogy nem kell szemlesütve pirulnom, ha megkérdezik megyek-e moziba? De nagyanyám folyton tömi anya fejét, hogy nem kéne nekem ennyi pénz adnia, mert „egy gyerek úgysem tud a pénzre vigyázni”. Meg állítja, hogy nincsen az úgy jól, hogy én ilyen messze vagyok anyától, mert „mennyi rosszat művelhetek így”. Nem is a pénzt sajnálom. Nem arról van szó. Még csak nem is arról, hogy ne élném túl, ha el kellene mennem a mostani gimimből. Igaz ezek is nyomnak valamennyit a serpenyőbe, de ami igazán zavar azaz, hogy látom anyát mennyire, frusztrálja nagyanyám. Tudni kell még továbbá, hogy apukám meghalt (nem is olyan régen, de ezt (is) hagyjuk) és, hogy már apum előtt is volt egy házassága. De nagyanyám annyira én központú! Egoista ripacs. Bocsi. Folyton azon nyavalyog, hogy NEKI mekkora szégyen apám halála. ?! Meg, hogy anyám igazán találhatna végre valahára már egy „rendes” férfit. De ha anya ismerkedik, akkor meg rögtön kezdi, hogy nem kéne mindenkivel kacérkodnia. Egyszóval egy lehetetlen nőszemély. Én ezt látom is. De anya nem, és ezért folyton meg akar neki felelni. És nem tudom, hogyan állítsam le nagyanyámat, vagy hogyan értse meg anyával, hogy nem kell megfelelnie az anyának.


Köszönöm a válszokat!


2010. jún. 13. 00:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Edék--> eddig

értese-->értessem

2010. jún. 13. 00:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz!

Jön az értelmes opció: Leülsz anyukáddal először, megbeszéled vele, aztán következő körben bevonjátok a nagyit is, elmondod nekik, hogy mit szeretnél, mire kéred őket, s mi az amit ők cserébe elvárnak tőled.


A durvább: Ha nem fejezi be a nagyid, akkor meg kell szakítanod vele a kapcsolatot. S ezt anyukádnak is meg kell mondanod. Ha a nagyi nem változik... én nem vagyok hajlandó vele foglalkozni, mert tönkre teszi a jövőd.

Igen is tanulj ott ahol szeretnél. Főleg ha a pénzbeli lehetőségek is adottak!

2010. jún. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanulj jól és biztos ezzel be tudod bizonyítani, hogy komolyan veszed a dolgokat. Amit félretettél pénzt mond meg neki, hogy te azt félretetted szóval nem cseszed el a pénzt. kordohoz képest nagyon éretten gondolkodsz. Az, hogy édesanyád , hogy viszonyul mamádhoz abba te sajnos nem tudsz beleszólni.Kitartást kívánok az életben és részvétem édesapád miatt
2010. jún. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha elmennél egyszer egy hétvégére a nagyidhoz, és lenne közös programotok, pl sütnétek, főznétek, egyszercsak előhozod a témát, hogy szeretnél beszélgetni vele ezekről.. És megemlíted hogy anyukád kicsit boldogtalan lett, mióta apukád.. és hiányzik mellőle egy férfi, ezért próbál ismerkedni.. Reméled sok sikerrel, mert nagyon szeretnéd végre boldognak, kiegyensúlyozottnak látni őt. és a kolival kapcsolatban is mesélj majd, hogy spórolsz, stb, és a mamád is majd másképp fog hozzáállni az egészhez :) sok sikert ;) 16/L
2010. jún. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már anyával beszélni, de a válasz mindig ugyan az: Ugyan már! Nagyanyád nem rossz ember! És amúgy is már megváltozott (tudni kell, hogy már évek óta hajtogatom, hogy milyen és erre van az a válasz, hogy már nem olyan, mint régen.) régebben a közös programokat is próbálta. De eddig csak és kizárólag rosszul sültek el. Természetesen mindig az én vagy anyum számlájára.

Iskolában sem teljesítek éppen rosszul (idén 5. 0 lett az átlagom [igaz általánosban gyönyörűen hordtam haza a 3-as 4-es átlagokat, kivéve nyolcadik, amikor is 4. 5 lettem])

Most is állítólag nagyanyám jön hozzánk egy egész hónapra. Nekem meg táblázva van a nyaram. Egyik buli a másik után (valamikor lazítani is kell). Mondtam is anyának, hogy agusztus lesz a legtömöttebb hónapom. Aztán hallom, hogy beszélgetnek telefonon.

Anya: Sajnos agusztusban Xike (én) nem nagyon lesz itthon.

Nagyim: Óóó! Pedig én pont akkor akartam menni.

Nem igaz! Tudom, hogy még nem tudta, hogy mikor akar jönni. Direkt csinálja. Ilyen nincsen.

Gondolkodtam azon is, hogy „ultimátumot adok” a nagyinak, de attól meg anya lenne maga alatt. Viszont lehet, hogy anya hosszú távon boldogabb lenne. Meg az is eszébe jutott, hogy egy nyilvános helyen kéne előhozakodnom ezekkel, a dolgokkal és akkor nagyanyumon ott lenne a para, hogy hülyének nézik. De ismét csak ott van anya: nem-e esne ez neki nagyon szarul?

2010. jún. 13. 01:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval, maximum egyetértek, fogadd el azt a tanácsot.
2010. jún. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondta.Beszélj anyukáddal mindenképp.
2010. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok!


Velem ugyan ezt játszották szinte, csak az apukám szülei.

Mondtam apunak, hogy szeretnék vele beszélni, megbeszéltük elmentünk nagyanyámékhoz kaptak 3 hónapot. Nem hagyták abba.

Idestova 5 éve, hogy nem beszéltem velük. Apa nem örül neki de elfogadja, ők meg megharagudtak rám, és szarnak le szó szerint. A másik unokára szálltak rá... :S

23/L

2010. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!