Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha az apa...

Mi történik akkor, ha az apa évekig nem volt kíváncsi a gyerekére, aztán később láthatásért akar pereskedni?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy ilyen helyzet:

Megszületik a baba, a szülők már akkor is külön voltak. Az apa 1-2 alkalommal megnézte a babát, tett apai elismerő nyilatkozatot, de ezen kívül semmi, pár hónappal később egyszerűen fogta magát, és eltűnt. Az állandó lakcíméről kijelentkezett és elment külföldre (nem mondta el, csak ezt lehetett hallani róla). A bíróságon a gyerek az anyánál lett elhelyezve (értelem szerűen, mert az apát még csak beidézni sem lehetett állandó lakcím hiányában). Eltelik 4 év, felbukkan az apa, megkeresi az anyát, hogy szeretné látni a gyereket, de az anya nem engedi, amúgy láthatás a bíróságon sem lett megállapítva, mert azt az apának kellett volna kérnie, ha ott lett volna. Ezek után az apa pert indít láthatásért. Ilyenkor mi történik?


2010. jún. 12. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg fog kapni láthatást, te meg gyerektartást végre
2010. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első! A kettő egymástól teljesen független! Sajnos!
2010. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem az, nyilván az eredeti bírósági határozatban meg lett állapítva a gyerektartás, ha láthatást akar az apa, fizetni fog, hogy jó színben tűnjön fel a bíró előtt ;)
2010. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire ragaszkodik ehhez, akkor ha esetleg nem fizetett gyerektartást a 4 év alatt, akkor közöld vele, hogy neked ezt van lehetőséged visszamenőleg is behajtatni..


Aztán majd meglátod hogy ragaszkodik e továbbra is a láthatáshoz..


Ha ki tudja fizetni akkor ez van, nem tehetsz semmit, joga van látni a gyereket hiszen az apja..

2010. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van joga kérni a láthatást utolag is... És valószínüleg meg is kapja.
2010. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

meg fogjakapni a láthatást,hiszen a gyerek apja, joga van hozzá.

Agyerektartás egy külön dolog,az gondolom meg lett anno ítélve, azt most be fogják hajtani rajta és természetesen ezután is fizetnie kell.

2010. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem tiltottam volna, bármi történt előtte. Ő a gyerek apja. A gyereknek is joga van az apjához. Ezt még az anya sem akadályozhatja meg.
2010. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a bírónő azt mondta hogy ha nem fizet gyerektartást, attól még láthatási joga van! Ja, és ha fél évente egyszer(!) küld gyt-t, még ha 100 ft-ot(!) is akkor nem kérhetem az állam általi megelőlegezést :(
2010. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyerektartást nem a láthatás függvényében állapították meg. De amúgy nem fizetett egyszer sem. De most komolyan, az a bíróságot egyáltalán nem érdekli, hogy éveken át egyszer sem érdeklődött a gyereke felől, sőt, szánt szándékkal eltűnt?


Amúgy azért nem engedtem így 4 év után, mert már kialakítottunk egy életet így, az apja nélkül, ebből az életből ő önként vonta ki magát, és már nincs benne helye. Tudom, ez most gonoszan hangzik, de tényleg így van. Az utolsó látogatása alkalmával azt mondta, hogy ő többet be nem teszi a lábát hozzánk, egyem meg amit főztem. Azt mondtam, oké, legyen így. Nem hiszem, hogy 4 év után igazi apa-gyerek kapcsolatot lehet kialakítani, hiszen az élete egy legmeghatározóbb szakaszából maradt ki.

Szeretném leszögezni, hogy a láthatást nem bosszúból nem engedtem meg, hanem egyrészt azért, mert a gyerekemet nem szeretném annak kitenni, hogy megjelenik egy számára idegen ember, aki elvárja, hogy szeresse, másrészt pedig azért, mert tartok is az apától. A négy év alatt kaptam tőle 5 darab e-mailt, amiben azt ecsetelte, hogy nem lesz ez mindig így, egyszer majd eljön az a nap, amikor hátba támad, és akár törvényes, akár törvénytelen módon, de el fogja tőlem venni a gyereket.

2010. jún. 12. 21:06
 10/12 anonim válasza:
Nekem az a meglátásom, h ő abszolút nem a gyerek miatt csinálja, hanem h kicsesszen Veled... De ne legyen igazam.
2010. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!